021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de colica zis alcoolica »

Salut Gabi,
O zi buna iti doresc si eu !
Te imbratisez cu drag !
Colea, alcoolic.
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Multumesc pentru urari prieteni,
Astazi este o zi speciala pentru Ovidiu, sper sa nu se supere pe mine ca i-am luat-o inainte anuntind ca este ziua lui de nastere, ce sa fac, nu m-am putut abtine, am vrut sa fiu primul care ii ureaza "La Multi Ani".

Sa aveti o zi senina,
Gabi
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de asido1973 »

Da gabita , eu sunt bebelus, mai am pana schimb prefixul, abia in August. te salut cu mare drag , si transmitei inca o data "Sarutmana lu tataie" :lol: :lol: :lol: . Va imbratisez cu mare drga pe amandoi!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Buna ziua,
Va doresc tuturor un paste fericit alaturi de cei dragi, bucurie in suflet, sanatate, fericire si nu in ultimul rind ABSTINENTA SENINA.
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Adevarat a inviat Ilyuta
Ma bucur ca sarbatorile de pasti ne-a gasit pe forum si nu in alta parte, ma bucur ca suntem bine. Este a doua sarbatoare pascala din viata mea, exceptind anii copilariei, pe care o petrec in abstinenta, in liniste, fara sa ma mai dreg in prima zi de pasti, in a doua, in a treia, si asa mai departe. Ce bine e cu capul limpede. Mare realizare, nu-i asa ? Nu pot sa spun ca ma simt extraodinar de bine, cert este ca incep sa ma simt ca un om aproape normal, ma uit in jurul meu, la familia mea si imi dau seama cit de linistiti se simt, fara sa mai aiba parte de petrecerile cu mult alcool, cu multa galagie, citeodata cu nervi, scandal, certuri. Cred ca pe masura ce trece timpul petrecut in abstinenta, va fi din ce in ce mai greu sa cedezi in fata alcoolului. Linistea sufleteasca care se instaleaza usor, usor, in fiecare zi probabil ca nu va mai putea sa piarda in fata dusmanului, pentru ca noi ne intarim cu fiecare zi petrecuta in abstinenta.
Chiar daca nu am mai scris de mult pe forum, sa stii ca ma gindesc mereu la voi, citeodata nu ma simt in stare sa scriu dar aproape tot timpul sunt cu gindul la "NOI", cei care Dumnezeu ne-a mai dat o sansa. Ce norocosi suntem.

Dumnezeu sa fie in gindurile noastre si sa ne ajute SA-L GASIM
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de colica zis alcoolica »

Dumnezeu sa fie in gindurile noastre si sa ne ajute SA-L GASIM
Eu iti multumesc Gabi si cred ca este chiar cel mai important pentru noi , cei care am ajuns atat de jos .
Te salut Gabi , Hristos a inviat si salutari si nasului tau :)
O seara frumoasa iti doresc !
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Adevarat a inviat, Colica
Da, din punctul meu de vedere este foarte important sa te apropii de Dumnezeu. Prietenii AA te ajuta sa intelegi boala, te invata cum sa faci fata alcoolului, te ajuta in foarte multe feluri, dar apropierea de Dumnezeu iti poate aduce linistea, pacea in suflet, impacarea cu tine insuti. Eu incerc sa inteleg cum sta treaba cu Dumnezeu, nu stiu daca am sa inteleg pe deplin cum stau lucrurile, dar pot sa iti spun ca incercarea de a ma apropia si de a-L Intelege ma fac sa ma simt mai bine, mai linistit.
Depinde de fiecare in parte, cine vrea sa-si indrepte atentia spre Dumnezeu o poate face, cine nu, isi poate indrepta atentia spre orice altceva care considera el ca ii face bine.
Iti doresc o zi minunata.
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Si sa nu uit Colica,
Am ajuns foarte jos, este adevarat, este foarte rau cind cazi si te lovesti tare, chiar foarte tare, dar, nu uita ridicatul iti va aduce satisfactiile cele mai mari, pentru ca ai fost in mocirla si acum ai ajuns la lumina. Numai ca sa nu uitam niciodata TE-AI FACUT BINE, NU TE MAI IMBOLNAVI.
O zi buna
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de asido1973 »

Gabita, nu vii si tu la "Revelion"?
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
gabi168
Boboc
Boboc
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 14:11

Re: Buna seara, sunt "gabi" si sunt alcoolic

Mesaj de gabi168 »

Buna seara dragi prieteni,
Nu am mai scris de mult, totusi am mai intrat din cind in cind pe forum. Nici pe la grup nu am reusit sa mai ajung. In general sunt bine, inca sunt pe linia de plutire, alcoolul nu imi mai da tarcoale "deocamdata". Sotia ma intreaba de ce nu ma mai duc la grup, o vad ca este oarecum ingrijorata, urmele lasate din perioada consumului nu se uita usor. Programul incarcat pe care il am acum nu prea imi mai permite sa merg si totusi daca as vrea m-as duce. Mai am putin si fac 2 ani de abstinenta, se pare ca timpul trece repede, poate prea repede.

Va salut cu respect,
Gabi
Scrie răspuns