021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna ziua tuturor !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
elina
Boboc
Boboc
Mesaje: 59
Membru din: 04 Mar 2013, 22:28

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de elina »

buna Nelida!
da, sigur ca vreau sa ne intalnim. intrunirile AA se tin in Cetate, zona stadionului Unirea, in cladirea Asezamantul pt pers cu handicap Sf Meletie (fosta centrala asa o stiu cei care stau in alba), str Bogdan Petriceicu Hasdeu, nr. 15A. O sa las nr meu de telef la admin si poti sa ma suni sa ne vedem sa bem o cafea.
o zi senina iti doresc!
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Buna Nelida ,
Ce mai faci ? Cum ai trecut sarbatorile ?
Nelida , iti doresc o seara frumoasa si bune 24 de ore fara alcool !
Cu drag , Colea alcoolic :)
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
elina
Boboc
Boboc
Mesaje: 59
Membru din: 04 Mar 2013, 22:28

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de elina »

buna Nelida! Ce mai faci? Astept un semn de la tine pe email. O zi senina iti doresc!
nelida
Veteran
Veteran
Mesaje: 270
Membru din: 21 Mai 2013, 21:45
Zile de abstinență: 17,05,2013

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de nelida »

Buna elina.nu am uitat de tine,din contra.Cred ca am probleme cu email-ul,nu stiu ce am facut dar nu mai pot intra.ca sa ajung la adresa ta cineva imi explica la telefon iar eu cautam pe net.( nu le prea am cu netul .o sa ne intilnim cind merg la alba daca se poate.te anunt pe forum.te imbratisez . :) :)
Avatar utilizator
ghita1999
Veteran
Veteran
Mesaje: 864
Membru din: 23 Iun 2013, 23:24
Zile de abstinență: 24,07,2012

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de ghita1999 »

Salut!
Inteleg ca Nelida e de pe langa noi??
Ce putem face sa o convingem sa vina la grup?
Daca ar vrea,ar putea sa se intalneasca cu sotia mea ,daca asta e mai usor..
spesest
Senior
Senior
Mesaje: 122
Membru din: 14 Apr 2013, 22:16
Zile de abstinență: 15,09,2008
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de spesest »

Buna seara Nelida
si iertare pentru pentru reactia tarzie; imi aminteste de filmul "Politist cu explozie intarziata".Asadar, un sincer bun venit pe la noi la mai bine de o luna de la venire mai este primit? :oops:
One day at the time.
nelida
Veteran
Veteran
Mesaje: 270
Membru din: 21 Mai 2013, 21:45
Zile de abstinență: 17,05,2013

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de nelida »

Buna dimineata Gabi si la toata lumea.Mi -a placut reactia ta intirziata si mi-a facut placere. ;) Aseara ,am vazut pe un post de televiziune de la noi ,o emisiune a alcolicilor anonimi.Mi-a placut acel Ghita care povestea intimplarile lui si tot ce se putea despre alcol si victimele lui.Acum sunt mai nerabdatoare sa merg la o intrunire AA.Ma cam grabesc acum,merg la tara sa culeg si eu visinile daca mai gasesc. :lol: Te imbratisez si ne mai auzim!
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de Relus »

O zi minunata Nelinda!de cativa ani si eu culeg visine cu mare placere,acum mananc dulceata,inainte mancam visine "imbatate',vai mie de cat le tot chinuiam cu alcool,"sarmanele visine" :shock:
Astazi, cred ca am dreptul la progres spiritual. Am dreptul la maturitate emotionala. Am dreptul sa imi placa sa fiu cu mine insumi, ceea ce ma face o companie si mai placuta cu ceilalti. Mai am dreptul de a avea bunavointa – o bunavointa profunda, completa – de a-mi indrepta greselile fata de cei pe care i-am ranit. Pentru ca acum ma pot accepta pe mine asa cum sunt, pot sa-i accept si pe ceilalti asa cum sunt ei – nu pe deplin, insa intr-o masura mult mai mare decat in trecut.
Am inceput eu sa fiu prieten cu Dumnezeu, si astfel cu mine insumi?
elina
Boboc
Boboc
Mesaje: 59
Membru din: 04 Mar 2013, 22:28

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de elina »

buna dimineata Nelida!
o sa trimit un email la admin cu nr meu de telefon cu rugamintea de a ti-l comunica. Sper sa iti rezolvi probl tehnice. O zi senina iti doresc!
Avatar utilizator
ghita1999
Veteran
Veteran
Mesaje: 864
Membru din: 23 Iun 2013, 23:24
Zile de abstinență: 24,07,2012

Re: Buna ziua tuturor !

Mesaj de ghita1999 »

Buna Nelida!
Imi cer scuze,am postat pe topicul tau din greseala,vroiam sa postez pe al Elinei!
Dar :

"Aseara ,am vazut pe un post de televiziune de la noi ,o emisiune a alcolicilor anonimi.Mi-a placut acel Ghita care povestea intimplarile lui si tot ce se putea despre alcol si victimele lui.Acum sunt mai nerabdatoare sa merg la o intrunire AA."

Ma bucur sa vad ca emisiunea aceea chiar a avut un efect asupra cuiva..Credeam ca m-am dus degeaba pentru ca jos in bannerul emisiunii realizatorii au uitat sa treaca vreo adresa de contact.
Ma amuza faptul ca moderatorul m-a pus in incurcatura atunci cand fara sa stie ce face m-a intrebat de cateva ori ce anume mi-a declansat declickul :D :D
intrebare la care nici acum nu stiu raspunsul,asa ca nu mi-a ramas decat sa ii povestesc despre ultima bauta zdravana,ca altfel nu scapam de narod :D :D
Fata de alte baute aia a fost chiar nevinovata.
Scrie răspuns