021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Buna

Mesaj de dani »

La multi ani fiicei tale Asido si felicitari pentru cei cinci ani de forum!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Buna

Mesaj de freedom »

La multi ani, draga Asido! :impreuna: Iata ca iti spun si public, nu doar prin sms, asa ca lasa paranoia si bucura-te de ziua asta minunata, zi care este posibila pentru care le-ai trait constructiv pe toate celelalte :jos-palaria: . Chiar azi radeam ca Scoobie Doo cand zicea un coleg ce experienta faina tre sa fie sa-ti fie gura ghiveci pentru panselutele vaduvei… :ranjet: No bine no…bucura-te ca ai interupt acel curs si practic ti-ai salvat viata, fara gluma spun. Citindu-ti povestea, nu vreau sa ma gandesc unde ai fi fost acum daca ai fi continuat in acel ritm :rolleyes: :lumanari: … Prefer sa ma gandesc la realizarile tale si ale familiei si sa va felicit, plus un supliment de "La multi ani" printesei lui tata :ingeras: .
No hai te-mbratzi, :impreuna:
Free.
5.jpeg
Ochiosul sunt eu, incercand sa vad in viitor, cum o fi, dac-o fi, cand o fi Free la 5 ani :joaca: .
Oare mai vine curierul cu flori, sau la 7 ani scapi de codependenta? :salutare:
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Buna

Mesaj de staval »

La multi ani fiicei tale, brailene! :ingeras:
La multi ani in abstinenta si tie, om bun! Ai impartasit tuturor experienta ta, ca scut pentru tine si pentru ei. Multumesc din suflet pentru ca existi pe acest forum si pentru ceea ce am invatat din experienta ta. Sa fii sanatos si sa te bucuri de viata alaturi de fetele tale! :zurgalai:
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna

Mesaj de styx »

Asido Omule am citit si recitit aceasta postare a ta de cand am intrat pe Forum si de fiecare data m-a luat cu fiori, esti un om deosebit si puternic si o dovedesti zi de zi, as spune ca esti exemplul viu ca se poate sa redevenim ce am fost si mai mult decat atat! Cu stima si respect pentru munca si dedicarea ta ta !
Si nu in ultimul rand sa va traiasca domnisoara, mare si frumoasa si in primul rand sanatoasa( ia-ti o pusca si pune-o la vedere cand vin cavalerii in vizita :ras: :ras: :ras: ) stiu ca esti mandru de ea si spun asta ca un tata . Cu drag si cu respect!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna

Mesaj de Relus »

Am scris pe sms ca mi era la îndemâna,vin sa ti scriu cu mare drag si aici,
La multi ani fiicei tale,sanatate ,bucurii ,realizări minunate in viata.
Ție,iti urez la câți mai multi ani de abstinenta,de frecventa pe forum,si cat mai multe realizări.
Multumesc si pentru faptul ca acum 4ani si tu ai fost unul din cei care mi ai întins o mana.
Sanatate prietene si numai realizări frumoase. : :oameni: :cusania: :omimpodobit: :bradut:
daria
Veteran
Veteran
Mesaje: 510
Membru din: 20 Dec 2010, 14:00

Re: Buna

Mesaj de daria »

La multi ani iti spun si eu, atat fetitei tale cat si tie! Esti un exemplu pentru oricine, alcoolic sau nu!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna

Mesaj de ilyuta »

Asidelu, LA MULTI ANI FIICEI TALE si sa fiti fericiti toti, alaturi de ea si ea de voi.
Scriu pe fuga deoarece sunt cam ocupat dar sa stii ca eu ma pregatesc sa va fac cite-un cadou virtual tuturor celor de pe forum si sa vezi ce ti-am pregatit tie... :joaca: O sa-ti placa sigur! :ingeras:
Te imbratisez cu drag si ti pup. :hug: :impreuna:
Nume anterior: ilyuta
Alex-codep
Veteran
Veteran
Mesaje: 595
Membru din: 10 Noi 2014, 21:33

Re: Buna

Mesaj de Alex-codep »

La multi si fericiti ani, fetitei tale!Si felicitari pentru marea ta reusita!

"Doamne, dă-mi seninătate... Să accept ceea ce nu pot schimba, Curaj să schimb ceea ce pot... Și înțelepciune să le deosebesc! Fie voia Ta și nu a mea!"


"Adictia reprezinta o obisnuinta devenita inconstienta."
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Buna

Mesaj de almaM »

Mulți ani fericiți, cu sănătate și realizări prințesei tale! Felicitări și admirație pentru ceea ce ești!
Îți doresc toate cele bune, o viață fericită și plină de satisfacții!
Cu stimă,
Alma :lumanari: !
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Va multumesc din suflet pentru urari! alex190, alma,ilyuta,daria,relus,styx,staval,freedom, dani.
Ma simt minunat la cei 5 ani de forum , ani traiti in abstinenta si mai ales ca ieri am fost alaturi de fetita mea deja a 6-a aniversare a ei la care nu am mai consumat alcool. Se poate viata fara bautura si chiar e o viata minunata!
Nu vreau sa va spun ca in ciuda problemelor care au aparut in aceasta luna , cum s-au rezolvat pas cu pas toate.
Va multumesc tutror din suflet!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns