021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Aliata
Veteran
Veteran
Mesaje: 657
Membru din: 03 Apr 2021, 14:50

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Aliata »

Cu placere🙃
Vbc
Veteran
Veteran
Mesaje: 1684
Membru din: 11 Sep 2019, 23:34

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de Vbc »

Aliata scrie:Neata!
Numai Vbc ai in cap:)). Cred c-ai vrut sa scrii Joystick😋.

Zi frumoasa tuturor si spor la "ingrasat porcul":))!

Eu am terminat de ingrasat porcul meu la jumatea lu' noiembrie, acum lucrez la ingrasatul altor porci :))

Zi usoara sa avem!
Plina de Succese nebanuite!
Nu am nevoie de noroc. Eu îmi fac propriul meu noroc...
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de primavara »

Buna dimineata tuturor!
Tudoor, cat de mult am progresat eu... nu mai raspund la provocari 😉😂😂😂👍 De abia astept sa ajung la grup AA sa impartasesc cu voi bucuria de a fi un om liber cu bucuria de a fi scapat de povara pe care am purtato ani pe umerii mei si a ne bucura impreuna de cea mai frumoasa perioada a anului, sarbatorile de iarna.
O zi frumoasa cu abstinenta senina va doresc tuturor oriunde v-ati afla!👍

https://www.youtube.com/watch?v=qi8n_MLQ33g
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

Bună dimineața, Tuturor!
"Rasfoind presa străină " am dat de acest articol si mi "s-a părut echilibrat ":
https://www.theguardian.com/tv-and-radi ... ely-moving.
P.s. Citeam la Hope despre traficul din București am
"Este nostim " ce mi s-a întâmplat aseară pe la ora 17, 20 când toti de bucureștenii sunt in mașini.😁fie personale ori de transport în comun.
Stand la stop (cu bicicleta) la Unirii trec două autobuze 123 ,iar într-unul dintre ele se va afla soția mea .
Am luat-o "pe scurtătură " pe " La fântâni"și am ajuns autobuzul 123, în care se afla sotia mea, la primul stop.
Ce sa mai o lungesc, eu am ajuns acasă cu 25 de minute înaintea ei.
Nu numai că îmi place să merg cu bicicleta și îmi este și utilă. Plus că este haios sa treci pe lângă mașini Porche, BMV , Audi... și să ai viteza medie mai mare . Asta la orele de vârf.😛
Dacă plouă am pelerina (poncho)specială pentru bicicleta luată din Viena.
Apropo de Viena.
Piste de biciclete pe majoritatea bulevardelor. Iar unele piste de stg dreapta la intersecții erau între benzile de mașini.
La Gara Mare erau "garaje de biciclete" la parter pentru sute, dacă nu cumva mai multe ." La etaj " erau peroanele de tren. Tot la parter alături de magazine de biciclete din service era parcarea si supermarket.
Aici în București automobiliștii nesimțiți se pun pe pistele de biciclete.
Eu mi-am vândut Cielo la un an de când am intrat în abstinență.
Era o"căciulă prea mare pentru mine"
Deja prinsesem gustul pentru plimbările cu bicicleta iar concediile le face deja cu prietenii mei abstinenți dau cu fratele meu ori ci avionul "pe afară" așa că banii pentru alcool și benzina se îndreaptă spre concedii.

Weekend minunat vă doresc!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de HOPE »

Bună dimineața, Tudor! Ferice de tine, ce să zic?!😄
Nu toți putem avea parte de fericirea asta. Unu că nu știu să merg pe bicicletă și doi, n aș putea ajunge ciufulită și transpirată la job. Asadar până la pensie mai stau în trafic.,.😔
Partea bună este că iată, pot intra pe forum până ajung.
Cât despre infrastructura altora, ce să zic? Iaca de aia n am intrat în Schengen.😏
Zile bune să aveți și weekend plăcut!🤗
Fa Rai din ce ai!
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de primavara »

Imagine
Ultima oară modificat 09 Dec 2022, 09:43 de către primavara, modificat de 5 ori în total.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

HOPE scrie:Bună dimineața, Tudor! Ferice de tine, ce să zic?!😄
Nu toți putem avea parte de fericirea asta. Unu că nu știu să merg pe bicicletă și doi, n aș putea ajunge ciufulită și transpirată la job. Asadar până la pensie mai stau în trafic.,.😔
Partea bună este că iată, pot intra pe forum până ajung.
Cât despre infrastructura altora, ce să zic? Iaca de aia n am intrat în Schengen.😏
Zile bune să aveți și weekend plăcut!
🤗
Schengen? La mentalitatea,"românului" ?😃Ne merităm soarta. Unii oameni cu siguranță.
Nu m-am mirat
Păi n-am intrat în Schengen datorită mentalității și comodității.
Când lucrurile se opresc la "studii de fezabilitate " care... expiră sau se fura din fonduri publice locale și județene atunci la ce te poți aștepta.
Toate bune vă doresc și să ne citim numai de bine!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

HOPE scrie:Bună dimineața, Tudor! Ferice de tine, ce să zic?!😄
Nu toți putem avea parte de fericirea asta. Unu că nu știu să merg pe bicicletă și doi, n aș putea ajunge ciufulită și transpirată la job. Asadar până la pensie mai stau în trafic.,.😔
Partea bună este că iată, pot intra pe forum până ajung.
Cât despre infrastructura altora, ce să zic? Iaca de aia n am intrat în Schengen.😏
Zile bune să aveți și weekend plăcut!
🤗
Schengen? La mentalitatea,"românului" ?😃Ne merităm soarta. Unii oameni cu siguranță.
Nu m-am mirat
Păi n-am intrat în Schengen datorită mentalității și comodității.
Când lucrurile se opresc la "studii de fezabilitate " care... expiră sau se fura din fonduri publice locale și județene atunci la ce te poți aștepta
Plus că în toate instituțiile statului sunt rude ale... rudelor și indiferent de culoarea politică toți "căpușează "de statul român. Meritocrația a dispărut de mult.
Toate bune vă doresc și să ne citim numai de bine!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
primavara
Veteran
Veteran
Mesaje: 261
Membru din: 01 Mai 2022, 09:26

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de primavara »

Salut Tudor, imi pare f rau ca nu am ajuns la grup ieri dar timpul nu-i pierdut!Ai transmis felicitarile din partea mea asa cum te-am rugat?Poate ne povestesti un pic cum a fost ieri pt ca esti binecuvantat ca sa te poti bucura de asa ceva(vorbesc despre sponsorul tau si despre tine)...Nu toti au norocul asta chiar daca-si doresc...🙏🙂🍀👍
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesaj de tudor »

primavara scrie:Salut Tudor, imi pare f rau ca nu am ajuns la grup ieri dar timpul nu-i pierdut!Ai transmis felicitarile din partea mea asa cum te-am rugat?Poate ne povestesti un pic cum a fost ieri pt ca esti binecuvantat ca sa te poti bucura de asa ceva(vorbesc despre sponsorul tau si despre tine)...Nu toti au norocul asta chiar daca-si doresc...🙏🙂🍀👍
Ok.
Ușa AA este deschisa pentru cei care vor să rămână abstinenti.
Sunați înainte să veniți la ședința AA pentru că există posibilitatea ca sala de ședințe AA să nu fie disponibilă din motive care nu țin de Comunitatea AA.
Pentru cei care vin în mod frecvent la ședințele AA exista grupul de WhatsApp pentru anunțuri pentru cei care vin prima data sau mai rar există nr de pe site-ul Alcoolicii Anonimi.
Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns