021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE :: Cine vine la Predeal

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

tudor
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Cine vine la Predeal

Mesajde tudor » 17 Mai 2012, 04:59

Buna dimineata tuturor !

Eu OLD Tuor va invit in nume personal sa va alaturati noua, celor cre am confirmat ,la intilnirea de la Predeal .

Pe linga ca ne vom cunoaste mai bine ,il vom intilni si pe admin si sper sa nu mai insel ,sa fi inteles eu gresit , si pe dr.Eugen HRISCU directorul executiv ALIAT e la care putem auzi o opiniile dinsului despre forum in general dar mai ales despre recuperareadin alcolism si metode .

Tot la PREDEAL vom putea impartasi din experienta noastra ,ce ne-a ajutat in recuperare .Reiterez ce s-a spus de catre Admin si domnul psiholog la intalnirea din iarna ca putem scrie pe forum despre ce ne juta sa ne recuperam atata timp cit nu criticam alta metoda .Sint adeptul discutiilor dschise fara patima si polemici ci sa respectam opinia fiecaruia .

Cele mai multe rezultate in recuperare le-a adus terapia de grup asa ca va rog sa MUTAM pentru 2 zile forumul la PREDEAL .OK ??

Va doresc sa aveti o zi grozav de buna ! :D
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine

freedom
Veteran
Veteran

Mesajde freedom » 18 Mai 2012, 05:23

fac tot, tot, tot posibilul.
aseara am adormit langa fiica mea care e un pic bolnavioara si n-am mai apucat sa scriu aici.
am fost la terapie ieri si ma simt in continuare surprinzator de bine.
azi, daca toate se aseaza bine, am s-o duc pe Relus la grupul AA si tare ma bucur pentru asta.
ca o vad, ca mergem la grup impreuna, ca mai sporovaim chestii de femei si nu numai etc.
fiti alaturi de noi, va imbratisez cu drag.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 18 Mai 2012, 12:02

Eu voi veni impreuna cu Dr. Eugen Hriscu, psihoterapeut si persoana care se ocupa pe linie stiintifica de programele ALIAT. Este probabil ca pe seara sa fim nevoiti sa plecam deoarece Eugen are programari Duminica.
Cu drag,
Admin/Viorel
Adresa la care pot fi contactat este: alcohelp@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 18 Mai 2012, 12:07

Ok! Multumim oricum de participare! Important este ca in prima zi sa fim impreuna! Ramane pe 26 mai , ora 11! Nu uitati sa anuntati participare! Pana acum , suntem 9 persoane! Mai asteptam!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

Sunt autorul acestui subiect
Tudor.
Veteran
Veteran

Mesajde Tudor. » 18 Mai 2012, 22:06

Salut,

Ok vin.
Asido iti trimit un mesaj privat.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 20 Mai 2012, 15:26

Va rog sa nu uitati , cei care mai doriti sa va anuntati participarea la intalnirea de la Predeal, pana in seara asta ora 24 (duminica 20 Mai ) : In acest fel , va putem anunta luni , costul exact ce revine fiecarei persoane! Se pot face si dupa aceea inscrieri , dar cei care se vor inscrie in cursul saptamanii viitoare , nu vor mai beneficia de acelasi pret. Va multumesc pentru intelegere si va doresc o seara buna in continuare!
Cei care si-au anuntat participarea sunt:
- admin si Eugen Hriscu din partea ALIAT
- forum: mircea37 , iordachemihai , Gladiator 73 , OLD tudor ( 2 persoane) , Tudor ( 2 persoane) , freedom , asido.

Asteptam confirmari pana la sfarsitul zilei de astazi. Multumim!
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

daria
Veteran
Veteran

Mesajde daria » 24 Mai 2012, 16:33

Buna seara prieteeeni!

Va scriu sa va anunt ca vin si eu la Predeal. Deabia astept sa ne cunoastem.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 24 Mai 2012, 16:57

Asa cum am vorbit , pretul ramane si pentru tine si pentru sot , acelasi. Doar ce m-a anuntat , cineva inscris , ca nu mai poate veni. Abia astept sa va cunosc . Va astept!

Sunt autorul acestui subiect
Tudor.
Veteran
Veteran

Mesajde Tudor. » 25 Mai 2012, 16:17

Salut,

Am nevoie de nr. tau de telefon pentru maine cand ajung.
Il astept pe privat.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 25 Mai 2012, 16:58

Ok Tudor!

Înapoi la “INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE”