021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna

Mesaj de tudor »

SALUUUUUUUUT ASIDO ! :D :D :D :D :D


Doamne cit ma bucur ca ai revenit ! :D :D :D

ITI MULTUMESC PENTRU VESTILE BUNE PE CARE MI LE-AI DAT!
Poate(EU SINT APROAPE SIGUR ) odata cu revenirea ta se va revigora FORUMUL! :D
Sa-ti ajute DUMNEZEU sa te intorci sanatos in libertate!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Buna

Mesaj de admin »

Ne bucuram sa auzim de tine din nou asido. Ne bucuram ca esti bine si abstinent. Felicitari asido !!!
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
sebi
Boboc
Boboc
Mesaje: 20
Membru din: 20 Dec 2009, 10:55

Re: Buna

Mesaj de sebi »

Bine ai revenit Asido !!!! Esti un exemplu de vointa si tarie de caracter. Ma bucur ca Penitenciarul nu te-a "doborat". Felicitari pentru abstinenta ta. Cred ca ai o multime de povestit despre experienta ta.
larisa
Boboc
Boboc
Mesaje: 16
Membru din: 20 Dec 2009, 11:08

Re: Buna

Mesaj de larisa »

Draga Asido. Ma bucur ca esti bine. M-am gandit de foarte multe ori la tine si am spus rugaciuni pentru tine sa iti dea D-zeu curaj si putere. Stim ca nu iti este usor dar te felicit din toata inima ca ai reusit sa ramai abstinent. Multe ganduri bune. Larisa :):):):):):):)
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Si eu ma bucur sa va revad ! Am crezut ca m-ati uitat ! Eu de luni ( 6 dec. 2010 ) , sunt liber , muncesc in oras la primarie , distribui ajutoarele alea , la persoane cu venit mic . Deci de la 8 la 16 sunt in oras , seara si wikend-ul , la penitenciar !Sunt ok , asa este am multe de povestit , si ceea ce va voi povesti , nu vreau decat sa motiveze pe altii la abstinenta cat mai lunga ! Chiar merita ! sunt fericit si bucuros , chiar daca de peste 9 luni sunt inchis cu trupul , am fost liber cu sufletul ! Sunt abstinent de 1 an si 2 luni ! Va pup pe toti , si abia astept sa revin si sa vorbim mai mult !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna

Mesaj de tudor »

Salut ! :D

Sa sti ca asta vara dupa ce ai fost "internat" am fost sa ajut la infiintarea unui grup AA in BRAILA cu ajutorul unei psihoterapeute(Psiholog).
Insa din pacate nu a functionat ! mai este o singura persoana ABSTINENTA din acel grup si care s-a interesat de tine si asa am aflat vesti despre tine!Am sa-ti relatez, cu alta ocazie pe mesaj ,privat dspre acea persoana !Tu sa te reintorci bine sanatos la familie si la viata normala! BRAVO SI SUCCES!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

ok tudor ! poti sa-mi scrii pe mail , iti dau adresa pe privat !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
nemesis
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2010, 06:00

Re: Buna

Mesaj de nemesis »

sal sunt george am 22 de ani si sunt dependent de alcool, deja am 3 saptamani de cand nu am mai baut si ma simt excelent, sunt intr-un stadiu f dezvoltat pot spune multe, ajunsesem sa admir pana si betivii clasici, sa beau cu boschetarii s.a.m.d. prin diferite medii azi unde "life-styluel este ridicat" in cluburi unde la masa se cheltiuai mii de euro printre pzide cu pielea ca matasea chinezeasca si haine de 100 de milioane si maine in diferite medii prin bodegi si prin gari cu boschetari sau oameni din clasa muncitoare a caror blestem a fost toata viata bautura.consider ca e o chestie de auto-sugestie, noi oamenii cautam f des sa ne refugiem in chestia asta numita alcoolsim, mie pe langa patul ca imi place gustul, savoarea, senzatia efemera , substantele care mi se perinda prin trup, cel mai mult mi-a placut la aceasta perioad ain care am fost alcoolist faptul ca am capatat ceva pe care multi nu o au:EXPERIENTA, da experienta pt ca de fiecare data am incercat lucruri noi , bauturi noi, droguri noi, nu m-am oprit la un singur ceva. dar de fiecare data lacomia m-a impins sa vreau mai mult sau nu lacomia ci faptul ca vroiam sa ajung la alt "stadiu",asta bagandu0ma in diverse belele pe care nu vi le puteti imagina.sunt constient de asta. asta e partea pizitiva.acum nu mai vad rostul alcoolui si mai ales ca alcool si drogurile sunt aici ca sa iti spuna ca nu ai nevoie de ele, dezvoltarea suficienta e de ajuns.voi cum percepeti alcoolul?
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna

Mesaj de tudor »

Salut ASIDO!

Nu stiu cind ai sa citesti acest mesaj De aceea sper ca ,acunci cind il citesti acest mesaj sa fii bine si sanatos!

Iti urez CRACIUN FERICIT SI Sarbatori fericite!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
nemesis
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 24 Dec 2010, 06:00

Re: Buna

Mesaj de nemesis »

cum ma inscriu si eu la alcoolici anonimi si unde?
Scrie răspuns