021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Salut ,sint Tudor !

Aici puteti povesti experientele personale.

Joy
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Salut ,sint Tudor !

Mesajde Joy » 30 Apr 2017, 00:37

Multumesc Old TUDOR pentru ajutorul Divin de atunci si de acum...Nu degeaba te-am considerat un inger trimis de Dumnezeu pe pamint ca sa ma salveze...😇
Te imbratisez si eu, prieten drag!

Imagine
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 30 Apr 2017, 11:41

[quote="ilie"]Multumesc Old TUDOR pentru ajutorul Divin de atunci si de acum...Nu degeaba te-am considerat un inger trimis de Dumnezeu pe pamint ca sa ma salveze...😇
Te imbratisez si eu, prieten drag!

Multumesc pentru cuvintele frumoase draga ILIUTA !
Indiferent din cate m-as fi straduit eu sa iti transmit din experienta mea de alcoolic abstinent daca tu nu ai fi dorit cu ardoare sa ramai abstinent eu nu as fi putut sa te impiedic "sa bei primul pahar "
Daca nu ai fi avut mintea deschisa si pregatit pentru abstinenta nu ai fi reusit ! Felicitari din toata inima !
Te ajut pe tine ma ajut pe mine ! 🙂
Te imbratisez cu drag draga Iliuta !
Va urez sa aveti o duminica foarte frumoasa !
"Experienţa ne-a dovedit că nimic nu asigură mai multă imunitate în faţa alcoolului decât munca intensivă cu alţi alcoolici.
Ea dă rezultate, când nici o altă activitate nu ajută. A douăsprezecea sugestie a programului nostru sună aşa: "Transmiteţi acest mesaj altor alcoolici! Dumneavoastră îi puteţi ajuta, atunci când nimeni altul n-o poate face. Dumneavoastră le puteţi câştiga încrederea, atunci când nimeni altcineva nu reuşeşte. Nu uitaţi că aveţi de a face cu oameni foarte bolnavi".
Viaţa capătă un nou sens, pentru că deveniţi martorul însă¬nătoşirii unor oameni, îi vedeţi ajutând ei înşişi pe alţii, remarcaţi o fraternitate crescând în jurul dumneavoastră, ajungeţi să aveţi o mulţime de prieteni - toate acestea constituie o experienţă care nu trebuie scăpată. Ştim că nu doriţi să o scăpaţi. Contactul frecvent cu începătorii şi cu ceilalţi membri este latura luminoasă a vieţii noastre"

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

dani
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde dani » 14 Mar 2018, 11:04

ZECE!Zece ani de abstinenta!La multi ani Tudor!
Iti multumesc pentru abstinenta mea si pentru exemplul pe care mi l-ai dat in toti acesti ani.
Pentru cei ce nu-l cunosc,Tudor a fost pe acest forum inca de la inceput ajutand alte generatii de abstinenti.
Va recomand sa-i cititi topicul ca aveti ce invata.
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Mar 2018, 13:01

Daaa, LA MULTI ANI senini si frumosi, cu sanatate si tot ceea ce-ti doresti si de acum inainte, old Tudor si din partea mea!🙏

Pentru cei care nu stiu, "din cauza lui" sunt eu abstinent astazi!😉👍
Are dreptate Danisor, cititi la topicul lui pt ca aveti ce invata!

Multumesc din suflet pentru abstinenta mea, old Tudor!🙏
Imagine

HOPE
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Feminin - Feminin

Mesajde HOPE » 16 Mar 2018, 16:45

Buna,

La multi ani abstinenti, Tudor!10 ani, sunt niste ani!😉 Felicitari pentru abstinenta ta, dar si pentru a celor care au dobandit-o "din cauza ta".🙂
"NIHIL SINE DEO" (Nimic fara Dumnezeu.)

Sunt autorul acestui subiect
tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Masculin - Masculin

Mesajde tudor » 18 Mar 2018, 21:45

Buna seara !

Multumesc ,Prieteni pentru urarile de abstinenta.
Va multumesc pentru ca nu m-ati uitat .
Va felicit si eu la randul meu pentru abstinenta voastra si va urez sa fiti si voi la randul vostru exemplul ca se poate trai frumos mai ales daca nu bei alcool.In ceea ce ma priveste unii dintre cei care citesc si scriu aici stiu ca eu imi continui viata in abstinenta si fac ceea ce ma ajuta cel mai bine sa imi pastrez abstinenta :adica merg la sedintele Alcoolicilor Anonimi si impartasesc din experienta mea de abstinent. Dependenta de alcool este "boala boiereasca" si se trateaza cu ... APA (H20) 😜 insa trebuiesc "rezolvate" emotiile ,frustrarile ,resentimentele care duc la consumul de alcool.Programul AA in 12 pasi m-a ajutat sa inteleg si sa ma inteleg .Sedintele sunt GRATIS si este pentru cei care isi doresc abstinenta .Singura cerinta pentru participare este "dorinta de a inceta bautul " https://www.facebook.com/noiinsine/
https://www.alcooliciianonimi.ro/
Am fost alcoolic activ si acum sunt abstinent activ.Recuperarea nu merge la "fara frecventa"pentru ca de baut nu am baut "la fara frecventa."😜
Traiesc fiecare zi la timpul ei si ma bucur de fiece clipa .
Va imbratisez dragi ,Prieteni !😘
Va urez sa aveti o abstinenta senina celor care va doriti o viata departe de alcool .

Imagine

Imagine
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 07 Apr 2018, 18:55

Buna dragul meu Old Tudor si de multe ori ma gindesc une as fi fost eu azi fara voi?🤔 Ce-as fi fost daca nu ati fi existat,ce-ar fi fost viata mea?"... vb cintecului .🤔🙃
Paste fericit alaturi de sotia ta (cred ca nu-i corect sa-i scriu numele) si de cei dragi cu multa pace si liniste sufleteasca pe care stiu cu siguranta ca tu le ai mereu .
Chiar daca nu vorbim des ma gindesc de multe ori la tine si nu mai este necesar sa scriu ceea ce simt pt ca stiu ca nu-ti place sa te laud drept pt care, tin numai pt. mine.😉
Te imbratisez cu mult drag si ti pup, asta am voie...😉
Imagine

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 22 Aug 2018, 16:16

:) ce ma bucur cand citesc astfel de lucruri

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 22 Aug 2018, 16:30

Daaa, Danuta, Old Tudor (nu este batrin dar l-am botezat eu asa ca sa nu-l confund cu Young Tudorel)este cel care mi-a schimbat mie viata si cu care am inceput abstinenta mea si alaturi de el cu toti prietenii de pe forum carora le sunt profund recunoscatoare!
Tine aproape si tu!🤔👍

Danutza
Veteran
Veteran

Mesajde Danutza » 22 Aug 2018, 17:05

:)) acum voi va cunoasteti intre voi, eu abia acum incep sa va cunosc, fiind alaturi de voi viatza mea a inceput sincer sa se schimbe, ma simt mai bine ( bine.. Ma doare o masea dar aia e altceva :)) )

Înapoi la “PREZENTATI-VA”