021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Buna dimineata!

Pentru ca numai maine nu-i poimaine si ne apropiem cu pasi repezi de Alcorevelion in acest moment suntem gata sa va punem la dispozitie programul din data de 20-22 iunie.

PROGRAM ALCOREVELION SAMBATA DE SUS
20-22 IUNIE 2014

VINERI 20 IUNIE

14.00-18.OO BUN VENIT! IN ACEST INTERVAL SUNT ASTEPTATI TOTI PARTICIPANTII
18.-19.00 O SCURTA PREZENTARE A PROGRMULUI DIN ZIUA DE SAMBATA SI O SCURTA PREZENTARE A FIECARUIA DINTRE NOI
19.00-20.00 CINA
20.30-22.00 SEMINAR „RETELELE DE SOCIALIZARE SI INTERNETUL IN VIATA DE ZI CU ZI A ALCOOLICULUI. CAT SI CUM NE AJUTA SI DACA EXISTA O LIMITA IN A NE FOLOSI DE ELE”

SAMBATA 21 IUNIE

8.30-9.30 MICUL DEJUN
9.30-10.30 DISCUTII LIBERE SI INTREBARI
10.30-11.30 PAUZA CAFEA
11.30-13.30 SEMINAR DR. HRISCU EUGEN
14.00-15.00 PRANZUL
15.00-16.00 CAFEA, PAUZA
16.00-19.00 VIZITARE MANASTIREA SAMBATA DE SUS „CU BICICLETA SAU MASINA”DISTANTA ESTE DE 14 KM DUS-INTORS
19.00-20.00 CINA
20.00-22.00 SEMINAR „PRINCIPII DE BAZA IN RECUPERARE SI PERSPECTIVE MODERNE ASUPRA ALCOOLISMULUI”
22.00-NELIMITAT !!! FOC DE TABARA , DISCUTII, DISTRACTII ETC.

DUMINICA 22 IUNIE

08.00 -9.00 MICUL DEJUN
9.00-11.00 INCHEIEREA EVENIMENTULUI, DISCUTII, IMPRESII

Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Salut Adrian! Dacă intri pe forum te rog sa anunți pe dona Lucia si R. B. de program. Va aștept cu drag.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de asido1973 »

Bună seara. Pentru ca în fiecare an se mai ivesc și renuntari pe ultima suta de metri, vreau să reamintesc ca în seara asta este ultima dată când se poate renunța plătind doar cei 130 de lei. De mâine pentru orcine renunță vom fi nevoiți sa achitam întreaga suma. Cine vrea sa renunțe, e problema lui, a mea este sa se achite de datorie. Va doresc o seara bună. Oricum la Sambata de sus vor fi doar cei care vor trebui sa fie.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
adrian
Boboc
Boboc
Mesaje: 22
Membru din: 21 Feb 2011, 12:56
Zile de abstinență: 15,03,2013
Localitate: sat catelu ilfov
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp / APPA 21-22 Iunie 201

Mesaj de adrian »

au fost instiintati
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de asido1973 »

Buna seara dragii mei! Ne pregatim de intalnirea de la sambata de sus. Vad ca si-a anuntat dorinta de a ajunge si Relus asa ca numarul celor veniti tot creste :)))
Maine dimineata urc un pic la deal sa-l iau pe Sorel apoi prin Brasov il luam si pe Paul ca pe la Fagaras sa ii luam in masina si pe R.B. si dona Lucia. In aceasta seara am luat pulsul la fiecare si am inteles ca in principiu la cina de seara vor ajunge toti care au promis. Mia va veni cu adrian si sotia , dani cu Cyrano :exclamare: , freedom , orpheus ,tudor, mihai cu Relus si tot asa . Apoi sambata vor ajunge si admin cu cei de la Bucuresti. Daca mai sunt persoane care ajung doar sambata si raman la masa de pranz va rog sa anuntati.
Va doresc sa aveti o seara linistita si sa ne vedem cu bine!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de admin »

Buna dimineata tuturor,
Ma bucur ca am putut fi alaturi de voi la Sambata de Sus, sa ii reintalnesc pe cei care ii stiam deja si mai ales sa vad fete noi. Imi pare rau ca nu am putut sta mai mult dar data viitoare recuperam. Felicitari asido pentru organizare, din partea noastra impecabila, 10*. O noua locatie aleasa stralucit iar despre mancare nu mai spun. Sper sa gasesti in fiecare an energia necesara sa organizezi aceste intalniri.
Cu respect,
Viorel-Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Sărut mâinile tuturor,

Vă mulţumesc frumos că mi-ați dat şansa să vă cunosc pe toţi cei ce aţi fost la Sâmbăta de Sus! Nu mi-a trebuit mult până să-mi dau seama că sunteţi nişte oameni minunați! M-am simţit foarte bine în jurul dumneavoastră!
Mă bucur că l-am revăzut şi pe admin. A fost ca şi cum toţi eram o familie, toţi din locuri diferite ale ţării, şi toţi ne-am strâns acolo pentru a depăna amintiri, pentru a simţii afecţiune şi pentru a trece împreună prin momente frumoase.

Sunteţi minunați! Să nu vă schimbați niciodată!

Cu drag,
Paul
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de Mihai »

Si tu ești un băiat minunat , ai fost o companie cu multă încărcătură emoțională pe drumul de întoarcere .
Tot respectul meu :jos-palaria:
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de freedom »

As vrea sa stiu cine este persoana care a trimis poze cu mine implicit, utilizatoarei cu ID - Ilie ( sau Ilyuta, Siena si inca un ID pe care l-am uitat), sau Ella pe AAforum, fara sa-mi ceara acordul in prealabil. Daca expunerea publica ii este prea dificila, rog persoana sa aiba indrazneala de a mi se adresa in privat, pe adresa de e-mail din subsolul postarii. Nu am ce masuri sa iau, dar as vrea sa stiu. Asta desigur, daca respectiva persoana isi asuma gestul facut.
In ceea ce o priveste pe Ella, consider ca e terapeutic sa se comporte si pe Alcohelp ca si pe forumul AA, adica precum adultii in recuperare, respectand regulile comunitatii acesteia si acceptandu-si propria identitate, cu protejarea anonimatului, evident.
Cu multumiri,
Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
Orpheus
Boboc
Boboc
Mesaje: 21
Membru din: 26 Apr 2014, 10:23
Zile de abstinență: 04,01,2014
Ani de abstinență: 1 an

Re: Revelion de vara Forumul AlcoHelp 21-22 Iunie 2014

Mesaj de Orpheus »

Incepe sa-mi para rau ca am facut pozele alea si ca, de buna credinta, le-am trimis tuturor celor care au fost prezenti si le-au dorit ... :trist:
Dacă este important pentru tine, vei găsi o cale. Dacă nu e, vei găsi o scuză.
Scrie răspuns