021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

PROGRAMUL DE 24 ORE FUCTIONEAZA !

Aici puteti povesti reusitele voastre.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

PROGRAMUL DE 24 ORE FUCTIONEAZA !

Mesaj de tudor »

DA,la mine si multi alti asemanatori mie programul de 24 de ore functioneaza! :) Dar sa incep cu inceputul.Pe vremea cind beam aveam adesea momenta neplacute incit juram ca nu o sa mai beau cit cit traiesc si imi luam angajament ca nu mai beau o luna ,sase,sau un an si totusi in ciuda intentiilor si a juramintelor beam din nou si sfirseam in si mai mari necazuri.Acel '"Nu mai beau toata viata" nu durase prea mult.Acum gasesc ca este mult mai realist sa spun CA AZI NU BEAU si sa fac asta ,adica ; SA NU MAI BEAU IN ZIUA RESPECTIVA" .ASTAZI ESTE TOT CE AVEM SI ORICINE POATE TRAI O ZI FARA BAUTURA'.Sa incercam ,inainte de toate ,sa traim in prezent ,numai cu scopul de a ne mentine abstinenti,si metoda se dovedeste a fi buna.Odata ce ideea a devenit parte din modul nostrul de a gindi ,descoperim ca traitul in segmente de 24 de ore este o cale eficienta si satifacatoare pentru rezolvarea majoritatii problemelor noastre de orice natura!SUCCES ! :)
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: PROGRAMUL DE 24 ORE FUCTIONEAZA !

Mesaj de asido1973 »

dar nu e rau daca-ti iei angajamente pentru toata viata , si le poti atinge ! Ca sa ajungi la teluri inalte , trebuie sa-ti doresti sa ajungi acolo ! eu imi doresc sa nu mai beau toata viata !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns