021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

sunt perfect de acord minodor
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
steluta
Boboc
Boboc
Mesaje: 86
Membru din: 18 Ian 2010, 15:25

Re: Buna

Mesaj de steluta »

Bine ai venit Minodor!
E , apreciez eu, un pas important sa te inscrii in aceasta comunitate virtuala .
Suntem o comunitate heterogena, si , cred ca majoritatea sociologilor/psihologilor ne-ar spune ca e bine asa: avem optimisti convinsi ce impartasesc cu straduinta neobosita din experienta lor pozitiva, avem sceptici ce se ratacesc ( virtual!) pe la DNA mai degraba decat la dublu primei litere din alfabet, avem aproape de toate! Ce avem categoric in comun e acel "prieten" viclean de care vrem sa scapam. Si, din cate am retinut, majoritatea ne-am informat temeinic! Deci sunt multe premise de reusita!
Te astept cu viitoare mesaje, contributii!
Steluta
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

steluta , ai grija , vb frumos , daca stii ce e aia ! ma indoiesc totusi !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
steluta
Boboc
Boboc
Mesaje: 86
Membru din: 18 Ian 2010, 15:25

Re: Buna

Mesaj de steluta »

Asido, poate ai motivele tale sa fii suparat si sa incepi dispute mai mult sau mai putin principiale cu din ce in ce mai multe persoane de pe acest forum!
Pe cat posibil insa cred ca, pentru a ramane pe acest forum si pentru ca acest forum sa fie altceva decat majoritatea forumurilor unde se injura, jignesc etc, ar fi bine sa ne staraduim sa nu ne jignim reciproc. Si sa nu ne amenintam!?!
Asa ca, eu am grija ce vorbesc.
Tu ai?
Ce ar fi sa deschidem un topic "de ce e furios Asido?" sau "Abstinenta si Agresivitatea - Alti A.A:"
O seara placuta si un inceput de saptamana superb tuturor!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

pana acum , tu ai fost cea care s-a luat personal de mine. Sunt furios pentru ca n-am tampoane !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

v-am spus nu am nimic cu nimeni , dar lasati omul sa fie liber si sa aleaga calea prin care poate scapa de alcool . E singurul lucru care l-am cerut ! furios sunt , ca nu mai am nici un motiv sa beau de ceva timp , si ma enervez ca nu pot sa ma enervez !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

si inca ceva , daca toata lumea e calma si nu comenteaza , dupa aia e prea liniste pe forum , asa ca e bine ca dau motive de discutie , de orice . Acum scuze ca va deranjez , dar daca sunt nervos ca nu pot sa ma enervez , asta e ... succes tuturor , in a ramane abstinenti , indiferent cum ! Apropo Steluta , am intalnit in ultimul timp , cateva cazuri , care au reusit si mergand la alte religii , penticostali , baptisti , etc. e o cale si asta nu ? si chiar am intalnit cazuri cu abstinenta de 10 de ani in aceste culte . Eu de ex. poate o sa merg acolo , ramane sa aleg . E ok ? Deci asta eu tot incerc sa spun , avem un dusman comun , de care vream sa scapam , nu conteaza cum !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
steluta
Boboc
Boboc
Mesaje: 86
Membru din: 18 Ian 2010, 15:25

Re: Buna

Mesaj de steluta »

da, Boboc are dreptate!
Reusesti sa creezi o stare de indispozitie!
Printre jigniri si amenintari poate ar fi bine sa ne debarasam si de vulgaritati si de "obiceiuri" misogine.

Cat despre ce spuneai ca iti lipseste ti-as putea sugera un magazin Non Stop din apropierea domiciliului tau sau cate ceva din teoriile lui Freud!

Dar il las pe Tudor pe mai departe!
El e bun, ingaduitor. Amintea si de "betia uscata". a trecut si el prin asta!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

pacat ca citesti si tu printre randuri steluta , asa ca ma indoiesc si de abstinenta ta !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

buna dispozitie ti-o poti crea cu un pahar , succes steluta !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns