021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesajde tudor » 17 Apr 2012, 05:01

Buna dimineata, tuturor !

Desi este marti ,incepe o noua saptamana de munca pe care vi-o doresc sa o aveti cu spor si cu bucurii!
Viata este frumoasa daca invat sa vad asta !Imagine
Fotografie facuta ieri ,o alta zi splendida din viata mea .
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 18 Apr 2012, 04:59

Buna dimineata ! :D

UN MOD DE VIAĂ
...Si noi, la rândul nostru, căutam aceeasi scăpare cu disperarea celor care se îneacă. Ceea ce la început părea o simplă himeră, s-a transformat în mâna puternică a lui
Dumnezeu. Am primit o nouă viată sau, dacă vreti, un „mod de viată” cu adevărat eficient.
ALCOOLICII ANONIMI

În fiecare zi imi ridic moralul si mâinile în semn de multumire lui Dumnezeu pentru că mi-a
arătat „un mod de viată” care chiar are efect datorită programului AA si a forumului. Dar ce este, de fapt, acest „mod de viată” care „functionează cu adevărat”? În cazul meu, este o viata de care ma bucur si pe care mi- traiesc din plin, constiinta neclintită a existentei unui Dumnezeu care mă iubeste neconditionat si speranta că, în fiecare nouă zi, există un scop al existentei mele. Sunt într-adevăr binecuvântat de Dumnezeu si ii sint recunoscator pentru abstinenta mea si voua la fel va multumesc pentru abstinenta mea.
Viata îti aduce fericire doar dacă o trăiesti. Odată eliberat de defectele mele de caracter, fără de care pot fi mai usor de folos, în sinea mea pot să devin mai umil. După care am înteles că,ajutându-i pe altii fără a astepta ceva în schimb, as putea scăpa de obsesia asta vizavi de propria persoană(este mai usor sa ajuti decit sa fi ajutat), iar dacă înteleg ce înseamnă să fii umil, voi afla ce sunt pacea si smerenia iar ABSTINENTA imi va fi in continuare senina .

Sa aveti o zi in care sa va bucurati tot timpul ! :D
Cu drag ,

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

admin
Administratorul site-ului

Mesajde admin » 18 Apr 2012, 09:03

Buna dimineata si o zi buna tudor !
021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 18 Apr 2012, 11:00

Mulţumesc Admin!
La rândul meu şi vă urez să aveţi o zi bună .
ImagineOLD Tudor

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 18 Apr 2012, 16:20

Imagine
ImagineOLD Tudor

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Mesajde Relus » 18 Apr 2012, 20:46

Te rog Tudorel daca ai nevoie de vreo reteta naturista sa ma suni,te vindec foarte repede,reteta ta cu telina este frectie la picior de lemn :lol: ,pune si putin morcov ,face bine la vedere :lol:
pupici(vb la telefon iti dau recomandari,ori se vindeca ori pica :lol: )

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 19 Apr 2012, 20:33

Buna seara !

:lol: :lol: :lol: :lol: Reteta nu era pentru mine ci pentru unu care tot scrie intruna de sex si cum cel ce pomeneste des de ceva astainsemna ca are problema ma gandeam ca nu iar strica ceea ce tocmai el :o :o :o :lol: RECOMANDA ! :lol: :lol: :lol:
Gura bogata ca acestia am mai "citit" eu. :lol: :lol: !
Am la servici un sef tare" cocos " iar cind este sa ridice ceva se inmoaie de parca zici ca n-are ... :lol: :lol: :lol: Vorbeste la timpul trecut despre el parca si-ar citi ferparul :lol: :lol: .Proco parca aduci putin cu el ! :lol: :lol: :lol: Imagine :lol: :lol: :lol: :lol:

asta CEA mai noua fotografia ta ! :lol: :lol:
ImagineOLD Tudor

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 19 Apr 2012, 20:56

Cam tantos este prietenul tau!
Sigur asta bea,are nasul rosu si....creasta :lol: :lol:
pupici

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde tudor » 19 Apr 2012, 21:58

:lol: :lol: :lol: Se vade de departe NUUUUUUUUUUUU ?????????? :lol: :lol: :lol: :lol:
ImagineOLD Tudor

Adorable
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Adorable » 19 Apr 2012, 22:00

:lol: Tudor e super poza,foarte amuzanta si daca tu zici ca seamana cu proco eu te cred pe cuvint :lol:

Înapoi la “PREZENTATI-VA”