021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Un om curajos

Materiale folositoare, filme, texte, AA.
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Un om curajos

Mesaj de tudor »

Luptându-mă cu fricile mele, am descoperit curajul, iar străduindu-mă mereu să mă depășesc, m-am descoperit pe mine. Iată câteva dintre concluziile la care am ajuns din experiență:

Un om curajos…știe că viața e prea scurtă pentru a trăi în ezitare

Un om curajos… are grijă de visul său ca de-o floare care înflorește o dată în viață

Un om curajos…nu le permite celor care n-au curaj să-i discrediteze visele

Un om curajos nu e un om fără frică, ci un om care nu-și ascultă frica

Pentru că știe că frica nu i-a adus niciodată satisfacțiile pe care i le-a adus curajul.

Un om curajos…nu caută comoditatea, ci caută mereu să învețe pentru a evolua

Pentru un om curajos…lumea asta e prea mică pentru a-l trage în jos.

Un om curajos…știe că reușita nu constă în cât de multe faci, ci în atitudinea cu care faci

Un astfel de om nu stă mult pe gânduri când ia o decizie, pentru că știe că intuiția e mai presus de gânduri

Un om curajos… are o inimă puternică, pentru că vede lumea cu inima, nu doar cu mintea

Cu un om curajos…oricine se simte în siguranță și se bucură de compania lui

Pe un om curajos…nimic nu-l întoarce din drum, odată ce și-a stabilit destinația

Un om curajos…nu speră, ci știe că va obține ceea ce își dorește

Unui om curajos…credința îi dă certitudine, exercițiul îi dă putere, iar iubirea îi dă aripi

Alege curajul… căci nu s-a ridicat niciodată vreo statuie în cinstea Fricii.

Amintește-ți mereu că frica e prea slabă în comparație cu puterea dinăuntrul tău! Curaj!

(ADELA )

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LU3iXBe20#!
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns