021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Felicitari VANEA

Aici puteti povesti reusitele voastre.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Felicitari VANEA

Mesaj de tudor »

Felicitari VANEA ! :D

Pentru implinirea unui an de abstinenta dar si pentru ca ai reusit in scurt timp sa inchegi un grup AA ,comparativ cu AA in alte orase, si asta a arat cit de determinat,motivat esti in ai ajuta efectiv asa cum o faci tu cu noi veniti sarindu-le personal in ajutor si in afara grupului.

Textele, copiate de mine din cartea AA si postate aici pe forum ,care se refera la Dumnezeu asa cum il intelege fiecare cu credinta lui spun :"Nu-I putem ajuta pe toţi oamenii, dar, cel puţin, Dumnezeu ne va arăta cum să-I primim cu blândeţe şi toleranţă pe fiecare în parte." si mai departe :"Datoria pe care o aveţi acum este aceea de a fi acolo unde puteţi fi de mare ajutor altora, deci nu ezitaţi niciodată să vă duceţi undeva, dacă este în folosul cuiva" ,apoi :

Am ajuns la credinţa că El vrea să ne păstrăm capul în nori, cu El, dar să avem picioarele ferm stabilite pe pământ, unde se află camarazii noştri de drum şi unde trebuie să se desfăşoare munca noastră. Acestea sunt realităţile în care trăim. Nu am găsit nimic incompatibil între o experienţă spirituală şi o viaţă utilă, sănătoasă şi fericita.
Suntem convinşi că Dumnezeu ne vrea fericiţi, veseli şi liberi.

Dacă v-aţi făcut ordine în propria viaţă, răspunsul va veni…

Aveţi grijă ca relaţia cu El să fie corectă. Atunci, mari evenimente vor putea avea loc în viaţa

dumneavoastră şi a altora. Acesta este Marele Fapt pentru noi.

Fiţi binecuvântat şi în paza lui Dumnezeu"



Sint foarte bucuros ca te cunosc si iti multumesc ca imi esti prieten dar mai ales pentru abstinenta mea.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3643
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Felicitari VANEA

Mesaj de tudor »

Felicitari VANEA si din partea lui VICENTIU .Pe el l-ai cunoscut la Bucuresti si in discutia de azi cu i-am povestit de anivesarea ta .iar eu mi-am amintit de expresia lui :
"Indiferent in ce situatie te afli, depinde de tine si de atitudinea ta daca este o situatie buna sau una rea."

"Traiesc o noua viata , imi place mai mult decat prima , pot multumi lui Dumnezeu pentru Minunea Sa !"

MAI MULTE PUTETI CITI DIND CLIC : viewtopic.php?f=9&t=197&p=1350#p1350
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Felicitari VANEA

Mesaj de Relus »

Au trecut ceva zile,ar fi trebuit sa retin,sa-ti spun la multi anisori,dar ce sa-i faci ,niciodata nu-i tarziu.Iti doresc o viata plina de bucurii,ralizari di absinenta usoara,imi pare bine ca te-am cunoscut,discutiile avute m-au convins ca esti un om de valoare,un om deosebit.Sa te ajute Dumnezeu sa te ajuti in continuare si sa-i poti ajuta si pe altii.
vanea
Boboc
Boboc
Mesaje: 69
Membru din: 21 Feb 2011, 20:15
Localitate: Braila

Re: Felicitari VANEA

Mesaj de vanea »

Multumesc Relus ,multumesc Tudor, multumesc voua celor de la AA ,datorita voua mai exist si eu .
Scrie răspuns