021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.

ilyuta
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesajde ilyuta » 20 Oct 2016, 02:36

Ok TUDORel, de laudat am inteles ca n-am voie dar de iubit pot sa te iubesc? :surprins: :ras: :ras: :ras: :ras: Ca un prieten ,bineinteles pentru ca-mi plac fetele, normal! 😉 :ras: :ras: :hug:
Nume anterior: ilyuta

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 25 Apr 2017, 07:05

Boboceii, buna dimineata!
Vi l-am adus la catedra pe prof dr doc Old Tudor, asadar luati si cititi de-aici, de la topicul lui!
Pentru mine , cu el am inceput recuperarea mea, ulterior cu toti ceilalti minunati prieteni de pe forum.
Dumnezeu lucreaza prin oameni, nu uitati asta!😇👍

Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde Ambasador » 25 Apr 2017, 08:44

Buna, buna!

Cu permisiunea voastra, voi da "print" acestor pagini. Unde sunt lucruri de invatat, merita aprofundat Iliuta.

O zi frumoasa tuturor!
E minunat sa te trezesti.. treaz fiind! :)

Cris17
Boboc
Boboc

Mesajde Cris17 » 28 Apr 2017, 17:36

Multumesc, Ilie! Ma apuc de citit.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Apr 2017, 18:52

Daaa, luati de-aici si invatati deoarece foarte multi dintre noi ii datoram lui old TUDOR abstinenta noastra!Si ciodependentii
linistea, Criss!!!
Va imbratisez cu drag pe toti!👍

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 28 Apr 2017, 19:40

Tudor, de ce nu mai scrii aici? Ce s-a intamplat? As dori sa aflu, mai esti abstinent?

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 28 Apr 2017, 21:25

Daca mai este abstinent Old TUDOR? Este Prof. DR Doc. intr-ale abstinentei si asa cum va spuneam, multi ii datoram lui abstinenta noastra.Este ca si Closca cu puii de aur...😇

Uite-o imagine sugestiva cu noi...Multi ne tinem dupa el...
Imagine

Airam
Veteran
Veteran

Mesajde Airam » 28 Apr 2017, 21:31

Cu siguranta este abstinent Tudor, doar ca dumnealui scrie mai rar.

Ambasador
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ambasador » 29 Apr 2017, 08:31

Ma bucur sa aud povesti fericite din care poti invata. Simt doar onoare.

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 29 Apr 2017, 18:50

Salut, AmbasaDORU !
Salutare prieteni vechi si noi in ale abstinentei !🙂

Ambasador scrie:Tudor, de ce nu mai scrii aici? Ce s-a intamplat? As dori sa aflu, mai esti abstinent?

"Doru " , da sunt abstinent fara pauze din data de 14 martie 2008 .Sunt recunoscator lui Dumnezeu si comunitatii AA pentru abstinenta mea .Singur nu as fi reusit
Nu am mai scris aici din motive multiple insa nu am incetat sa citesc chiar daca nu zilnic intru citesc si ma bucur cand vad ca sunt noi si noi persoane care aleg sa isi traiasca viata in abstinenta ,in libertate fata de alcool.
Ma mentin in abstinenta mergand la sedintele AA cat de des pot pentru ca nu las sa se astearna uitarea ,sa uit ca sunt alcoolic si ca numai abstinent ma pot bucura de viata .
Ca am mentin in abstinenta mi-am folosit si pastrat mintea deschisa fiind foarte atent la sugestile celor care au abstinenta mai mare ca mine .
In fiecare zi am de invatat si de la cel cu abstinenta mai mare dar mai ales de la cei noi care prin impartasirile lor ma ajuta sa ma indentific si sa nu uit ca si eu sunt alcoolic chiar daca nu mai beau de ceva timp.
Abstinenta mea este de 24 de ore , in fiecare zi 🙂

La grup ma prezint spunand ca nu am baut alcool in ulitimele 24 de ore asta fiind foarte adevarat iar dimineata imi spuneam asta ""AZI NU BEAU" devenind un MOD DE VIATA . : "VIATA FARA BAUTURA"

Nu se intampla peste noapte sa ajungi la o abstinenta multumitoare daca nu te implici citind ,participand la sedinte de terapie si mai ales neband alcool.Incetatul bautului este necesar dar nu indeaujuns .TREBUIE SCHIMBAT MODUL DE GANDIRE
Recladit din temeli iar pentru mine a insemnat Programul AA "Predat IN DIRECT DE CEI CARE IL PRACTICAU " 😏 .Adica la sedintele AA .
Majoritatea abstinentilor (aici ii mentionez pe cei vechi )care au scris pe acest forum au mers cel putin 2-3 sedinte AA ori la sedinte de terapie ALIAT si sunt mult mai multi decat iti poti inchipui.
Cam atat momentan .
Mai am sa mentionez
1 ) NU MERGE SA ITI MENTI ABSTINENTA LA FARA FRECVENTA .
2)NU TE POTI IMBATA DACA NU BEI PRIMUL PAHAR

Va urez abstinenta senina tuturor si ii imbratisez pe cei care ma cunosc sau vor vrea
Cu stima ,
Tudor

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Înapoi la “PREZENTATI-VA”