021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna ! Sunt Victor, alcoolic abstinent

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de tudor »

Salut Victore !

Tine-te abstinent in continuare si iti va fi bine asa cum este normal sa ne fie ."Semneaza "cit poti de des " condica " pe forum .participarea ta pe forum este ca participarea la o sedinta de terapie de grup pentru dependente .Iti sugerez sa citesti din materialele, despre alcoolism si despre terapii , postate pe forum pentru ca acestea apicandu-le in viata de zi cu zi te tine departe de primul pahar . ("TOTUL ESTE SUPER FARA ALCOL" )Te-am citat ,Victore !

Nu sint rautacios ci doar iti sugerez sa fii prudent si sa nu mai lasi "garda "jos . Da clic pe link si citaste textul cu: "Atentie la starile de exaltare "

Clic viewtopic.php?f=4&t=935

Abstinenta senina si toate cele bune va doresc !
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Multumesc TUDORE zi de zi intru pe forum si citesc lucruri interesante ,simt pe pielea mea ca intrarea pe forum , cititul, documentatul DESPRE ALCOL SI DEPENDENTA DE ALCOL este ca o sedinta ca o terapie sint lucruri extraordinare .pentru noi care avem o mare problema cu alcolul [ cel putin eu ] VA MULTUMESC
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Abstinenta este ceva frumos ceva de vis ceva in care realizam si noi alcolici abstinenti ca traim si noi fericiti
Cu multa stima si va dorsc o abstinenta senina si cit mai lunga
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna seara tuturor ULTIMA BETIE A MEA A FOST CUM AM CITIT SI AICI PE FORUM ACUM O LUNA CIND AM INCERCAT SA BEAU CONTROLAT .
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Sanatate pentru toti CEI CARE SE NUMESC PETRE SI PAVEL la multi ani si abstinenta cit mai lunga
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Salutarile mele oameni buni consumul meu de alcol este 0000000 decind am avut ultima recadere nu am pus gram de alcol in gura si nici tentati mici nu am avut probabil am invatat ceva din recaderea acea AM INTELES SI MIA INTRAT IN CAP CA NU POT SA BEAU CONTROLAT . O ZI BUNA VA DORESC
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de tudor »

Salut Victore !


Ma bucura vestile primite de la tine !FAPTUL CA ESTI ABSTINENT si ca nu ai avut pofte de baut este de darul sa ne bucure !

Daca ai timp citeste putin din maerialele ce le poti gasi dind clic pe link .Pe mine persomnal mau ajutat cind am participat la ocazii unde se beau si participantii la acele petreceri imi cunosteau "apetitul " pentru alcool dar nu stiau ca am intrat in abstinenta .In functie de cine ma intreba sau ma ruga de nu beau dadeam din raspunsurile pe care le poti citi in materialul respectiv .
clic
viewtopic.php?f=4&p=3390#p3390

Nu toata lumea bea alcool si nu sint multi care beau mai mult decit este nevoie sa se simta bine . Ti-am mai scris si alta data nimeni nu te poate forta sa bei .Folosesteti toata diplomatia de care poti da dovada si refuza-i politicos .Daca este nevoie sa spui o mica minciuna, care te poate scapa din impas ,spune-o ca nu va face rau nimanui insa tie sigur iti va face bine ramanind abstinent .

Iti urez abstinenta senina si sa ne scri mai des .

Cu respect ,
Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

salut , victore ! Daca ai nevoie de un "nas" , vorbeste cu tudor ! Din ce am inteles , ca eu nu sunt in tema , dar de la altii , cica la AA , nasul , cand faci un an de abstinenta ,iti taie motul ! Dar , ca sa ai nas , mai asteapti , ca trebuie sa ai 6 luni de abstinenta . Curios , ca la ortodocsi , nasul te boteaza mai repede , la 7,8 saptamani !!! :D
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

mai nou mi se sterg si mie postarile . intai mi se sterg , si apoi se cer scuze ... :o
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

iti raspundeam tie in mesaj victore , in care iti spuneam ca am facut o gluma , pe baza ce se discuta pe aici pe forum, cu nasu , cu finu , dar lasand gluma , eu ma bucur pentru fiecare clipa pe care o traiesti in abstinenta , iar tu trebuie sa-I multumesti lui Dumnezeu , ca a fost langa tine in fiecare clipa pana acum , iar de aici inainte , tu sa-L rogi , sa fie fiecare clipa in continuare langa tine .
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns