021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

LITERATURA AUTOMOTIVATIONALA

Materiale folositoare, filme, texte, AA.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

LITERATURA AUTOMOTIVATIONALA

Mesaj de tudor »

Am ascultat de sfatul psihologului care mi-a ca unul din motivele pentru care cineva incepe sa bea peste masura este pentru ca nu isi poate isi poate stapinii fricile .grijile ,emotiile .Pe mine grijile ,stresul ma copleseau chiar daca adunasem mai mult de 5 luni de abstinenta,asa ca i-am ascultat sfatul si am cumparat prima carte . Am inceput sa ma schimb ,linistea si pacea in suflet s-au instalat .Cartile nu mi-au rezolvat problemele insa m-au ajutat sa ma cunosc asa cum nu o facusem pina atunci si sa-i cunosc pe semenii mei interactionind cu ei alfel decit inainte.De aceea pot sa va spun si va rog sa ma credeti,ma simt extraordinar de bine si doar rareori bine ! :lol: Iata cartile :1.Lasa grijile ,incepe sa traiesti ! autor Dale CARNEGIE
2Cum sa te bucuri de viata si de slujba. autor Dale CARNEGIE
3.Gindeste pozitiv intr-o lume cenusie. `` Zig ZIGLAR.
4.Motive pentru a zimbi :D `` Zig ZIGLAR
5. Alte motive pentru a zimbi :D `` Zig ZIGLAR
6.Atitudinea este totul `` Jeff Keller
7.O viata mai buna `` Og MANDINO
8.Forta gindirii pozitive sau partea plina a paharului . ( plin, dar nu cu alcool ! :lol: ) autor Norman Vincent PEALE.
9.Alegeri care iti schima VIATA '' HAL URBAN
10.Cele mai importante lectii de viata '' HAL URBAN

Pe acasta platforma online veti gasi la Alcoolicii Anonimi : PREVENIREA RECADERII
REVENIREA DINTR-O RECADERE si alte materiale automotivationale.
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns