021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Ceainaria ALCOHELP

Aici puteti propune teme de discutii.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de admin »

Acest topic este pentru cei care se plictisesc si nu au loc de dat cu capu’. Bălării și voie bună, la o cafea sau ceai de tei :D. Vă poftim la o ceașca de umor în limita bunului simt, calitativ si nu neaparat cantitativ. Este un toping alandala in care postam youtuburi, impresii din parc sau întâmplari adevarate si veselioare etc.

Topingul este un pamflet asa ca, tratati-l ca atare. Orice asemanare cu persoane reale, este accidentala si neintentionata.

Topicul initial a fost inchis la rugamintea initiatorului - http://www.alcohelp.ro/forum/viewtopic.php?f=5&t=1380
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ploicica »

iti multumesc, ADMIN!
il urcasi la Cucuietii din Deal, dar e in regula! :mrgreen:


dragilor,

m-am gandit ca Ceainaria e frumos sa fie a forumului si nu a mea :); Nici a lui Dani si nici a urmasilor, urmasilor nostri!

Asta nu inseamna ca fug d-acia si nu va mai servesc. Dani, aduce numaidecat dulceata io am cinci butoaie cu apa de izvor si fasolea e gata.

nu mi-a bubuit nicio oala
ci doar mintea :D


va imbratisez pe toti! formati coada, va rog! :)
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de almaM »

Multam Ana ca m-ai lamurit promt. M-am speriat ca ati luat-o in serios cu impartitu lui DECE si ma pregateam sa-i spun la Moiras ,ca eu nu impart cu nime, nimic si ca am rabdare, poate se gaseste vreunul care sa accepte si salata cu ghiata.
Na lasa ca e mai bine ca ai vandut actiunile publicului, desii ma simteam ca acasa si inainte.
Pupici cu drag, Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
kiara
Boboc
Boboc
Mesaje: 40
Membru din: 17 Iun 2013, 00:10

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de kiara »

Ma asezonez si eu aiclea cu tot cu canutza iubicioasa primita in dar, multumesc frumos ANAcumstaicumerele?, sunt :D radianta de-i afectez iremediabil si pe colegii mei de birou, hihi ...

O imbratisare ... mai racoroasa asa!
Under construction
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ploicica »

chiar racoroasa, Kiara ! :D imbratisarea; cana aia chiar e iubicioasa, sa stii :)

nu pot ca sa nu va pun ceva desosebit

http://antistres.biz/?p=426

pe muzica asta mi-a fiert fasuiul :D


va Hug!

peseu,
Merele astept sa fie mancate :D ; Ca doar d-aia le-a dat Dumnezeu ... :mrgreen:
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de dani »

Helou crasmarita Eniko,salutare meseni!
Tat am inghetat c-o dat faliment locu` de dat cu capu`.In fine las` ca-i mai bine aici,mai meri pe la biblioteca mai dai o geana si vii inapoi la un ceiut,o cafea,o maslina,un striptis si iote ca mai trece o zi in abstinenta.Ia zambiti o tzara:

Niste reporteri de la TVR merg intr-un sat pentru a face un reportaj, cum isi petrece ziua baciu’ Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei.
- Da pai, dimineata ma scol, si trag un pahar de palinca…
- Stai, bace Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei. Spune, ca citesti ziarul…
- Na, atunce… dimineata ma scol, citesc ziarul. Dupa aia dau la porc sa mince, dupa care mai citesc inc’ un ziar. Pina la prinz lucrez in atelier, in care timp citesc vreo doi-trei carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar seara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar...
-Mergeti acasa ? intreaba reporterul.
-Nuuu, la 10 cind inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie. :D :D :D


Anuto si io pun ciorbita de fasoli astazi,dar de aia pastai ca-i sezonul si cu o tzara de smantana si-un ardei iute,au au.Stiti ce m-o fuljerat prin creier in dimineata asta ? Sa fac galuste cu prune,dar cum n-am prune pun cirese si visine in loc.N-am mancat niciodata si nicio n-am mai auzit ,dar rau nu poate fi.I-am zis nevestii sa-mi zica reteta si-mi zice:se pune faina,cartofi,pesmet...si lasa-ma in pace ca-mi trebuie doua ore sa le fac,daca vrei fa-ti. :D :D :D
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de georgeta »

Buna dimi, bine v-am gasit la o cescuta de cafea, ca eu nu prea beau ceai .Sa aveti o zi buna ca sufletele domniilor voastre!
Cu multa dragoste!
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ploicica »

Danisorule,

buna aia pastai...dar io fasuiul de ieri l-am facut batut
adica icre de fasole, in varianta moderna si basinoasa :lol:
am trantit si niste chiftelute si a mers ca uns
spor la gatit azi, nu uita sa iti pui sortul sa nu iti arzi ceva organe ( urechi, degete..etc :P )

Georgelus,

Ce Duamne dragute si elegante pusesi acia :D
Fuarte rau ca nu bei ceiut. E bun imediat dupa ce papi, arde caloriile. Da' tre'' sa l bei fierbinte.
te pup si bine ai venit p-aciulea, te mai asteptam cu pozisoare frumusele:)


in alta ordine de idei
vazui pe la televizor asta cu Muntenegru
si ma gandeam in drum spre serviciu, ca putea sa fie acolo, sora, fratele, copilul, nu stiu care ruda, cunostinta, amic...
si mi s-a facut pielea gaina

Condoleanta zic si io , Dumnezeu sa i ierte , sa-i odihneasca in pace...
si sanatate celor ramasi in viata! :-(

Pasarea Paradisului (Bird of Paradice)
http://www.youtube.com/watch?v=cLBRlmrFha4
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de dani »

Ma Anuto,io nu vreau tristeti p`aicea si doamne tzapene la cafea,io vreau peisaje frumoase:
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Ceainaria ALCOHELP

Mesaj de Ploicica »

Danisorule,
ai dreptate, insa am simtit si io prin inimioara o unda de tristete cu cele intamplate acolo...

buna duduia. ce ciorapei are; trebuie sa-mi cumapr si io o preche sa-l mai inviorez pe Gelu :lol:

da i un telefon sa vina sa-ti faca galuste

:D
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Scrie răspuns