021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Materiale folositoare, filme, texte, AA.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesaj de tudor »

ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Adorable
Veteran
Veteran
Mesaje: 318
Membru din: 30 Ian 2010, 23:00
Zile de abstinență: 20,07,2011
Ani de abstinență: 2 ani

Re: Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesaj de Adorable »

Multumim tudor pentru link.Cutremurator.Acum vad ceeea ce sunt atunci cind beau si cit de rau ai fac puiului meu.
vanea
Boboc
Boboc
Mesaje: 69
Membru din: 21 Feb 2011, 20:15
Localitate: Braila

Re: Copiii Adulti ai Alcoolicilor

Mesaj de vanea »

Din punctul meu de vedere , latura cea mai dureroasa care este generata de alcoolism este "suferinta copiilor",indeferent daca intr-o familie alcoolic esta tatal ,mama ,sau cel mai grav ambii parinti .
Multe nenorociri , chiar tragedii,au patimit si mai patimesc copiii din cauza unui parinte alcoolic .Si eu am fost copil al unui tata alcoolic .Singura deosebire dintre tatal meu si mine a fost si va ramane aceea ca :Pe tatal meu nu a apucat nimeni sa-l trezeasca la realitate si a murit de tanar.Eu insa am avut mare noroc de un inger pazitor care mi-a indrumat pasii spre AA .salvandu-ma de la un dezastru si mi-a mai trimis si oameni de bine care m-au ajutat la timpul potrivit si ma mai ajuta in continuare sa ma mentin in abstinenta mea .
Va multumesc din suflet tuturor ; OAMENI BUNI.
Scrie răspuns