021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

INTALNIRE MAI 2012

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de asido1973 »

Buna dragii mei! Asa cum s-a mai discutat pe forum , s-a propus ceva timp in urma , ca cei de pe forum, sa avem o intalnire. Iata ca astazi in urma discutiilor avute cu admin , am propus ca aceasta intalnire sa aiba undeva loc in luna MAI. In acest sens , rog pe cei interesati , sa ia legatura cu admin sau cu mine , cum doriti . Ne intereseaza numarul de participanti , si mai ales locatia fiecaruia , in functie de asta sa stabilim si locul intalnirii. In acest sens , daca sunteti de acord , asteptam raspunsul vostru , puteti trimite si in privat la admin sau asido. Am spus ca , vrem ca toti cei care au dorinta sincera de a participa , sa nu aiba nici un motiv sa nu vina . In functie de numarul participantilor , vom vorbi mai multe. Vrem sa fie ceva frumos , sa avem o intalnire de o zi,doua , unde prima data sa ne cunoastem si sa povestim. Incercam sa comunicam , iar partea financiara sa nu fie un efort prea mare. Chiar astazi, povesteam ca in perioada de nebunie , luam 10,15 miloane in buzunar , si in 3 zile ii faceam praf pe bautura... Acum cred ca merita sa dau 1,2 milioane , sa am o asa intalnire. Astept raspunsul vostru. Fiecare este liber sa aleaga daca participa sau nu !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de asido1973 »

Am placerea sa va aduc la cunostinta ca deja s-au inscris patru persoane , care sa participe la cea intalnire. Ma bucura nespus , ca am primit atat de repede confirmarea , asta denota ca acea intalnire , este dorita. Sunt sigur ca vor mai fi si alte persoane. Asa cum spuneam , vrem sa facem in asa fel incat , efortul vostru financiar sa fie cat mai suportabil. Vom cauta locatii frumoase si ieftine , si sunt sigur ca in acea luna , inca se vor mai gasi. Asteptam in continuare inscrieri , ca sa vedem unde va fi locul cel mai ideal pentru intalnire. Cand confirmati , inca o data , sa ne spuneti localitatea. momentan , s-au inscris persoane din Bacau , Cluj,Braila, Bucuresti. Va asteptam cu mare drag. De asemeni , pe forum , asteptam propuneri ,cum vreti sa se desfasoare aceasta intalnire.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de admin »

Ma bucur ca deja exista doritori pentru aceasta intalnire. Precizez ca este ideea lui asido, mi se pare una foarte buna pentru voi, pentru grup, pentru forum. Trebuie sa fie o intalnire informala si relaxanta. Ma pot implica si personal in organizarea ei si de asemenea daca exista dificultati financiare pot gasi solutii pentru a le suplini. Este decizia voastra cum doriti sa decurga aceasta intalnire, unde sa aiba loc samd.
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de asido1973 »

Buna tudor , proco , Relus , alexa, Tudor, staval, gladiator, mihai,simona, moira, ilie, ovidiu, freedom, Mircea, coco!
Daca , am uitat pe cineva din cei activi , imi cers scuze.
Asa cum am mai discutat , intalnirea a ramas de actualitate. Data ar fi 25,26 Mai , iar locul de intalnire undeva pe valea Prahovei , sa zicem Busteni. Asteptam sa veniti cu ceva date si locatii ca si propuneri. Iar daca din voi , sunt persoane care cred ca se pot implica in vreun fel , asteptam. Stiu ca este si intalnirea de la AA , tot in mai , dar nu se va suprapune ca data , si asa cum am spus , aceasta vrem sa fie o intalnire a celor de pe acest forum. In caz ca data este ok , si locatia , asteptam raspunsuri , ca in cel mai scurt timp sa aducme la cunostinta cheltuielile exacte.
Astept un raspuns , si propuneri. Am vorbit astazi si cu admin , se va implica si ALIAT in aceasta intalnire.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de asido1973 »

Bine v-am regasit! Asa cum v-am mai anuntat si inainte , in 26,27 Mai , va avea loc intalnirea , celor de pe forumul alcohelp. Intalnirea va avea loc , la Predeal , http://www.vila-select.ro/. Dorinta este ca sa participe cat mai multi , in acest fel , avand posibilitatea , cei care vor sa vorbeasca si fata in fata. Va fi o intalnire , la care va participa si admin. Vrem sa ne cunoastem si de ce nu pe viitor aceste intalniri sa fie o obisnuinta. Vom fi cazati o noapte . Intalnirea va incepe sambata 26 Mai , in jurul orei 13 , si se va termina duminica cand vom vrea noi . Cazarea si trei mese ( pranz , cina , mic dejun ) , vor costa 105 lei/persoana. La acest moment , nu va putem spune costul /persoana exact , deoarece nu stim numarul persoanelor participante. Oricum , costul va fi redus cel putin la jumatate ( cazare si masa) din informatiile avuta pana acum. Cu transportul , putem sa ne organizam , si sper ca nu va fi o problema prea mare. Oricum , pentru cei care vor sa vina , va asiguram ca , partea financiara nu va fi o problema. Asteptam mesajele de confirmare . Puteti confirma la admin , asido sau mircea. Mircea este si persoana care s-a ocupat de gasirea locatiei , si pentru asta tin sa-i multumesc foarte mult.
Nu uitati , 26,27 mai , Predeal , http://www.vila-select.ro/.

Va doresc o zi minunata , si asteptam confirmari !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de georgeta »

Eu sunt Georgeta, as vrea sa comunic cu voi dar nu reusesc, ajutati-ma, va rog
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: INTALNIRE MAI 2012

Mesaj de asido1973 »

Buna Georgeta , te rog sa ne spui , ce anume nu poti ?
Pasul 1.
Da clik , pe acest link:

http://www.alcohelp.ro/forum/

Aici ai sa gasesti , rubrica prezentati-va.

Pasul 2 , dai clik aici:

viewforum.php?f=5, si apoi scrii un subiect nou
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns