021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Interfata noua Forum

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Interfata noua Forum

Mesaj de admin »

Dragi utilizatori, pentru ca a trecut ceva timp de la lansarea forumului si pentru ca schimbarea face parte din obiectivul nostru, am schimbat si noi interfata acestui forum pentru a o face mai prietenoasa. Daca ne-a si reusit va lasam pe voi sa decideti.
Cu respect,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de asido1973 »

Da , este frumos , si chiar era binevenita acesta schimbare , felicitari Aliat !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de tudor »

Multumesc pentru noua interfata .
Pe mine ma ajuta foarte mult de doua ori ,la accesarea mult mai rapida a oricarui topic si pot sa disting mult mai bine ce se posteaza . Aici ma refer la culorile folosite acum si pe care eu le disting mai usor fata de cele folosite la interfata inlocuita pe care le distingeam mai greu din cauza unei probleme a mea cu distingerea culori.Aceasta combinatie ma ajuta mult si sper ca noua grafica va placea .
Grafica favorizeaza accesul noilor veniti mai repede la informatia ce ii intereseaza .

Multumesc inca odata si va respect,

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de Relus »

Efortul nostru de a tine 'in priza" acest forum a fost rasplatit,ne-am ajutat reciproc,multumim pentru noutate,merita utilizat la maxim pentru ai simti calitatea.Multumesc ALIAT,multumesc Administrator,sa ne ajute bunul Dumnezeu sa fim cat mai multi in abstinenta si cat mai activi.
:oops:
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de admin »

Ura.
Ne bucura mult raspunsul vostru :P .
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de staval »

Frumoasa noua haina a forumului, ne-am innoit si ne place,place, place!
Felicitari, Admin!

Propun sa deschidem o biblioteca a abstinentilor aici, asa ca postati link-uri cu carti utile, sa le gaseasca cei ce cauta astfel de literatura. Hai Tudor, tu esti cel mai bogat in astfel de bibliografie...
Stiti de unde mi-a venit ideea? Eu salvasem in vechiul comp multe astfel de carti. Mi s-a cam prajit hardul si nu mai am nimic. Treag tare sa refac ce am pierdut, dar am nevoie de ajutor.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de tudor »

Sarut mana Staval !
Accept "provocarea "Si as venii cu o sugestie sa le si clasificam pe categorii si anume :

1.Carti despre alcool si tratamente ale alcoolismului.
2.CARTI ale AA-ului .
3.Cartii despre codependenta .
4. Carti scrise de biserici despre patima pentru alcool.
5.Carti de dezvoltare personala .


Lista este deschisa pentru orice sugestie sau propunere.

De ce carti de dezvoltare personala ?

Cartile de dezvoltare personala il ajuta pe dependent sa se cunoasca pe sine insusi sa-si identifice sentimentele si emotiile sa isi constientizeze starile de nervozitate din cauza resentimentelor si a frustarilor stari ce ii produc rau siesi .Stari care inainte il duceau la baut iar acum ii intuneca mintea si sufletul.Pe mine personal ma ajutat si ma ajuta in viata de zi cu zi si ma indeparteaza pe zi ce trece de PRIMUL PAHAR.
Alcoolicul este o finta ce traieste la extrem sentimentele si emotiile iar cele negative ne produc mult rau sufleteste .Eu personal sint linistit in trairile mele si nimic negativ venit din parte unei persoane sau alteia nu m mai tulbura .sint linistit stiind ca eu daca procedez corect totul este ok pentru mine.Eliminarea egoismului si a invidiei din mintea mea m-a propulsat spre o abstinenta senina ceea ce va doresc si voua.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
staval
Veteran
Veteran
Mesaje: 1153
Membru din: 16 Ian 2011, 22:06

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de staval »

Aici nu exista buton de editare? Ar trebui, uneori imi scapa greseli de editare sau de exprimare si ma deranjeaza ca nu le pot corecta!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de admin »

Din pacate nu exista.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Interfata noua Forum

Mesaj de Relus »

Buna seara!
Ca si Staval,si eu de multe ori am fost mahnita dupa ce vizualizam ceea ce salvam pe forum,sunt greseli de exprimare sau gramaticale pe care nu le mai poti corecta.Este un inconvenient,dar daca nu se poate ,asta e merge si asa.
Inca o data va multumesc ca existati,peste putin timp voi implini un an de cand am fost salvata de voi si cu ajutorul vostru(Tudor).
Scrie răspuns