021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Mesaje de la/pentru admin

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

admin 1
Administratorul site-ului
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Mesaje de la/pentru admin

Mesajde admin 1 » 08 Iul 2014, 11:22

Liniste si pace pe forum admin :)

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 08 Iul 2014, 12:29

Draga admin1 , asa a fost intotdeauna pe acest forum liniste si pace dar pentru asta trebuie sa vezi totul cu atli ochi :ras: :ras: :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

dorulet
Senior
Senior
Zile de abstinență: 14,04,2014
Zile de abstinență:

Mesajde dorulet » 09 Iul 2014, 16:39

1.jpg

Sunt autorul acestui subiect
admin
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 10 Iul 2014, 10:51

Asa sa fie ! Doamne ajuta.
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

ilyuta
Veteran
Veteran

Mesajde ilyuta » 10 Iul 2014, 14:54

Adminel, inainte de a pleca la "lupta mea cu vinurile si berea" :lol: :lol: uite am gasit ceva foarte frumos si il poti arata in familie... :lol: M-am gindit instantaneu la el. 😉 :zambetoi:
Te imbratisez cu drag si te pup.
iliuta :hug:

http://www.youtube.com/watch?v=MdcuaeYV9oM
Nume anterior: ilyuta

Ploicica
Veteran
Veteran

Mesajde Ploicica » 16 Iul 2014, 11:27

Admin,
cu gestul facut dis de dimineata :) pentru mine Alcohelp este trecut. Multumesc pentru ajutor tie si tuturor celor care au contribuit la echilibrul meu candva...

nu mi place strictetea care s-a instaurat asupra postarilor; una doua stergi fiindca frun Papa sau fro Maica Tereza nu stiu sa desluseasca mesajul din spatele unei postari mai picante si fugutza la nenea admin : nieeee nieeee, ploicica a scris prostii panarama naibii ce e ea care scrie din astea lumesti :ranjet:

Sa fiti cuminti si fara frica sa scrieti/ sa vorbiti cu gandul ca altii va vor judeca :)
Va pup!
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda

Tudor.
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2016
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 4 ani

Mesajde Tudor. » 16 Iul 2014, 12:57

Vreau sa imi cer scuze pentru reactia mea fata
de alcohelp si ALIAT.
Din pacate am fost influentat de o persoana
care a rupt din context o informatie.
Acum am inteles ca ALIAT si alcohelp au o
plaja mai larga si promoveaza atat consumul
social responsabil (acolo unde e posibil) cat
si abstinenta (acolo unde nu mai e posibil
acest lucru).
Felicirari pentru munca depusa, felicitari
pentru ca FACETI CEVA.
Ma bucur ca sunt pe ALCOHELP, cea mai
libera platforma de acest gen.

admin

Mesajde admin » 16 Iul 2014, 14:42

@ Ploicica - imi place cum scrii si te citesc cu placere. Postarea de dimineata in schimb nu era nicidecum potrivita pentru un utilizator de 25 de ani care abia a aterizat aici. Stii mai bine ca mine asta. Ai si spus ca erai furioasa.

@Tudor. - Multumesc. Nu stiu nici eu de ce nu am reactionat la posturile tale. Dar ma bucur ca nu am facut-o. Asa este, ALIAT vizeaza toate persoanele care au o problema legata de consumul de alcool indiferent in ce etapa se afla ele. Mergem la festivaluri de muzica, mergem prin tara cu caravana, intram in spitale, penitenciare, oferim ajutor online sau fata in fata, individual sau in grupuri, oferim training samd. Si desigur, incurajam consumul responsabil pentru ca este mai mult decat nimic, sprijinim si consumul controlat in loc sa intoarcem spatele iar daca reusim sa contribuim la abstinenta cuiva suntem cei mai bucurosi.

Cu respect,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Solomon Magdalena
Boboc
Boboc

Mesajde Solomon Magdalena » 16 Iul 2014, 15:02

Sunt noua pe forum, si pentru prima data pentru problemele legate de alcool. Doresc sa stiu daca exista si o sectiune a co dependentilor.
Tatal meu, (vitreg) a fost de curand diagnosticat cu ciroza alcoolica, si as dori cu tot sufletul sa il ajut in decizia lui de a renunta la consumul de alcool. Au trecut aproape doua luni de cand nu mai bea, dar nervii mei si ai mamei mele sunt "incandescenti" Este nervos, necomunicativ, si nimic din ce facem noi nu se ridica la "standardele" sale.
Stiu ca in momentul de fata, are nevoie de ajutor mai mult decat mine si mama, dar ne-ar ajuta mult cateva opinii, sfaturi, si chiar povesti de succes.
Va multumesc!

admin

Mesajde admin » 16 Iul 2014, 15:09

Bine ai venit Magdalena,
Imi pare rau pentru situatia prin care treceti.
Nu avem sectiune separata pentru codependenti, esti binevenita sa scrii in sectiunea Prezentati-va unde vei gasi si alti codependenti. Deschide acolo un topic si vei primi foarte multe sfaturi.
Cu respect,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

Înapoi la “INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE”