021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Cine vine la Predeal

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Cine vine la Predeal

Mesaj de Tudor. »

Salut,

Trebuie sa recunosc ca ultima voastra intalnire mi-a starnit apetitul.
Pana cand se fac rezervarile si cam cine(cati) de pe forum vor veni?
Sa ne auzim de bine.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de asido1973 »

Salut Tudor! Momentan sunt 6 persoane de pe forum , care vin la Predeal! Speram sa fie cat mai multi !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de tudor »

Salut !

Sint Old Tudor !
As vrea sa aflu pentru ca doresc sa vin :
Care este programul ? Se vine fara familie (sot,sotie) ?
La ce ora incepe primirea la vila ?
Cit a ramas pana la urma costul de cazare ?
Cind se preconizeaza sa se incheie intalnirea ?

Cu respect ,
Tudor senior :D
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de asido1973 »

Primirea la vila va fi la ora 13 , apoi se va servi pranzul. Dupa pranz , ora 16 , va avea loc o discutie , cred ca jumate de ora o ora ceva organizat , apoi fiecare poate interveni. Speram ca discutiile sa dureze pana la ora 18-18:30 , apoi sa facem undeva o plimbare. Seara , la fel putem continua discutiile. Dimineata , in jurul orei 11-12 va fi plecarea . Admin a fost de parere ca aceasta prima intalnire sa fie cat mai deschisa , urmand ca acolo sa stabilim ceva mai concret , pentru intalnirile viitoare!
Se poate veni si cu sotia , fara nici o problema! Mircea , chiar astazi , a fost si a dat avansul , am inteles ca este un loc fain . Mircea te rog sa vii cu detalii depsre locatie . Multumesc!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de tudor »

Salut !

Eu, Old Tudor renunt.

Motivatia este ca este pentru putin timp .Speram sa fie un program mai lung cu un timp mai lung alocat pentru discutii

Ceva gen cu sosirea dimineata ,orele 8-9 Discutii pina la pranz .
Plimbarea apoi pina la 18-19 .Cina ,un gratar foc de tabara .discutii in jurul focului .
Duminica orele 8-9 micul dejun discutii pina la pranz .Apoi in functie de ceilalti mai ramanem la taclale apoi plecam spre casa in functie de programul si distanta fiecarui de casa.

Mi se pare prea pe fuga .
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de asido1973 »

A fost o idee , nu inseamna ca e batut in cuie. Se poate si asa! Sa punem sosirea mai devreme. nu deranjeaza pe nimeni. Poate fi in jurul orei 10. La fel si dsicutiile. Nu e batut nimic in cuie. Se poate pleca si duminica seara. Am spus sa venim cu pareri , si daca sunt ok , nu vad care e problema. Putem si asa ! Ramane ca voi sa hotarati. Eu ma oacup de cazare si cele trei mese , in rest programul este flexibil. Asa ca tudor , nu are rost sa renunti ci din contra sa te implici , iar ceea ce ai spus mi se pare binevenit si ok! Exact asta a spus si admin , ca aceasta intalnire sa fie cat mai ok , sa fie cat mai libera , iar propunerile , ca acestea sunt foarte binevenite si de luat in seama. Asteptam si alte propuneri , iar daca este posibil sa vina cat mai repede , iar in functie de asta , sa facem un program pana miercuri seara. Ok?
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de tudor »

:D ASA DA ! Se schimba situatia !
Imbinam discutiile cu plimbarea si cu buna dispozitie si este grozav !
Dar fara sa fim pe fuga ! :)

:D DE implicat imi pare rau dar numai la discutii ma pot implica si la facut focul pentru gratar si bineinteles sa pun sucul in pahare !Mia-m luat diploma de curind de "suculier" in loc de "somelier " :lol: :lol: :lol: :lol:
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de asido1973 »

Ok! Si eu tudor , mi-am luat angajamentul , impreuna cu Mircea sa ne ocupam de cazare , si sa fie cat mai ok pretul. Am reusit sa rezolvam asta . Dar programul , putem sa-l stabilim impreuna cu totii . Chiar te rog sa vii cu o propunere . Pana miercuri seara , daca se poate sa stabilim un program ! Si sunt de acord sa imbinam utilul cu placutul! La asta , nu era nimic batut in cuie! Asta am si spus , sa fie o intalnire cat mai faina! O seara frumoasa si multumesc de confirmare! Pentru mine personal , participarea ta inseamna foarte mult !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de asido1973 »

Mai am o rugaminte daca se poate ! Ca sa confirme mai repede cei care vin , ca sa ne organizam din punct de vedre administrativ. Cazare , masa (gratar). Va rog foarte mult , ca sa confirmati pe forum , la Mircea , la admin , unde vreti voi . Va multumesc mult!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine vine la Predeal

Mesaj de tudor »

Va fi groazav de bine !

Va veni si un domn psiholog cu ADMIN ?

Ar fi o lucru groazav ca poate sa medieze discutiile iar una dinte ele sper ca va fi despre "Ce ne ajuta pe noi sa ne mentinem abstinenta ?" iar cea de a doua : "Este nevoie de schimbarea modului de gandire ?Si de ce ?"
Respectarea opiniilor celuilalt este cea mai importanta

Si bineinteles ca cele mai fructuoase vor fi discutiile libere de la gratar ! :lol: :lol: :lol:
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns