021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna ! Sunt Victor, alcoolic abstinent

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Multumesc AISIDO iti doresc tot binele din lume si abstinenta usoara si treaba cu NASUL mai am pina atunci .
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna sint bine si merg inainte FARA ALCOL O VACANTA FRUMOSA pentru tote persoanele de pe acest forum
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Toate cele bune TUDORE si mersi mult pentru motivatile pe care mi le dai , articolele tale ma motiveaza enorm in viata de zi cu zi si ma tin limpede in societatea in care traesc MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA AM DESCOPERIT ACEST FORUM CU OAMENI MINUNATI CA TINE .
CU STIMA VICTOR
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de tudor »

Salut Victore !


MA bucur ca citesti textele ce te pot ajuta sa te mentii in abstinenta .Pe mine si multi oameni care citesc aceste materiale si le aplica . Pentru mine si pentru ei alcoolul cu vremea ne devine indiferent ,nu ne mai atrage. Iti multumesc pentru urarile de vacanta .Eu mai am de asteptat pina pe 15 august cind intru in concediu .Pina atunci si pe urma daca sintem sanatosi ne vom gasi aici pe forum !

Toate cele bune din partea mea !

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna ziua tuturor va doresc tot binele din lume si o viata fericita fara alcol decind am avut ultima recadere (acum 2 luni
000

















0



Buna ziua totul este deosebit fara alcol viata mea a luat alt sens sper sa nu mai am recaderi o sa fiu mai precaut pentru ca am si o experienta in spate SA MA FERESC DE PRIMUL PAHAR

















9










9
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

salut victore , ce mai faci ? cum esti , esti bine ?
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

T oate cele bune oameni buni au trecut aproape patru luni de la recaderea care am avuto cred ca am invatat ceva iar acuma sint foarte precaut pentru ca ALCOLUL este foarte viclean .
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna TUDORE sint ok totul este bine nu am mai avut nici o problema de la ultima timpenie pe care am facuto acum trei luni jumate ,SIGUR AM INVATAT CEVA
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

ma bucur victore , tine aproape , faptul ca esti aici si ne scrii , ne da si noua siguranta ca esti bine . numai bine , succes !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de Relus »

Este foarte bine cand ne m-ai dai cate un semn de "viata".Cauta sa nu fi suparat nici pe noi si nici pe tine, chiar daca te "opintesti" ,si sper sa nu se mai intample ,exact ca un copil care invata sa mearga- ridica-te si incearca sa mergi mai departe.Nu renunta in a fi activ in acest forum,legatura pe care incercam sa o cream intre noi ,ne (te va)sustine psihic.Spune-mi cum te simti in perioada de absinenta,te simti mai sigur pe tine?esti plin de remuscari pentru timul in care ai facut prostioare,esti suparat,mahnit?Aceste stari vor trece si incet ,incet vei avea respect fata de tine pentru ca ai reusit sa pui la punct"un rau",de aceasta data tu il domini pe prietenul"alcool".Fa-ti timp si urmareste cu noi acest forum.Absinenta linistita si fara frustari.Doamne ajuta!
Scrie răspuns