021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Buna !

Mesaj de Relus »

Am gandit putin mai mult ,si am ajuns la conluzia ca ar trebui sa nu mai 'umblu " din topic in topic,asa nu mai dau motive de suparare si nici interpretari ,of !!!Chestia cu troaca m-a pus pe ganduriasa ca mi-am facut topicul meu.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Felicitari , dar nu era pentru tine ! S-a nimerit acolo , mi-am dat eu seama ca ai sa interpretezi ! Ma bucur , oricum ca ti-ai facut topicul tau , era pacat cu asa vechime , sa nu ai si tu un topic al tau . Era pentru altcineva , acel scurt mesaj , dar nu a inteles ... :lol:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de tudor »

:D Buna Relus !


Iti multumesc ca ai inteles si-ai iesit din troaca .AM mesajul si te felicit pentru alegerea facuta .
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de tudor »

Iti urez ca pe acest topic al tau sa gazduiasca numai mesaje pozitive ,vesele !

„Menţine-ţi gândurile pozitive pentru că gândurile tale se transformă în cuvintele tale. Menţine-ţi cuvintele pozitive pentru că ele se transformă în acţiunile tale. Menţine-ţi acţiunile pozitive pentru că acţiunile se transformă în deprinderile tale. Menţine-ţi deprinderile pozitive pentru că ele se transformă în valorile tale. Menţine-ţi valorile pozitive pentru că valorile se transformă în destinul tău.” ( Mahatma Gandhi )
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Buna Relus , daca tot ai iesit din troaca , asa cum se exprima cu bucurie , "prietenul meu " :!: , si acum ai topicul tau , asteptam sa ne mai scrii .

P.S. Si eu m-am exprimat corect , cuvantul porc , era la plural !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Buna din nou Relus . Asteptam , sa scrii . Chiar astazi vorbeam cu admin , si imi spunea , ca nu ai mai scris ,cu toate ca ai avea multe de spus . Si eu cred la fel , daca tot ai deschis acest topic , cred ca ai multe sa ne spui . Rugamintea mea , cat si a lui admin , este ca in acest topic , sa ne scrii povestea ta , deoarece eu o consider , una din cele mai importante , si poate ajuta pe multi . despre ultima ta betie , si cum ai reusit , ca astazi 29 nov 2011 , sa ai 337 de zile de abstinenta . E o realizare mare , ai reusit , si de asta cred ca povestea ta va fi interesanta . Multumesc mult pentru ca esti cu noi pe acest forum , si astept . Ai multe de oferit , asa ca te rugam sa dai tot ceea ce ai de dat .
Cred ca daca n-am da mai departe si am tine doar pentru noi ceea ce primim, s-ar creea un mare dezechilibru.
Si eu primit multe si multe mai am de trimis mai departe ! Cu mult respect asido !

P.S. http://www.youtube.com/watch?v=shmpOxbohUA , sper sa poti medita pe aceasta melodie , si sa te gandesti la ceea ce ti-am scris mai sus !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
Relus
Veteran
Veteran
Mesaje: 3802
Membru din: 27 Dec 2010, 12:17
Zile de abstinență: 27,12,2010
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Relus »

Multumesc voua dragi prieteni care v-ati ingrijorat pentru faptul ca mi-am luat o mica pauza.Sunt extraordinar de obosita,acum dupa aproape un an simt cum tot organismul meu este lipsit de vlaga,nu-mi plang de mila cum spune Tudor,nu sufar de sindromul VSDM ci pur si simplu -m-au coplesit problemele,grijile si imi doresc ca in aceasta perioada de post( pe care incerc sa l tin) sa nu supar pe nimeni,sa nu incarc pe altii cu problemele mele.Tu draga Asido imi propui sa redau cele traite de mine in perioada "de glorie",povestea mea dureroasa se regaseste pe acest forum,eu imi propun sa fie de domeniul trecutului,imi doresc sa las ranile sa se cicatrizeze ,nu ca as vrea sa uit pentru ca nu ma lasa altii ci sa nu produc rana dupa rana.Eu nu dispar ca magarul in ceata,daca va fi sa ma reintorc de unde am plecat(cum spune Tudor ca fac cei ce dispar din cercul "prietenilor")veti fi primii care veti afla,dar departe de mine acest gand de sinucidere.Imi sunteti dragi,chiar si cei pe care nu-i cunosc ii consider prietenii mei,ma bucur ca va ganditi si la mine,dar daca nu scriu asta nu inseamna ca nu sunt zilnic pe forum.Nu am putut sa scriu,eu fac doar ce imi creaza senzatia de bine,nu am avut inspiratie si doar am citit.Nu sunt egoista dar am vrut sa ma simt relaxata citind,daca scriu,trebuie sa ma concentrez si efortul este mai mare ,merit si eu un rasfat,cred ca sunt cea mai in varsta dintre noi totii alcoolicii abstinenti,(citeste pina la capat sunt mai "batraioara),asa ca ...Muzica a fost perfecta pentru starea mea de spirit,m-ai rasfatat,multumesc CELOR TREI BAIETI CARE S-AU GANDIT LA MINE.Of nu poate omul nici sa "moara" din a voastra cauza,va iubesc pe toti.Dumnezeu sa va ajute si sa ne putem sustine in abstinenta.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de asido1973 »

Stiu ca se regaseste povestea ta pe forum , dar ar fi bine sa fie si aici ! Si nu cred ca tudor , s-a referit la tine , dar daca tu ai luat-o ca pentru tine , e ok . Inseamna ca esti pe metereze , si nu uita , ca fiecare suntem , asa cum spune tudor , la un pahar , iar dupa aceea sutele vor fi prea putine . Nu superi pe nimeni , si nu uita ca vine luna decembrie , luna cadourilor , iar cel mai frumos cadou , este ca ne oferim unul altuia , tot ceea ce avem ,ca cel de langa noi sa fie abstinent . Eu te ajut pe tine , tu pe mine . Doar asa functineaza aceasta abstinenta , doi bolnavi , se ajuta unul pe altul ... :)
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de Gladiator73 »

Relus,iti doresc mult succes in acest post,fie ca gandurile tale sa fie limpezi,sufletul usor,energia la nivel bun,si vointa de otel.Noi suntem alaturi de tine,cu inima si mintea!Abstinenta senina!
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Buna ,sunt Relus !

Mesaj de tudor »

Buna Relus !

Imi mentin parerea ca numai legatura cu un grup de suport ajuta sa stai departe de primul pahar .Impartasirea problemelor care le intimpini te poate ajuta si usura tot odata .Aici vei gasi intelegere si compasiune .
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
Scrie răspuns