021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de almaM »

Dear Gabi,
Normal astazi trebuia sa-mi iau concediu medical dar, credeti ca pot pot sta intinsa in pat fara sa stiu nimic despre voi? Asa ca vazand evenimentul nu am putut sa ma rabd si am intrat sa te felicit si sa-ti doresc inca multi ani de abtinenta pe langa cel care se implineste astazi.Ma bucur pentru tine si iti spun inca o data, bine ai venit in marea noastra familie.
Pupici cu drag,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de tudor »

Salut GABI !

Felicitari pentru Primul AN de ABSTINENTA .Este un an important .La fel de important ca si toti ani de abstinenta ce vor urma.
" stiu ca nu trebuie sa las garda jos."

Da si bine faci .Singurul pas care se poate face perfect in fiecare zi este :PASUL 1

"Am admis ca eram neputinciosi in fata alcoolului-ca nu mai eram stapani pe viata noastra."
EL pasul bine facut 24 de ore in fiecare zi ne mentine abstinenti
"Azi nu beau "spus de fiecare dimineata ne intra in modul nostru de viata si devine SINE-QUA-NON, adica absolut necesar, indispensabil, neaparat trebuincios.
Felicitari pentru abstinenta si iti urez pe mai departe abstinenta senina si definitiva cum bine ne-a spus si urat draga doamna Staval care este prima codependenta venita pe forum si care i s-a alaturat si alte doamne.
Te imbratiseaza al tau prieten din AA si de forum
Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
cristi47
Veteran
Veteran
Mesaje: 259
Membru din: 20 Mar 2012, 07:27

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de cristi47 »

Salut Gabita !

Iti spun asa pentru ca pe mititelul il cheama ca pe tine si tare mult imi place acest nume .Asa ca draga Gabita te felicit si eu pentru anul de abstinenta cat si pentru ceea ce faci pentru tine si mentinerea abstinentei.Iti mai urez multa sanatate ,seninatate in abstinenta si in toate zilele care vor urma ,echilibru si impacare cu tine insuti.Doamne ajuta !

Cu respect,Cristi alcoolic !
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Multumesc tuturor pentru gindurile bune si va doresc sa sarbatoriti si voi un an de abstinenta, iar cei care au trecut pragul deja le doresc abstinenta senina.
Acum stiu ca se poate, stiu ca viata poate fi frumoasa, chiar daca nu este totul roz. Cu mintea limpede poti sa depasesti problemele curente. Inainte orice mica suparare sau orice mica bucurie, sau pur si simplu fara nici un motiv, ma ducea la primul pahar.

O seara buna
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de freedom »

La multi ani abstinenti si senini, draga Gabi !
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si liniste sufleteasca.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Gabi,
Ma bucur mult ca esti activ pe forum , ca scrii celor ce au nevoie.

Mi-am adus aminte citind la tine ca ,inainte cand imi mergea bine , nu apreciam nimic.
A trebuit sa ajung jos cu toate ca sa incep sa ma bucur de "lucrurile marunte".
Si la fel ca si tine , toate erau motive de baut , ba ca m-a suparat cineva , ba ca trebuie udat nu stiu ce motiv de bucurie si cum spuneai si tu , chiar din nimic , adica beau ca-s plictisit.
O zi buna Gabi si cu urarile de sarbatori mai astept sa ti le transmit , cand vom fi mai aproape :)
Colea, alcoolic .
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Buna seara,
Va doresc un Craciun Fericit tuturor, liniste sufleteasca, multa sanatate, anul nou sa va aduca bucurii, impliniri si nu in ultimul rind ABSTINENTA SENINA.
SARBATORI FERICITE
Gabi
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de Relus »

1 Fă-ţi timp să meditezi,aceasta este sursa puterii.

2.Fă-ţi timp să te joci, acesta este secretul tinereţii.

3.Fă-ţi timp să citeşti,aceasta este fântâna înţelepciunii.

4.Fă-ţi timp să te rogi,aceasta este cea mai mare putere de pe pământ.

5.Fă-ţi timp să iubeşti şi să te laşi iubit,acesta este un privilegiu dat de Dumnezeu.

6. Fă-ţi timp să fii prietenos,acesta este drumul spre fericire.

7.Fă-ţi timp să dai,ziua este prea scurtă să fii trist.

8.Fă-ţi timp să munceşti,Acesta este preţul succesului.

9.ŞI NU UITA SĂ TRĂIEŞTI ÎN PREZENT
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Buna seara,
Va doresc tuturor un an nou plin de bucurii, fara alcool, cu multa liniste sufleteasca si cu impliniri dupa pofta inimii.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de asido1973 »

Multumim pentru urari gabi, la fel sa ai si tu, un an plin de zile abstinente.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns