021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Mesaje de la/pentru admin

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

proco
Veteran
Veteran
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Mesaje pentru admin

Mesajde proco » 17 Iun 2013, 18:24

Draga Admine, sincer imi pare rau de atitudinea ta incorecta, injusta si evident preferentiala. Nimeni din aceasta lume nu-ti poate impune sa-ti alegi prietenii, este problema ta strict personala pe cine agreezi, dar in momentul in care DUMNEZEU ti-a dat puterea sa gestionezi o mana de oameni, drept pt. care trebuie sa fi echidistant, apoi mentine-ti echilibrul pe sarma pana la capat. Nu te folosi de cutitul puterii ca sa lovesti in cei din esalonul inferior, ca s-ar putea ca intr-o zi, totul sa se intoarca ca un bumerang impotriva ta. Dupa parerea mea, rolul tau este de a fi un pacifist si nicidecum sa perpetuezi o expresie pe aici a unui modelator vechi de plastilina "daca nu-ti convine, du-te pe un alt forum!" Este o expresie de beci, de hruba, in care caramizile au iz de mucegai.

Cu respect, PROCO!

Sunt autorul acestui subiect
admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 17 Iun 2013, 18:52

Va respect parerea.
Multa sanatate
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

moira
Veteran
Veteran

Mesajde moira » 17 Iun 2013, 22:55

Admin, parerea mea, este ca nu ai ce parere sa respecti si ca nu are rost sa continui discutia asta.

Nu vreau sa-mi bat capul acum sa aflu ce-i aia "modelator de plastelina", sau "cutitul puterii" si nu stiu mai ce. In cine "a lovit" admin adica ? ca eu nu pricep ? Probabil ca sunt o proasta, desi am o impresie un pic mai buna despre mine.

Ma dezgusta episodul acesta, la care nu-i vad absolut nici un sens. Sunt lucruri meschine, lipsite de sens.

Avem o problema comuna, vis a vis de care ne aflam cu totii aici. Suntem fericiti ( eu cel putin sunt extraordinar de fericita) ca am putut sa depasim momentul slabiciunii (bolii) noastre. Ma bucur ca putem glumi, ca ne putem bucura unii de altii, de umorul si deopotriva de inteligenta noastra.

Nu intelg ce vrea Proco. Care-i nelinistea lui ? De ce atat politie ? Ce il deranjeaza cu Zombi si cu Free ? Ce daca sunt aceeasi persoana ? Ce ii afecteaza ? Abstinenta senina ? Viata de familie ? Contractele cu clientii ? Somnul ? Educatia copiilor ? Plata facturilor ?

P.S. Proco, cu toate scuzele mele, eu nu inteleg nimic din ce ai facut, pentru mine nimic nu e logic.
Nu-i mai bine sa ne bucuram de umorul Anei, de inteligenta ei, si de cea a Almei, de a lui Dani , de a lui Decebal ? Sau de cunostintele lui Ovidiu , sau de delicatetea lui Gladi ? De gura de soacra a lui Freedom( scuze free, e de bine) ? Sau de "sofisticareala" lui Tudor. ? , etc, etc, etc ? Si de multi altii ?

admin

Mesajde admin » 18 Iun 2013, 08:39

Multumesc Moira, apreciez feedback-ul !! Sunt 100% in asentiment cu tine.
O zi linistita
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 18 Iun 2013, 12:49

Moira, multumesc ca ai spus cea ce as fi vrut sa spun si eu, atat ca nu m-am priceput, sau poate nu am avut inspiratia necesara sa o spun intr-un mod atat de concludet.
Pot sa marturisesc ca empatizez cu marea majoritate de aici, nu am cum sa promit ca de maine gata, voi empatiza cu toata lumea.Cred ca a incerca asa ceva este dificil si frustrant pentru ca, in ciuda unei satisfactii personale de genul, vai ce persoana intelegatoare sunt eu, imi voi dori ridicand la imperativul trebuie, ca si ceilalti sa faca la fel ,si este clar ca atitudinea celorlalti nu tine de mine.
Empatia spun eu ca presupune sa te identifici cu celalalt anulandu-ti propria personalitate si sa te transpui in mintea si sufletul celuilalt , ca sa poti sa intelegi cum percepe el lucrurile.
Cert este ca nu vreau sa pierd pe nici unul din prietenii mei empatici stiu ca nu sta in puterea mea sa ii tin aproape si asta ma intristeaza putin, daca ajung sa-mi fie dor de ei.
Dificil soro, dificil cu empatia, dar nu imposibil.
Admin asa-i ca trebuia macar sa scriu la Moira pe tarla? Sau poate nu, ca doar era asa ceva cu impact mai general.
Cu drag,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

admin

Mesajde admin » 18 Iun 2013, 15:05

Draga Alma,
Este binevenit mesajul tau si la mine pe tarla :D si chiar iti multumesc, mi-a placut !
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Tavi
Veteran
Veteran

Mesajde Tavi » 18 Iun 2013, 15:50

Salut Admin ! Ma bag si eu la ONG .
Suntem trei acum Asido , Ovidelu si eu !
Asa cum am putut veni aproape 10 luni de zile la ALIAT pentru a face terapie cu psihoterapeutul Mihai Badica care ii multumesc din nou aici la tine in
topic pentru faptul ca mi a salvat viata la propriu tot asa
pot ajuta si eu la randul meu pe cei ce doresc recuperarea din alcoolism !

PS Ramane valabil ce am vorbit la telefon , rugamintea mea e sa ma suni cu ceva timp inainte ca sa mi
aranjez programul zilnic .

Sanatate tie si familiei iti doresc !

admin

Mesajde admin » 18 Iun 2013, 16:34

Mihai,
Asta este o veste extraordinara !!!
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

sica0723
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 27,01,2013
Zile de abstinență:

Mesajde sica0723 » 20 Iun 2013, 10:44

Buna ziua Admin,

Vreau sa fac o sezizare, te rog sa te uiti aici: http://www.dependenta.ro/forum/viewtopi ... &start=195 ... nu este nu normal ce se-ntampla... treuie sa iei masuri, atat tu cat si adminul de pe dependenta... nu e normal sa vad asa ceva... nu stiu cum as fi reactionat eu daca vedeam mesaje de la mine pe alt forum... Oare cine putea face asaceva? e clar, cineva deranjat de Proco, si nu stiu decat max 2 persoane...

Cand lucrurile incepeau sa se linisteasca, se pare ca, cineva nu foarte intreg la tartacuta, nu are ce face...

Mai mult ca niciodata, astept parerea ta ...
US 24 h

admin

Mesajde admin » 20 Iun 2013, 11:12

Buna ziua,
Sper ca intelegeti ca nu pot interveni pe alte forumuri. Responsabilitatea mea se refera la acest forum si cred ca sesizarea trebuie facuta la Admin-ul forumului acela.
Cu respect,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Înapoi la “INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE”