021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Sotie de alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.

Mihai
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Sotie de alcoolic

Mesajde Mihai » 01 Mar 2017, 12:07

La multi ani staval, primavara cu mult soare iti doresc!

Imagine
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.

Sunt autorul acestui subiect
staval
Veteran
Veteran

Mesajde staval » 23 Apr 2017, 22:12

Multumesc pentru urarea frumoasa, Mihai!

Intru sa va spun :Hristos a Inviat!
Noi suntem bine, eu si Omu' am petrecut un Paste plin de Lumina cu fini, frati si copii alaturi.
Pentru Lumina din noi, va multumesc!
Va doresc abstinenta senina, oameni dragi!

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde styx » 23 Apr 2017, 22:49

Adevărat a înviat!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

staval
Veteran
Veteran

Mesajde staval » 22 Mai 2017, 20:27

Buna seara,oameni buni?

Cum sunteti? Sper ca sunteti bine si pacea sufleteasca va insenineaza zilele!
Eu? Sunt bine, uneori uit ca am avut asa o plaga pe suflet si uit de codependenta. Atunci e rau, caci ea musca din nou si apare iar mania controlului.Ma redresez si iau de la capat Rugaciunea Seninatatii...
Omu? E bine si el, nu a mai calcat stramb de mult, ma bucur sa-l vad impacat cu situatia data.
Noi ne sprijinim unul pe altul atat cat ne e dat si vin aici sa va multumesc! Multumesc Oamenilor cu care am lucrat incepand cu anul 2011...Imi amintesc si acum ziua de Boboteaza alba si stralucitoare cand v-am decoperit,emotia cu care v-am citit povestile, speranta cu care am scris si cat de repede a venit raspunsul vechii garzi...Sa fiti sanatosi si sa vi se intoarca inmiit binele pe care l-ati facut!
Sa aveti abstinenta senina si inima buna!

Airam
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Airam » 22 Mai 2017, 21:19

Buna seara doamna Staval, eu sunt bine si ma bucur ca si d-voastra si sotul sunteti bine.

Imagine

staval
Veteran
Veteran

Mesajde staval » 06 Iun 2017, 19:01

Multumesc pentru flori, draga mea!

Reactualizez pentru cei ce sunt uneori fara speranta...Am fost pe buza prapastiei si am iesit la lumina.
Noi suntem bine, multumim lui Dumnezeu si dragului forum!
Codependenta din mine se mai trezeste uneori si simt ca trebuie sa controlez EU ce se intampla in viitor, daca va fi ...daca nu va fi.... Ma dezmeticesc si spun Rugaciunea Seninatatii si las totul la picioarele Domnului si apele se linistesc. Omul meu e bine si ma rog mereu pentru sanatatea lui, caci este sprijinul meu mereu. El este pensionar, eu inca lucrez si face ca totul sa-mi fie mai usor cad vin de la lucru. Iesim des la plimbare, am fost zilele acestea la padure, la tara, suntem intr-o armonie perfecta, asa cum va dorim si voua, tuturor!
Sanatate si seninatate va doresc, dragii mei!

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 06 Iun 2017, 21:53

Cu mult drag, doamna Staval.
Ma bucur ca sunteti bine.

ilie
Veteran
Veteran

Mesajde ilie » 07 Iun 2017, 04:13

Buna draga Staval dar ce sa mai zic eu despre mine pentru ca sunt de toate:si dependent si codependent...😂😂😂 Chiar ma gindeam eu cum vreau sa controlez totul dar noroc ca mai si gindesc oleaca si iau un pas inapoi si-mi revin.😉😁
Ma bucur mult ca sunteti bine si va imbratisez cu drag pe tine si pe "omul tau".😘😘
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 07 Iun 2017, 07:54

Ilie, nu inteleg de ce esti si codependent?

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde HOPE » 08 Iun 2017, 13:45

Liniste, dulce liniste. La asta ma gandesc cand povesteti de tine si omul tau. Ma bucur ca sunteti bine!
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

Înapoi la “PREZENTATI-VA”