021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Asa sunt, asa ma simt!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de HOPE »

Cred c-ai vrut sa zici nu fi, nu, nu "fii". In fine nu conteaza...si nu-s mai rautacioasa decat media pe forum. :lol: :lol: :lol:
Cred ca saracu' proco(reaza) doarme linistit dupa ce-a facut atatea valuri. 8-)
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de Ploicica »

Zombi,

multumesc pentru corectura gramaticala. omu cat traieste, invata ;)

si daca altii sunt rautaciosi, e musai sa fi si tu? :)

hai, ca te astept la masaj
io iti fac masaj tu ma inveti gramatica :)
iote cum rezolvam noi doo problemele
asa, cu diplomatie :)
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de proco »

Asa mai da, mai ales ca esti o lady, cu doua octave mai jos si cu bunul-simt in priza:
"de Zombie » Sâm Iun 15, 2013 10:04 pm
Ai fost rau din cale-afara...sper sa-ti dai seama si sa regreti si mai ales sa-i ceri scuze dragei de fredom.
O seara buna si minte limpede!"
In aceeasi tenta cu drag iti urez si eu o duminica placuta si minte limpede!

Cu drag doresc sa ne cunoastem cat mai curand in Bucuresti! PROCO
sica0723
Veteran
Veteran
Mesaje: 649
Membru din: 05 Ian 2013, 09:05
Zile de abstinență: 27,01,2013
Localitate: Bucuresti

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de sica0723 »

Proco, cum e corect: " minte limpede" sau " minte cu cap" ? sportiv fiind, nu prea am citit la viata mea ;)
US 24 h
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de HOPE »

Buna ziua dragii mei!
Ce frumoase sunt diminetile de duminica, cand dragul meu mic ma ia in brate si ma-ntreaba "mami mai dormim? Esti frumoasa mami!" Si trezirea mea-i usoara, n-am capul greu iar mintea mi-e limpede. Il strang in brate tare, tare si-mi spune ca ma iubeste mult "pana la cer si pana la stele".
Merg la bucatarie sa-mi pun o cafea si sa pregatesc micul dejun.Il vad pe dragul meu sot pe geamul de la bucatarie. Mai trage un fum si morocanos se-ndreapta catre dormitor, cred ca-i tare obosit dupa tura de noapte imi zic in sinea mea, si-a mai trecut si pe la piata. De-asta-l iubesc eu de 20 si ceva de ani.Este un tata extraordinar si un sot minunat si bun la pat... :oops: :roll:
Draga mea mare, era deja imbracata la ora 9 dimineata, de plecare. Si intinsese si cosul de rufe ramas de-aseara(ca de ma-sa avea treaba pe forum :lol: ). Cand face ceva ce n-o rog eu, clar e dubios. :?:
-Ti-am zis ca nu te las, maine ai proba digitala si tre' sa te pregatesti, i-am zis.
-"Sunt pregatita!"
-Tac-tu ce-a zis?
-"Ca pot sa merg, dar sa vin la timp."
Furioasa, cu cana de cafea in mana ma duc peste el, cum indrazneste sa-mi submineze autoritatea in fata copilei? Cearta-te Nicoleto(ai intuit bine proco), daca ai cu cine. :lol:
Cam asa sunt diminetile de duminica la noi in familie, cea reala. Ii multumesc Domnului in fiecare zi ca suntem sanatosi, ca restul le rezolvam noi cumva.
Daca n-ar fi atat de cald mergeam la o plimbare-n parc, eu si cavalerul mic, dar poate mai pe seara. Chiar imi zicea ca-i vreme de piscina azi, dar i-am zis ca n-avem si nici vila, nici macar bani sa merg la Bran, desi loc imi facusera dragii mei prieteni .

O duminica minunata va doresc, senina si fra intamplari suparatoare!
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de asido1973 »

Drga Zombie, esti extraordinara ! te felicit pentru maturitatea de care ai dat dovada in aceste zile , si iti multumesc din suflet pentru ca esti pe acest forum!
Nu vreau sa fac multe comentarii, doar atat! Ca nu merita sa dai atentie lucurilor care nu-ti fac bine. Avem marele har in viata asta , ca putem sa ne alegem oamenii cu care stam de vorba! Nu e nevoie sa faci absolut nimic din ceea ce nu vrei. Tu, iti stii viata ta si stii ca abstinenta este ceea ce ai nevoie cel mai mult!
Te respect mult pentru asta!
Cu mult drag , asido!

P.S. Chiar mi-ar face o mare placere , sa vorbim pe mess sau daca vrei si este posibil , chiar sa ne auzim la un telefon.
O duminica minunata!
Ce frumoase sunt diminetile de duminica, cand dragul meu mic ma ia in brate si ma-ntreaba "mami mai dormim? Esti frumoasa mami!" Si trezirea mea-i usoara, n-am capul greu iar mintea mi-e limpede. Il strang in brate tare, tare si-mi spune ca ma iubeste mult "pana la cer si pana la stele".
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de HOPE »

Iti multumesc asido, o sa-i cer adresa ta lui freedom. Vom comunica de pe adresa de e-mail de la serviciu. Yahoo-ul nu-mi merge si mare pacat ca aveam eu niste vorbe sa-i mai spun dragului de Iliuta. :lol:
Iti multumesc c-ai citat din trairile mele de AZI!

Sunteti in drum spre casa? Freedom e ok?
Fa Rai din ce ai!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de asido1973 »

Eu am ajuns cu bine! L-am lasat acasa pe Gladiator , pe Ovidiu la jumatatea drumului. Freedom a plecat cu Dani si Mircea spre Cluj. Acum un sfert de ora, mi-a spus dani ca au ajuns si ei!
Adresa mea de mail de pe forum, este [...]
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de asido1973 »

In ce priveste cine esti si ce esti , multi stiu. Asta inseamna ca admin, asido, freedom, dani , daria , etc... , toti cei care au fost la Bran , si stiu realitatea , sunt nebuni si sustin ceva aiurea, iar 2,3 de pe acest forum sunt normali si au dreptate. Admin a spus clar aseara
Zombie vs Freedom - IP-uri diferite, regiuni diferite
Atunci cand cineva intra de pe un IP de telefonie fixa , arata si orasul sau localitatea. Cand intra dupa mobil, scrie doar reteaua. Stiu foarte bine ce inseamna si am vazut asta de atatea ori pe forum.
Cand este IP de UPC, Romtelecom, RCS_RDS , etc, si este de fix, apare localitatea.
Asa ca nu poate aparea freedom si zombie in acelasi timp si in Cluj si in Bucuresti.
Cu asta am terminat de explicat si tu ai grija de tine!
In cazul in care se continua cu aceste discutii fara sens , cred ca admin are si alte parghii si metode sa le opreasca, si chiar vad normal asta!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Asa sunt, asa ma simt!

Mesaj de freedom »

citesc si nu-mi vine sa cred ce citesc !
cele mai frumoase si spectaculoase evolutii in abstinenta pe care le-am vazut sunt
la Ania si la Zombie. e de-a dreptul balsamic ce am citit aici, fata de ce am citit mai
devreme. bravo fetelor, imi dati niste lectii la care ego-ul meu umflat nu se astepta.
multumesc si va pup.
si mai e un lucru ce ma bucura si ma face sa inteleg ceva ce m-a invatat preotul nostru care
ne ajuta in AA. mi-a explicat cum lucreaza Dumnezeu in unele situatii cand trebuie sa
lase sa se intample ceva aparent rau, dar care in final va avea final fericit.
acum inteleg ca toata povestea cu ID-urile a avut sens, fiindca a scos-o pe Nico din
carapace, ceea ce e foarte bine pentru ea. deci, tragem linie si tot pe plus ramanem !
te-mbratzi cu drag, Zombilica si si pe tine, Ana-Zgubilana.
voi o sa fiti ca si Chip si Dale : Zombie si Zgubie ! :P :P :P
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Încuiat