021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Alegere moderatori forum

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

Vot pentru moderatori

Chestionarul s-a închis pe data de 05 Apr 2014, 17:44

Colica
13
17%
Dani
2
3%
Freedom
2
3%
Gladiator
21
28%
Ovidiu
21
28%
Relus
2
3%
Sorel
13
17%
Staval
2
3%
 
Voturi totale: 76
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de almaM »

Ploicica, Ilie, Dani, Fiul ratacitor, Caulghie și eu suntem printre cei care ne-am exprimat nemulțumirea fața de închiderea sectiunii prezentați-va.
Cam așa am pierdut și eu ritmul. Când sunt la serviciu, vreau să ma mai detașez de câte o problemă și citesc la secțiunile accesibile, că de logat e mai dificil, deoarece in orice moment, pot să fiu solicitată in alt birou și poate veni vreun coleg să caute ceva la comp. meu. La inceput eram chiar stresată, ca m-am uitat logată și o fi intrat careva prin birou. Acum zâmbesc, dar se întampla și să uit ce am stabilit, in cadrul cate unui dialog telefonic.
În fapt problema mea nu este prea importantă, însa cum spuneam, citesc la secțiunile accesibile, pe care sunt mai mereu, doar eu. Mă gândesc totuși, care este atunci eficiența acestei decizii, din moment ce se vede clar că una dintre consecințe este si prezența tot mai rară, chiar și a vetranilor, iar cei noi, sunt cam tot cei vechi.
Indiferent de ce și cum se va decide în continuare, eu le doresc moderatorilor și lui admin, să aiba parte de o buna comunicare cu forumiștii, celeritate, liniște și succes în a-i sprijinii pe cei care au nevoie de ajutor!
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de asido1973 »

Acum moderartotii noi vor avea un cuvant de spus. Asa ca oro faceti cum v-am spus , ori zburati imediat ca nu degeaba ati ajuns moderatori :ras: :ras: :ras:

P.S. Admin daca mai ai timp si citesti pe aici sa stii ca eu sunt pentru pastrarea cum este acum a sectiunii prezentati-va!

Si ca sa nu fie o problema se poate vota, pentru ca sunt sigur ca multi doresc sa ramana asa. E cel mai democratic !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de sorel »

Indiferent cum ramane,cu logare sau fara logare,important este sa ramanem noi abstinenti si daca se poate si senini si sa ramanem prieteni pe acest forum,care pe mine ma ajuta.O zi faina sa avem! :hug:
larisssa
Veteran
Veteran
Mesaje: 250
Membru din: 14 Mar 2014, 03:51

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de larisssa »

nu va cunosc, si acum nu inteleg aceasta " suparare". Sorel, mi-ai placut, acelasi raspuns l-as fi dat si eu.
Doamne ajuta!
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de Ovidiu73 »

Salutare frati forumisti,

Am intrat cateva minute sa va salut. Vad ca aveti moderatori noi de soi :ranjet: Voi ales, sa va fie de bine!
Multumesc celor care m-au votat, doar ca ati votat gresit. :ras: Sunt un tip mai conflictual, pus pe contre, promit sa ma schimb, nu garantez.
Gladi, salutare frate, tu chiar esti bun de moderator.
Cei care nu m-ati votat, bine ati facut! Chiar astept un feed-back din partea domniilor voastre, mie imi foloseste mult.
Eu sunt prins pana la sfarsitul saptamanii cu campionatul de sah, dar promit sa revin cu teme provocatoare. Am cateva in lucru care, imi plac pana si mie mult. :ranjet: Fiindca nu am raspuns la ele.

Va imbratisez cu mare drag! :hug:
Abstinenta senina. Doamne ajuta!
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de HOPE »

Nasule, daca nu te-am votat asta nu inseamna ca iti sunt datoare cu vreun feedback. :limba: Si nu te-am votat din motivele enumerate de tine mai sus. Serios, ultima parte-i fara caterinca. :ras:

Bafta junioarei la campionat! :hug:
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de asido1973 »

Ovidiu te-am votat si am incredere in tine ca o sa fii corect. ma bucur mult pentru ca esti printre castigatori. Nici nu avea cum sa fie altfel la cat de valoros esti. Ai grija ca nu toata lumea te agreeaza , sper sa nu suferi din cauza asta :ras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de admin »

Buna ziua,

Am sters mai multe mesaje pentru ca erau off topic pentru acest post si am redeschis topicul meu de admin. Ovidiu, iau raspunsul tau drept o acceptare a provocarii.

Cu respect,
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de Ovidiu73 »

Salut Admin,

Accept provocarea.
Am fost 2 ani presedintele grupului AA , am scos in repetate randuri din sala oameni pulbere ( doar fiindca deranjau sedinta), n situatii conflictuale face/to/face, etc.
Pe forum e diferit dar si mai linistit, in opinia mea.
Imi voi schimba stilul pe perioada cat voi fi moderator ( treptat ), despre alcoolism nu imi schimb parerea, e o boala tare frumoasa.
In rest, sanatate, putere de munca,voie buna, si abstinenta senina alcoolicilor ( dragii de ei ).
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Alegere moderatori forum

Mesaj de admin »

Multumesc Ovidiu.

Topic inchis.

Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Încuiat