021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
sica0723
Veteran
Veteran
Mesaje: 649
Membru din: 05 Ian 2013, 09:05
Zile de abstinență: 27,01,2013
Localitate: Bucuresti

Re: Buna

Mesaj de sica0723 »

Salut Asido,

Să ştii că nu am uitat de sfaturile primite de la tine... O să fiu sincer, o să mai aştept până o să ajung la Aliat... De ce?! E simplu, vreau să o iau uşurel, pas cu pas... În trecut ziceam gatA, nu mai beau deloc şi-mi făceam o grămadă de planuri, iar după.câteva zile uităm ce mi-am propus... Sunt sigur că o să mă înţelegi :)

O searA plăcută!
US 24 h
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Buna

Mesaj de freedom »

credeam ca-i scriu lui Sica la tine si de fapt ti-am scris tie la Sica.
vaaaaaaaaaaaaaaai, scleroza roza e pe capul meu !
...cand fu Tache, nu fu Tica...stii bancul...cam asa am scris eu azi.
pai daca treaza dau asemenea rateuri, ce sa mai zic daca iau ceva bahic la mansarda !
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Asa este Iliuta , in general muzica veche este muzica foarte buni , si nu au fost putini, cei care stiau sa cante ...

http://www.youtube.com/watch?v=aulPLvSQplA

Invat draga Iliuta , invat! AM trecut examenul cel mai greu , si anume la drept! Zic greu , in conditiile in care s-a cazut la el cu 4 , s-au luat note de 5 , 6,7 etc... A fost un examen foarte greu , si mai ales ca m-am prezentat la examen , eu la 40 de ani , dupa o "betie crunta" de vreo 10 ani , la concurenta cu copii iesiti abia de pe bancile Liceului anul trecut. Dar asa cum in viata de abstinenta , sunt mandru de mine , asa vreau sa fiu si in viata de student. Nu mai pun ca proful de la drept , pe timpul lui nea Nicu , a fost Procuror General, asa ca .... oricum, un om deosebit , si din partea mea , a meritat tot respectul, asa ca la examen m-am prezentat ca atare...
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: Buna

Mesaj de Tavi »

Salut frate Asido , raspund cu intarziere la intrebarea ta despre fotografie !
Inainte de toate vreau sa ti urez bun venit in clubul Nikonistilor , ai poze ai amintiri
cam asa stau lucrurile dar pentru un pasionat in ale fotografiei lucrurile nu stau chiar asa !

Lumea spune ca in viata ramanem doar cu amintirile , fotografii spun ca in viata ramanem
doar cu clipa prinsa in aparatul foto !
Incearca sa ti amintesti cum arata fetita ta la doi ani , zambetul ei , vei constata ca nu ai cum
decat daca te uiti la o poza de a ei la timpul respectiv ! Te ai uitat la fotografie si parca deja retraiesti
clipele din aceea perioada !

Clipele din viata noastra trec cu viteza lumini si tot ce poti face e sa imortalizezi clipa , sa o ingheti sa o
pui in rama si sa te uiti cu drag la ea ori de cate ori simti nevoia sa ti aduci aminte de un lucru din viata ta !

O saptamana frumoasa sa ai Asido !

predeal 23 09 2012 168.JPG
predeal 23 09 2012 105.JPG

Pun pariu pe ce vrei ca nu iti puteai aduce aminte cum arata muntele sau tortul tau de la intalnirea forumistilor de la Predeal !
Despre asta vorbeam...

Mihai alcoolic !
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna

Mesaj de colica zis alcoolica »

Frumoase fotografii Mihai,
Asido , iti multumesc mult pentru telefoanele tale si imi prind bine .Am vrut sa iti spun bafta in continuare si sa iti spun , in legatura cu intrecerea cu Ovidiu , ca am pariat pe invingator :D
Va spunla sfarsit care :? :lol:
Noapte buna !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Buna

Mesaj de freedom »

drum bun sa ai si sa fii ocrotit, draga prietene.
iti multumesc pentru darul pe care mi l-ai facut vizitandu-ma.
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna

Mesaj de Relus »

O zi minunata dragul meu si iti multumesc pentru tot.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc Relus , multumesc si tie freedom. Va doresc sa veti , toti zile linistite. Astazi mai am un examen , si mai ramane doar unul . Si uite-asa va trece si primul meu semestru din viata de student. Va promit ca dupa ce trece sesiunea, am sa scriu mult mai mult si am sa va raspund fiecaruia. Cu drag si respect, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna

Mesaj de Relus »

Cat de frumoasa si plina de seninatate este viata noastra,atunci cand ne dorim sa fim fericiti.
Cautand in sufletul nostru si descoperind bunatatea ,ne dam seama cat de putin isi doreste DUMNEZEU,el nu vrea decat sa fim buni unii cu altii si sa stim sa iubim.
Iubind vom primi iubire,iar dragostea ne face viata atat de frumoasa.
La mine in oras ninge atat de frumos,in cateva minute voi pleca cu fiul meu si cu prietena sa luam masa in oras(oricum mama plateste :lol: ) dar sunt foarte fericita.
Azi am avut o zi minunata,este un dar de la Dumnezeu,de cate ori merg la slujba de duminica de atatea ori el ma rasplateste pe masura.
Oare as putea sa pun vreodata la indoiala existenta lui Dumnezeu.?Sigur -nu.
Dragul meu finut iti doresc pace si liniste sufleteasca, si nu uita ca nasa te admira si te iubeste.
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna

Mesaj de georgeta »

Multumesc draga Asido, iti urez si eu o saptamana cat mai frumoasa!!

Un moldovean si un ardelean mergeau cu trenul.
Ajung ei in dreptul localitati Oituz si ardeleanul deschide geamu. Moldoveanu:
- Ma rasesti.
- Nu, nu Oituz!
- Ma rasesti.
- E Oituz domnule.
- Inchide bre geamu ca ma rasesti !! :lol: :lol: :lol:
Cu drag !
Scrie răspuns