021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Felicitari

Aici vom posta anunturi si informatii din partea ALIAT/Alcohelp si ne puteti pune intrebari.

Sunt autorul acestui subiect
asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Felicitari

Mesajde asido1973 » 28 Ian 2010, 16:48

ok , ma bucur sa aud asta ! Am dat ideea celor de la site , sa ne faca un chat , ne-ar fi mult mai usor sa comunicam
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

admin
Administratorul site-ului
Gen: Masculin - Masculin

Mesajde admin » 29 Ian 2010, 19:24

este in discutii inca propunerea cu chatt-ul. nu am uitat
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 29 Ian 2010, 19:26

atseptam admin . Multumim pentru tot !
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: alcohelpbraila@yahoo.com

steluta
Boboc
Boboc

Mesajde steluta » 29 Ian 2010, 19:54

Da, asteptam posibilitatea de chat!
Ne descurcam noi cum functioneaza!
Dar sa nu devenim nerecunoscatori gratuit!
E formidabil si ceea ce ati realizat pana acum!
Sincere felicitari, laude!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 29 Ian 2010, 22:38

este simplu steluta , e ca si pe mess !

viorel
Boboc
Boboc

Mesajde viorel » 13 Feb 2011, 08:19

Buna ziua!

Va salut pe toti.Am citit ce ati scris si cred ca ati baut mult.Asa ca eu cred ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri daca vreti.Eu am probleme pe acasa de la bautura cu sotia cu copii.Si la munca la fel.
Nu cred ca am sa pot sa nu beau niciodata.Dar macar mai putin.Cum sa fac, cum ati facut voi?Multumesc anticipat!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 13 Feb 2011, 09:40

Buna viorel , ma bucur sa fii aici ! In primul rand , daca vrei sa te ajutam , ar fi bine sa ne povestesti mai mult despre tine , si despre problemele tale cu alcoolul . Asa am facut eu . Acum 1 an si 5 luni , am intrat aici pe acest site , si am cerut un sfat . Apoi mi-am spus durerea si oful , si incet , incet , am ascultat de la toti , am fost invatat de ei , si iata ca acum a trecut 1 an si 5 luni si sunt bine . Sa nu uiti un lucru , ca fiecare avem motivele noastre ca sa bem , si ele difera de la om la om , de aceea e bine sa ne spui povestea ta , asa cum e ea ! asteptam !!

viorel
Boboc
Boboc

Mesajde viorel » 13 Feb 2011, 13:14

Pai ce sa va spun, cred ca ati avut si voi din astea.Beau de cand ma stiu de toate.Cele mai rele parti, internari, accidente cu masina pulbere de biat,batai, scandaluri.Am 45, casatorit, 3 copii.Nu cred ca voi putea sa nu mai beau niciodata. Daca voi puteti atunci respect.Pursi simplu imi place sa beau.As vrea sa scap din asta.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 13 Feb 2011, 13:50

da . asemanator , sa stii ca si eu am baut de-am rupt , chiar acum aproape 1 luna , am iesit din inchisoare , pe care am facut-o datorita alcoolului ( beat rupt la volan ) , de mai multe ori , si mi s-a infundat .E bine ca recunosti , bei ca-ti place , si asta este singurul adevar . toti am baut de placere . Dar , eu unul am ajuns la fundul gropii , de acolo nu am avut unde sa mai cad , singura varianta a fost sa raman acolo si sa mor , sau sa ma ridic sa ies din groapa si sa merg mai departe . Am ales varianta , sa merg mai departe . Acum , nu mai beau , nu mai fac scandal , sunt bine si fericit , fara nici un gram de alcool . Si stii de ce ? Imi place tare mult asa . E mult mai mare placerea asta , decat cea de a bea . Succes , si ai grija de tine Viorel ! Fa in asa fel incat , copii sa fie mandri de tine ! Nu fi egoist si fa doar ce-ti place tie , ca tot e ziua indragostitilor , fa un cadou celor dragi . Da-le un tata si un sot , asa cum ei isi doresc , nu crezi ca merita ! Numai bine , si toate cele bune ! asido

boboc
Veteran
Veteran

Mesajde boboc » 13 Feb 2011, 13:57

ca sa te ajute sa reusesti mai bine ce ti-a spus asido, iti recomand sa vezi acest film impreuna cu familia eventual. am postat ieri acest link dar nu mai stiu exact unde, cred ca pe adresa lui asido. de aceea il re-postez....sper sa te inspire http://www.vidxden.com/3i2tp3si0g65/www ... e.flv.htmlde boboc
Dum Feb 13, 2011 12:48 am

Forum: Prezentati-va
Subiect: sa va simtiti bine...
Răspunsuri: 3
Vizualizări: 10
sa aveti o zi minunata :P

Înapoi la “INFORMATII / INTREBARI / DIVERSE”