021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

PREZENTATI-VA :: Buna

Aici puteti povesti experientele personale.

Sunt autorul acestui subiect
asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna

Mesajde asido1973 » 08 Feb 2013, 08:16

Multumesc Relus , multumesc si tie freedom. Va doresc sa veti , toti zile linistite. Astazi mai am un examen , si mai ramane doar unul . Si uite-asa va trece si primul meu semestru din viata de student. Va promit ca dupa ce trece sesiunea, am sa scriu mult mai mult si am sa va raspund fiecaruia. Cu drag si respect, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 10 Feb 2013, 14:28

Cat de frumoasa si plina de seninatate este viata noastra,atunci cand ne dorim sa fim fericiti.
Cautand in sufletul nostru si descoperind bunatatea ,ne dam seama cat de putin isi doreste DUMNEZEU,el nu vrea decat sa fim buni unii cu altii si sa stim sa iubim.
Iubind vom primi iubire,iar dragostea ne face viata atat de frumoasa.
La mine in oras ninge atat de frumos,in cateva minute voi pleca cu fiul meu si cu prietena sa luam masa in oras(oricum mama plateste :lol: ) dar sunt foarte fericita.
Azi am avut o zi minunata,este un dar de la Dumnezeu,de cate ori merg la slujba de duminica de atatea ori el ma rasplateste pe masura.
Oare as putea sa pun vreodata la indoiala existenta lui Dumnezeu.?Sigur -nu.
Dragul meu finut iti doresc pace si liniste sufleteasca, si nu uita ca nasa te admira si te iubeste.

georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde georgeta » 11 Feb 2013, 15:04

Multumesc draga Asido, iti urez si eu o saptamana cat mai frumoasa!!

Un moldovean si un ardelean mergeau cu trenul.
Ajung ei in dreptul localitati Oituz si ardeleanul deschide geamu. Moldoveanu:
- Ma rasesti.
- Nu, nu Oituz!
- Ma rasesti.
- E Oituz domnule.
- Inchide bre geamu ca ma rasesti !! :lol: :lol: :lol:
Cu drag !

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 13 Feb 2013, 03:51

Sa aveti o zi minunata!
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

gabi168
Boboc
Boboc

Mesajde gabi168 » 13 Feb 2013, 07:35

O zi frumoasa si tie.

Relus
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Relus » 13 Feb 2013, 22:02

De multe ori ma gandesc cu admiratie la tine,la ce si cat de mult ai reusit sa realizezi prin abstinenta ta.Ai perdut si ai reusit intr-un timp scurt sa recuperezi aproape tot .
Abstinenta definitiva dragul meu si realizari pe masura.
Pierderi materiale
Lucrurile materiale vin şi pleacă. Se sparg, se uzează, se pierd, şi îşi pierd utilitatea. Moda şi gustul individual se schimbă. Banii se câştigă şi se cheltuiesc. Nimic din ce-i material nu ţine o veşnicie. Totuşi, dacă pierdem ceva la care ţinem, ne supărăm. Ne încearcă un sentiment de nesiguranţă şi vulnerabilitate. Dar pierzând ceva putem învăţa că de fapt, nu avem nevoie deloc de el.
În realitate, putem supravieţui confortabil chiar cu foarte puţin. Calitatea vieţii noastre nu vine din afară. Ea vine de la o imagine sănătoasă despre sine, seninătate, şi relaţia personală cu Puterea Superioară.
Putem accepta pierderea materială ca o lecţie preţioasă. Când ne concentrăm atenţia asupra creşterii spirituale, descoperim că putem fi perfect fericiţi şi în siguranţă cu sau fără lucruri materiale.

Sunt perfect în regulă, chiar când pierd lucruri materiale.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 13 Feb 2013, 22:38

Multumesc Relus, multumesc gabi , va multumesc tuturor de pe acest forum. Multumesc si colea si nicolae pentru sms. Va imbratisez cu mare drag pe toti. Am fost foarte aglomerat in aceste zile , si cu sesiunea. Dimineata m-am trezit la 3:30 , am plecat pana la capitata , iar in jurul orei 16 m-am intors acasa. Vineri o sa am ultimul examen din sesiune. Va doresc tuturor sa aveti zile senine.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 14 Feb 2013, 02:19

:) Bravo Asido, esti in sesiune ca si fiul meu! :) Va tin pumnii la amindoi si sunt foarte fericit ca exact acum mi-a trimis niste poze superbe de la sala unde trage de fiare :lol: :lol: :lol: Se relaxeaza intre examene, minca-l-ar tata de baiat musculos. :D
Ma bucur foarte tare pentru tot ceea ce ai realizat si realizezi si cu siguranta ca esti un exemplu demn de urmat pentru noi toti. :)
Cu mult drag te imbratisez,
ilyuta :) :arrow:
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

lazarescu nicolae
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde lazarescu nicolae » 14 Feb 2013, 07:13

Forza Asido!

Hai ca ai sa reusesti si cu ultimul examen.
Iti doresc minte limpede si sa reusesti maine
cu brio.
O zi buna iti doresc prietene!

colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde colica zis alcoolica » 14 Feb 2013, 08:07

Bafta Asido si din parte mea !
O zi buna sa ai si iti multumesc foarte mult pentru mesaj!
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "

Înapoi la “PREZENTATI-VA”