021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.

Vbc
Veteran
Veteran
Gen: Masculin - Masculin

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesajde Vbc » 15 Noi 2020, 10:13

Buna dimineata
Este o zi superba afara! pentru jumatatea lunii noiembrie!
<<Si cum am decis ca viitorul vreau sa fie "roz" si interprind destule actiuni in sensul asta, oamenii care nu ma agreaza, respecta, apreciaza nu mai au ce cauta in viata mea>> 👍 este o decizie corecta, valabila pt fiecare! :)
O duminica senina va doresc si linistita!
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Speranta16 » 15 Noi 2020, 10:17

Hey, Vbc!
Fara ok-ul tau nimic nu e valabil:)).
Sper ca sunteti bine.
O duminica frumoasa!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 15 Noi 2020, 10:23

Suntem relativ ok, cateva simptome de raceala, nu grave, inca asteptam rezultatul..
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 15 Noi 2020, 10:29

Totul va fi bine!
Doamne ajuta!

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 15 Noi 2020, 10:31

Doamne ajuta! 🙏
Multumesc!
E pur si muove!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 15 Noi 2020, 10:59

😂😂😂😂"....fara ok-ul tau Vbc nimic nu e valabil" haha, fantastic little sis'!😘😂😂😂
https://www.youtube.com/watch?v=enYITYwvPAQ

Multa sanatate Vbc tie si sotiei, Doamne ajuta!🙏
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 15 Noi 2020, 13:50

Eii, il tachinam si eu putin, sa mai zambeasca:).
Multu pentru video, dar sunt cam lesinata pentru sport azi. Dupa ce am mancat pizza aia si inghetata acum cateva seri, m-au luat remuscarile. Sunt la a 3 a zi de dieta:). Meniu pranz: carne de vita fiarta si un grepefruit. Alt fruct pe care nu-l agreez, dar, na, baba la frumusete rabda:)).
Si o autoobservatie, procedez si cu mancarea la fel ca si consumul. Abuzez si dupa ma preasfintesc:).

Vbc
Veteran
Veteran

Mesajde Vbc » 15 Noi 2020, 14:32

Zâmbesc:)
Nu a venit încă rezultatul......
Ma gândesc mai mult la reacția sotiei, este un pic panicata, desi astăzi se simte mai bine, la reacția copilului am asa niște scenarii in cap... (sa fie? Cum e? Măcar sa fie forma usoara...s.a.m.d) sa nu fie de spital...cunosc multe persoane care au făcut atacuri de panica...in spital, fac și acum recuperări
Stiu ca e foarte periculos acest virus, nu e de subestimat, dar eu am văzut și trait multe lucruri, ........pana la vârsta care o am ..... întru mai greu in panica
Va mulțumesc pt încurajări!
E pur si muove!

Speranta16
Veteran
Veteran

Mesajde Speranta16 » 15 Noi 2020, 14:54

Hai sa ma rezum la mine si la ce stiu/trait.
Eu am avut o forma destul de usoara si anume, ca nu am avut temperatura, nu am tusit, nu mi-am pierdut gustul si mirosul. In schimb, oboseam foarte repede, vorbeam destul de greu, ma simteam slabita si, usor, ametita, cel putin in prima parte a zilei. De panicat, nu prea m-am panicat, pentru ca nu-mi permiteam acest lucru, fiind si alte persoane in jurul meu infectate si a fost alegerea mea voita si constienta. Din ce stiu si din ce-am vorbit cu doctorii, formele mai severe sunt cele care vin cu febra si tuse puternica. Indiferent de forma sunt recomandate un consult medical, un ct daca se poate, daca nu, o radiografie la plamani. Formele grave afecteaza plamanii si acolo nu e de joaca. Din pacate, sistemul nervos este afectat, dar nu e obligatoriu, depinde si de psihicul fiecarui individ in parte.
Gandurile pe care le ai sunt absolut normale. Am trecut si eu prin asta, dar autosugestia si gandirea pozitiva ajuta foarte mult. In cazul meu, cu toate ca exista niste "anomalii" si anume ca la 2 teste IGg/IGm nu mi-au iesit anticorpi, faceam haz de necaz si spuneam ca ma bucur ca l-am luat acum, decat mai tarziu si ca ma imunizez:).
Sper sa nu fie cazul sa treceti prin asta, dar daca va fi, Doamne fereste, incercati sa va pastrati calmul, mergeti la un medic, incepeti tratamentul recomandat si va trece!

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Joy » 15 Noi 2020, 19:11

Buna seara, acum am ajuns acasa si admir cu cita acuratete , echilibru si informatii utile sunt incurajarile tale pt Vbc , Speranta la care ma alatur si eu.
Adineaori am vb cu doi prieteni din Germania care au o forma usoara a bolii, adica si-au pierdut gustul si mirosul in rest sunt ok si merg spre bine.
Multa sanatate Vbc si din partea mea tie si familiei si desigur ca niciunul dintre noi nu trebuie sa subestimam acest virus .

Speranta😘, exaaact asa fac si eu cu mincarea, exact cum faceam si cu alcoolul dupa care incerc sa devin abstinenta...🤔🤓😂 Noroc ca fac sport ...🤓😊

O seara frumoasa tuturor!👍
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Înapoi la “POVESTEA MEA”