021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

O alta persoana

Aici puteti povesti experientele personale.
Vichy
Boboc
Boboc
Mesaje: 22
Membru din: 06 Dec 2013, 05:40

O alta persoana

Mesaj de Vichy »

Buna ziua tuturor.Nu am mai scris din lipsa de timp,insa v-am urmarit aproape zilnic.Dat fiind ca tatal meu a fost alcoolic a cam "bagat "spaima in mine referitor la mine si bere.Dupa cum v-am zis ,la mine era licoarea mea in pauzele de la treburile casnice.Analizand,am inceput sa-mi pun semne de intrebare si asa am ajuns sa citesc acest forum si va multumesc ca m-ati primit.Am mai citit si eu (pe langa ce mi-ati scris voi )despre genetic si am toate sansele sa devin alcoolica.Insa cel mai important e ca,citit aici,am zis si scris:GATA.Ei,pai nu va mint,va spun cu mana pe inima,nu am mai pus nici macar o gura de bere in gura din acea zi.(altceva nu beau)Acea zi a fost pe 5 mai exact,eu v-am scris pe 6 dec.Cum ma simt?Excelent,nu simt nevoia de a "face acele mici pauze"si ma bucur enorm.Da,Dani a avut dreptate,dar asta nu inseamna ca "pericolul "a trecut.Am inlocuit berea cu ceaiuri,mananc multe mandarine,fructe in general,folosesc si cateva produse Herbanlife,incerc sa ma binedispun in fiecare dimineata pt a-mi fi toata ziua frumoasa.Va multumesc din suflet,asta nu inseamna ca voi parasi acest forum,din conta,daca imi dati voie,voi fi prezenta sa va citesc zilnic,sa traiesc practic alaturi de voi incercarile si reusitele voastre.Cu respect va imbratisez,sa aveti o seara placuta.
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: O alta persoana

Mesaj de colica zis alcoolica »

Felicitari Vichy pentru cele 7 luni de abstinenta .
Te asteptam sa ne scrii cat mai des . Nici eu nu am reusit sa stau nici cateva zile fara sa ma inbat in 20 de ani de alcoolism activ si cand am dat de forum , desi nu am scris , am rezistat 4 luni de zile .
Fac minuni oamenii de aici :D
Cu bucurie , Colea ,alcoolic.
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: O alta persoana

Mesaj de asido1973 »

Craciun Fericit si multa sanatate prietene! :ingeras:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: O alta persoana

Mesaj de asido1973 »

Cu speranţa că anul nou va fi mai bun decât bătrânul 2013, îţi trimit o mie de urări de bine însoţite de îmbrăţişări şi îţi urez un AN NOU FERICIT!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns