021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesajde Speranta16 » 13 Noi 2020, 20:17

I wanna dance:)
Nu chiar ne jucam:). Ma uitam pe ofertele de black friday si mi-am adus aminte de bicicleta, dar mai stau in stand by, sa treaca toata nebunia asta.
Eu inchei seara cu un ceai de tei, dupa ce m-am tuns singurica. M-am gandit sa-mi fac breton. In concluzie, am stofa de hair stylist, asa ca, dupa pandemie, va invit sa va faceti programari:)).
Cat despre nervi, vin si pleaca.
Puup. O seara senina si linistitita!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 13 Noi 2020, 20:22

Aa, si sa va las si melodia pe care o ascult acum, ca nu se putea altfel:)
https://youtu.be/R1xkwBUCL_8

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde Vbc » 13 Noi 2020, 20:42

Numai..., am buget pt bicicleta ... :|-puterea unei virgule Vbc 🙃🤔
Joy , îmi este greu sa cred ca te enervezi vreodată :)
Seara frumoasa și senina sa avem!
E pur si muove!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 13 Noi 2020, 20:44

E pur si muove!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 13 Noi 2020, 20:52

E pur si muove!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 14 Noi 2020, 06:00

Coc, cioc, cioc TUDOR ,buna dimineata dragii mei si va multumesc pt zimbetele de dimineata, Speranta😘, Vbc!😊👍

La figura cu bretonul chiar am avut zimbetul pina la urechi, little sis' nu atit pt curaj ci pt cum povestesti...😉🤗

Vbc, sa stii ca eu sunt un om f bun si pasnic daca sunt inteleasa dar nu prea ma intelege nimeni...😂😂😂, cel mai aproape de reactiile mele fiind Speranta care ma intelege la nuanta si eu pe ea...🤔🤗Bine, dintre prietenii vechi si Danisor ma stie si normal TUDOR si Asido(multa sanatate Asidelu si recuperare totala iti doresc), cam stiu cum reactionez eu...🤔😊
Uite si tu de dim de ex🤔😂😂 Ii spun lui sa dea tv-ul mai incet in dormitor pt ca trezim vecinii(eu fiind sa fac cafea) iar el imi raspunde , "l-am dat tare pt ca faci galagie in bucatarie"(eu asezam ceea ce am spalat din masina de vase in dulapuri si recunosc ca fac galagie cam tot timpul cind fac asta😂😂), n-am raspuns ci m-am straduit sa raspund frumos...,ma pastrez pt mai tirziu...😂😂

O zi frumoasa , abstinenta si senina tuturor va doresc cu drag!

Ps Ia uite, ei cu fotbalul noi cu alcoolul...🤔😉

https://www.youtube.com/watch?v=WTJSt4wP2ME
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 14 Noi 2020, 06:34

Neata

"Vbc, sa stii ca eu sunt un om f bun si pasnic daca sunt inteleasa dar nu prea ma intelege nimeni" > mi am dat seama ca ești un om bun, vesel si pasnic :)
O zi frumoasa ! Weekend senin!
E pur si muove!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 14 Noi 2020, 07:55

Salutare Tudor!
Cum ești? Nu ai mai scris nimic?
E pur si muove!

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 14,04,2008
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde tudor » 14 Noi 2020, 09:59

Buna dimineata, Dragilor!

"Salutare Tudor!
Cum ești? Nu ai mai scris nimic?"
"Am scris la casuta mea ca simt ca am abuzat de cea a lui Tudor si el e mai serios asa:)" Ha,ha,ha! Funny ! 😀😀😀

Nu am scris ca ieri am avut o zi ,Vineri 13 , cu munca multa la serviciu care "nu m-a lasat " decat sa citesc ce scrieti si cu Black friday acasa .Mai precis Sotia era libera si a primit comenzile dat pentru completarea bucatariei cu electrocasnice la pret mai mic asa ca aseara cand am ajuns acasa m-am ocupat de montat un tv care stie sa faca mancare(glumesc) ca sotia sa poata urmari la el serialele cand foloseste cele pe care le are in dotarea ,bucataria ..Mentionez ca urmaream preturile cu mai multe luni inainte asa ca reducerea este una reala si "nu am plecat dupa fenta " cum fac cei de la emag de la care nici nu am cumparat .😀
Oricum tv este luat pentru Netflix si HBO .Eu ma uit doare pe documentare in general si pentru ca vechiul tv era cu toane l-am luat la oferta pe acesta pentru ca avea diagonala mai mare si ...reducere . Acum am un monitot "cat casa care este vechiul tv .
Gata cu laudele !
M-am bucurar sa va vad foarte activi .
VBC sper sa fi negativ la test, nu negativist ca atitudine !
Speranta, ELsa ,Joy ma bucur ca ciripiti vesel pe aici ! Bravo cu felicitari pentru ca sunteti foarte prezente pe forum !
Eu personal chiar daca nu scriu aici pe forum si au fost perioade mari, chiar si ani in care nu am facut asta,am avut si am activitate zilnica de ceea ce inseamna "serviciu in AA" .Adica raspund la E-mail-uri si la telefon ori mai postez cate o poveste o traducere la revista AAiar asta ma mentine abstinent si de folos mie si posibil si altora .

Acum am terminat de baut cafeaua desi este un cer noros ca doar este jumatatea lui noiembrie tot am sa ies cu bicicleta "sa trag o plimbare " mai lunga .
Inchei urandu-va sa aveti o zi frumoasa !

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 14 Noi 2020, 10:11

Buna, Tudor🙃!
Si eu ieri am fost ocupata cu tot felul de oferte, dar la hainute, ca la astea nu pot rezista:).
Sa va bucurati de televizor! Eu am dezvoltat a mare afinitate fata de al meu:).
O zi frumoasa si plimbare placuta!

Înapoi la “POVESTEA MEA”