021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Aplicatia mobila Alcohelp poate fi descarcata acum din App Store si Play Store.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti, Suceava, Brasov, Constanta: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Campulung Moldovenesc - Spitalul Municipal, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE :: Alegere moderatori forum

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

Vot pentru moderatori

Chestionarul s-a închis pe data de 05 Apr 2014, 16:44

Colica
13
17%
Dani
2
3%
Freedom
2
3%
Gladiator
21
28%
Ovidiu
21
28%
Relus
2
3%
Sorel
13
17%
Staval
2
3%

Voturi totale: 76

sorel
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Alegere moderatori forum

Mesajde sorel » 07 Apr 2014, 21:42

Felicitari Ovidiu! :hug:
Felicitari Gladi! :hug:

Gladiator73
Veteran
Veteran

Mesajde Gladiator73 » 08 Apr 2014, 06:40

Multumesc Colea,Asido si Sorel.Vad un grafic cu o simetrie perfecta,in care toate laturile sunt egale,deci fiecare om de pe forum este la fel de important pentru mentinerea echilibrului acestui domeniu de intalnire si dicutie despre boala noastra.
Suntem toti in aceeasi barca,mergem spre portul numit abstinenta senina si haideti sa vaslim in aceeasi directie,sa folosim cuvinte frumoase unul catre celalalt,chiar daca,poate,nu suntem pe aceeasi lungime de unda,dar fiecare este unic si cu atat mai valoros.
Iar daca avem impresia ca cineva nu ne este similar ca gandire,avem optiunea sa nu-l citim.Nu trebuie sa-i adresam cuvinte care sa-l raneasca,caci fiecare om are rani sufletesti inca deschise,pe care,poate ca nici el nu le constientizeaza pe deplin si astfel il facem sa sufere.
De multe ori suntem deprimati,ori foarte suparati pe noi insine,din diverse motive,si atunci avem,poate,tendinta de a intra pe forum si de a arunca cu cuvinte nepotrivite.Daca intuim ca suntem in acea stare,mai bine nu mai intram aici.Sau daca intram o facem doar in ideea de a gasi suportul necesar pentru a iesi din stare,dar nu scriem pana nu simtim ca avem sentimente de iubire,de pace,de acceptare.
Va multumesc tuturor pentru votul de incredere pe care mi l-ati dat si va doresc o zi traita frumos!

Sunt autorul acestui subiect
admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 08 Apr 2014, 12:58

Multumesc Gladiator pentru implicare si pentru mesajul frumos transmis !
Asteptam si raspunsul lui Ovidiu cand revine si ne apucam de treaba.
Cu respect
Admin
Adresa la care pot fi contactat este: alcohelp@aliatong.ro sau 021/9335, Luni-Vineri 10.00-17.00.

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde CRISS99 » 08 Apr 2014, 18:50

Felicitari noilor moderatori.Admin zice...sa ne apucam de treaba :ranjet: ,adika voi doi Gladi si Ovidiu,admin isi ia vacanta.. :ranjet: :hug:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.

Joy
Veteran
Veteran

Mesajde Joy » 08 Apr 2014, 19:58

Slava Domnului ca sugestia mea (de a avea un moderator pe forum) a devenit realitate si avem un moderator civilizat si echilibrat(pentru celelalt , am voie sa ma abtin, sper si nu spun nici de bine nici de rau :jos-palaria: )
Felicitari Galdisor! :cuminte:
Cu mult drag,
ilyuta :hug: :jos-palaria:

goodluck.jpg
''Viața este suma opțiunilor noastre'' Albert Camus

almaM
Veteran
Veteran

Mesajde almaM » 08 Apr 2014, 22:20

Ploicica, Ilie, Dani, Fiul ratacitor, Caulghie și eu suntem printre cei care ne-am exprimat nemulțumirea fața de închiderea sectiunii prezentați-va.
Cam așa am pierdut și eu ritmul. Când sunt la serviciu, vreau să ma mai detașez de câte o problemă și citesc la secțiunile accesibile, că de logat e mai dificil, deoarece in orice moment, pot să fiu solicitată in alt birou și poate veni vreun coleg să caute ceva la comp. meu. La inceput eram chiar stresată, ca m-am uitat logată și o fi intrat careva prin birou. Acum zâmbesc, dar se întampla și să uit ce am stabilit, in cadrul cate unui dialog telefonic.
În fapt problema mea nu este prea importantă, însa cum spuneam, citesc la secțiunile accesibile, pe care sunt mai mereu, doar eu. Mă gândesc totuși, care este atunci eficiența acestei decizii, din moment ce se vede clar că una dintre consecințe este si prezența tot mai rară, chiar și a vetranilor, iar cei noi, sunt cam tot cei vechi.
Indiferent de ce și cum se va decide în continuare, eu le doresc moderatorilor și lui admin, să aiba parte de o buna comunicare cu forumiștii, celeritate, liniște și succes în a-i sprijinii pe cei care au nevoie de ajutor!
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 09 Apr 2014, 07:58

Acum moderartotii noi vor avea un cuvant de spus. Asa ca oro faceti cum v-am spus , ori zburati imediat ca nu degeaba ati ajuns moderatori :ras: :ras: :ras:

P.S. Admin daca mai ai timp si citesti pe aici sa stii ca eu sunt pentru pastrarea cum este acum a sectiunii prezentati-va!

Si ca sa nu fie o problema se poate vota, pentru ca sunt sigur ca multi doresc sa ramana asa. E cel mai democratic !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

sorel
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde sorel » 09 Apr 2014, 08:55

Indiferent cum ramane,cu logare sau fara logare,important este sa ramanem noi abstinenti si daca se poate si senini si sa ramanem prieteni pe acest forum,care pe mine ma ajuta.O zi faina sa avem! :hug:

larisssa
Veteran
Veteran

Mesajde larisssa » 09 Apr 2014, 10:05

nu va cunosc, si acum nu inteleg aceasta " suparare". Sorel, mi-ai placut, acelasi raspuns l-as fi dat si eu.
Doamne ajuta!

Ovidiu73
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde Ovidiu73 » 09 Apr 2014, 10:35

Salutare frati forumisti,

Am intrat cateva minute sa va salut. Vad ca aveti moderatori noi de soi :ranjet: Voi ales, sa va fie de bine!
Multumesc celor care m-au votat, doar ca ati votat gresit. :ras: Sunt un tip mai conflictual, pus pe contre, promit sa ma schimb, nu garantez.
Gladi, salutare frate, tu chiar esti bun de moderator.
Cei care nu m-ati votat, bine ati facut! Chiar astept un feed-back din partea domniilor voastre, mie imi foloseste mult.
Eu sunt prins pana la sfarsitul saptamanii cu campionatul de sah, dar promit sa revin cu teme provocatoare. Am cateva in lucru care, imi plac pana si mie mult. :ranjet: Fiindca nu am raspuns la ele.

Va imbratisez cu mare drag! :hug:
Abstinenta senina. Doamne ajuta!

Înapoi la “INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE”