021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Mihai , treci prin Ploiesti , daca mergem pe valea Prahovei , asa ca faci o statie , doar atat! Si eu pot lua din zona BR, GL , 4 persoane.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: Buna

Mesaj de Tavi »

Ok , daca vrea sa mearga trec sa o iau din Ploiesti cu cea mai mare placere .
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Ma bucur mihai , sigur o sa tinem legatura! Asteptam sa vedem cine mai vrea sa vina la acea intalnire. Incet , se va rezolva si cu transportul , apoi vrem sa cautam o locatie cat mai acceptabila ca pret . Apelam la cei din zona , care stiu ceva sa ne spuna. O seara buna in continuare. Si asteptam , raspuns de la cat mai multi . Am spus , trebuie doar dorinta de a participa , in rest vom rezolva , ca sa nu fie un efort prea mare.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Buna

Mesaj de Adorable »

Mihai multumesc de oferta mai ales ca am inteles ca tu stai chiar linga mine,suntem vecini de 1 strada diferenta practic :lol: .Din pacate nu pot veni anul acesta pentru ca baietelul meu nu a stat niciodata fara mine plus ca voi fi insarcinata cam in 6 luni si ceva si nu prea asi vrea sa risc sa plec la drum lung in perioada aceea,niciodata nu sti ce se va intimpla.Oricum sper ca se vor mai organiza si in anii viitori asemenea intilniri si mi-ar face o deosebita placere sa ai cunosc pe toti de aici.Sunt sigura ca voi avea ocazia mai devreme sau mai tarziu :) .Va urez distractie placuta tuturor care veti participa la aceasta intrunire!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Buna Alexuta , nu va strica o plimbare tie si sotului tau , impreuna cu cel mic ;) . Din zona Bucuresti , sigur va mai pleca si alta masina. Va asteptam. Si daca va fi in zona valea Prahovei , nu va fi asa departe pentru voi.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
simona
Veteran
Veteran
Mesaje: 408
Membru din: 06 Ian 2012, 09:13

Re: Buna

Mesaj de simona »

Buna .In privinta intalnirii eu personal tare m as bucura de o plimbare ,nu mai zic sa va si cunosc personal.Dar,mai multe sanse sa vina Cristi,eu lucrez fara libere ,iar concediu nu prea am avut noroc sa mi l iau cand am vrut eu.Sa vedem.O sa vorbesc cu Cristi in seara asta si dupa ce o sa vorbeasca si el la servici,o sa va dam un raspuns.Locatia imi convine si de transport nu i bai.Dar cum ramane cu cazarea?
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Tare m-as bucura sa puteti merge , asa cum am spus , vom rezolva si cu cazarea , iar va fi nevoie de o zi libera , dar si asta putem stabili tot noi cum e mai bine , v,s , sau s,d. Depinde cum ne tine buzunarul , putem si tot wikendul . Si asa cum am spus , din zona BR,GL , pleaca sigur o masina , si mai sunt 4 locuri. Cei interesati , pot spune. Ramane sa rezolvam cu cazarea.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Va doresc un wikend linistit !

"Cântăreşte-ţi acţiunile şi deciziile în lumina destinului tău final, nu a confortului tău imediat."
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Astazi fiin sambata , si fiind mai liberi , va rog sa va ganditi , si sa spuneti daca mai sunt care doresc sa participe la intalnirea de la sfarsitul lunii mai , 25,26,27 , am spus si locatia , undeva in valea prahovei. Asteptam confirmari pana in data de 15 martie , ca sa putem discuta apoi concret. Un wikend minunata va doresc.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Ilie , faptul ca au trecut doua luni , si nu ai baut , ai facut cel mai frumos , bun , minunat, important , frumos lucru din viata ta. Acum asta iti este de-ajuns. E foarte greu , sa-i spui unui abstinenta , de doar 2 luni , ca renuntand la bautura , nu a rezolvat tot , din contra , il descurajezi. Realitatea este aia , dar e bine sa o stiu doar eu , cel mai vechi , pe el il las sa creada ca , a rezolvat tot ! Apoi , cand el va creste , asa cum imi place mie sa zic , nu mai e un bebelus , si pe langa lapte , poate sa manance si hrana tare , incepem sa-i dam. Ce ar fi , sa dau unui copil de 2 luni , niste mici la gratar , ca laptele nu este de ajuns. Asa este , mie de 39 de ani , ni mi-e de-ajuns doar lapte , dar lui , ii este. ne bucuram ca este sanatos , si poate manca acel lapte. La fel , si cu abstinentul de 2 luni , ca nu mai bea , ii este de-ajuns , si ce lucru mai minunat si frumos poate face el , decat sa nu mai bea. inca o data , felicitari Ilie.
Te astept sa vii la acea intalnire din mai!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns