021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Subiect destinat problemelor tehnice

A se citi inainte de a posta pe forumul AlcoHelp
Încuiat
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Salutare dragi forumiști,

Acesta este subiectul unde puteți lăsa întrebările dumneavoastră despre forumul alcohelp.ro și totodată locul unde puteți semnala problemele întâmpinate în timpul utilizării acestuia. Vom face tot posibilul să rezolvăm problemele dumneavoastră și să găsim un răspuns la toate întrebările ce le veți adresa.
Tot aici vor fi scrise noutățile dar și anunțurile ce țin de partea tehnică.

Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Tehnician Forum
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Mesaje de la si pentru admin

Mesaj de asido1973 »

Nu stiu ce are forumul in ultimul timp dar vad ca ne lovim de ceva probleme. Chiar daca suntem pe British English , uneori functia edit dispare din senin si suntem nevoiti sa dam in romana apoi din nou in engleza.
Jos aparea de obicei rubrica felicitari si acolo aparea ziua cuiva , de ceva timp nu mai apare.
Multumesc!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Stimate asido1973,

Problemele enumerate de către dumneavoastră mai sus se datorează forumului și a temei (designul) care nu au fost actualizate complet. Vă pot garanta că anumite probleme cum ar fi cea legată de rubrica felicitări de pe prima pagină a forumului nu au apărut recent ci persistă de ceva timp. Motivul pentru care nu ați luat la cunoștință acest fapt se datorează probabil neatenției.
Folosind limba română, majoritatea butoanelor de pe forum nu vor fi afișate. Ca și exemple pot enumera următoarele: butonul pentru scrierea unui subiect nou sau pentru răspunderea la un subiect existent, butonul de raportare a unui mesaj, butonul de modificare a unui mesaj. Faptul că problema apare câteodată se poate datora fie temei care nu se potrivește cu forumul (d.p.d.v. tehnic), fie browserului dumneavoastră - în mod normal o curățare a cache-ului browserului rezolvă această problemă - fie conexiunii dumneavoastră la internet. Mă voi axa totuși pe primul motiv dat de mine mai sus și voi încerca să rezolv problemele cât mai curând posibil.

O zi cât mai frumoasă!
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Stimați utilizatori,

Vă informez că am rezolvat anumite probleme de natură tehnică și am introdus câte o imagine provizorie pentru fiecare dintre ragurile utilizatorilor: Boboc, Senior și respectiv, Veteran.
Erorile rezolvate țin de afișarea imaginilor pentru acțiuni (scrie un subiect, răspunde, editează, raportează etc.) care nu puteau fi vizualizate de către utilizatorii de limba română; în loc de imagini fie apăreau legături de genul [url]Scrie un subiect nou[/url] fie nu apărea nimic.
new topic = subiect nou (folosind butonul veți putea deschide subiecte noi)
post reply = răspundeți (folosind butonul veți putea răspunde subiectului în care vă aflați)

În anumite locuri apăreau texte neînțelese ca { SEARCH_UNREAD } (sus lângă opțiunea „Vezi mesaje fără răspuns”) și { POWERED_BY } (pe fiecare pagină a forumului, jos, deasupra notiței de copyright); au fost corectate.

Vă reamintesc că problemele tehnice le puteți raporta fie în acest subiect, fie prin email la tehnic@alcohelp.ro.

Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de asido1973 »

Pe limba romana intampin aceeasi problema nu pot edita dupa ce am scris. Si chiar daca sunt pe british englis intampin aceeasi problema uneori , edit dispare. Pana acum nu mi se intampla asa ceva in british...
Multumesc!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună seara,

În acest caz, tema forumului (designul) este responsabil. Voi rezolva problema cât mai curând posibil.
Puteți încerca o curățare a cache-ului browserului utilizat (CTRL+F5).

Informație importantă: În decursul acestei seri/nopți voi efectua lucrări de întreținere a forumului motiv pentru care este posibil ca forumul să devină indisponibil pentru dumneavoastră, utilizatorii, pentru aproximativ 20 de minute.

Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Stimate ilie,

Încep prin a vă ura o dimineață plăcută și a vă mulțumi frumos pentru cuvintele frumoase!
Am o întrebare pentru dumneavoastră. Nu considerați că ar fi și mai bine dacă dumneavoastră personal ați putea introduce anii de abstinență pentru a primi steluțele pe care le doriți? Părerea mea este că dumneavoastră ar trebui să specificați câți ani de abstinență ați împlinit pentru că eu cred că acest lucru vă va crea un val de bucurie și stimă de sine și evident, vă va motivaționa, ceea ce este minunat.
Și acum că tot veni vorba de cât de plăcut este pentru dumneavoastră să fiți premiat, eu și admin avem o surpriză și pentru dumneavoastră și pentru ceilalți utilizatori ai forumului. Mai multe detalii în curând. :D

Aveți de asemenea respectul meu!
Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună seara, stimate ilie!

Eu doar am vrut să vă știu părerea în legătură cu opinia mea, și anume dacă considerați că ar trebui ca dumneavoastră să introduceți anii de abstinență undeva (nu am specificat și unde) și automat să primiți acele steluțe pe care le doriți.
Ivan Petre Paul scrie:Nu considerați că ar fi și mai bine dacă dumneavoastră personal ați putea introduce anii de abstinență pentru a primi steluțele pe care le doriți? Părerea mea este că dumneavoastră ar trebui să specificați câți ani de abstinență ați împlinit pentru că eu cred că acest lucru vă va crea un val de bucurie și stimă de sine și evident, vă va motivaționa, ceea ce este minunat.

Nu am dezvoltat ci doar am vrut să vă cer părerea.

O seară cât mai plăcută!
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Stimați utilizatori ai forumului alcohelp.ro,

Vă aduc la cunoștință faptul că problemele ce țin de tema forumului (anumite butoane apar și dispar etc.) au fost rezolvate. Mai mult, am tradus butoanele în limba română, astfel că le veți putea înțelege mult mai bine căci în locul butoanelor „NEW TOPIC”, „REPLY” ș.a. vor fi afișate butoanele „SUBIECT NOU”, „RĂSPUNDE” ș.a. Dacă încă întâmpinați probleme cu anumite butoane/funcții, vă rugăm să curățați cache-ul browserului utilizat (CTRL+F5).
Cât despre anumite funcții, faptul că acestea nu apar întotdeauna se poate datora anumitor setări generale sau personale (efectuate de dumneavoastră). În acest caz, am rugămintea să îmi scrieți un mesaj în acest subiect. Este necesar ca mesajul să includă problema detaliată.
Important: se poate să fi omis anumite modificări în cod, motiv pentru care este posibil ca forumul să afișeze diferite erori. Rugămintea mea este ca în acest caz să le colectați (copy) și să le scrieți aici sau să le trimiteți către mine prin email la tehnic@alcohelp.ro. Vă mulțumesc!

Cu stimă,
Ivan Petre Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor și întrebărilor tehnice

Mesaj de asido1973 »

Frate Ivane pana ne bagi contorul ala fa cumva sa ne mearga si noua forumul asta si toate optiunile la scris asa cum mergea inainte cand nu aveam tehnician :)
Nu stiu ce are , dar in ultimul timp merge forumul mai rau ca niciodata. Eu tot m-am plans ca nu merg anumite optiuni cum ar fi edit, dar acum vad ca nu mai merge nimic din cele de sus , nu se mai poate edita, cita folosi emoticoane , etc...
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Încuiat