021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Subiect destinat problemelor tehnice

A se citi inainte de a posta pe forumul AlcoHelp
Încuiat
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ploicica »

Buna ziua,
Foarte pertinenta rugamintea lui Mihai.

Ar fi minunat si daca ati scoate limita logarii. Daca eu vreau sa stau toata ziua si toata noaptea logata, e o problema asa mare pt forum?

Uneori ma loghez dar hop ca apare ceva urgent de facut si nu mai am timp sa citesc. Dupa ce imi termin treaba, vad ca sunt scoasa si iar tre sa imi bag datele. Si am parola grea :ranjet:
D aia mi e greu sa stau tot timpu sa ma loghez...
Multam anticipat si zi frumoasa!
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de admin »

@Mihai - apari vizibil doar pentru tine. Ceilalti useri nu te pot vedea. Doar tu te vezi pe tine.

@Ploicica - nu avem o limita a logarii. Eu stau logat cu zilele de pe telefon sau PC. Poate fi o setare de la tine din browser sau PC.

Daca gresesc il rog pe Paul sa ma corecteze.

Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
Mihai
Veteran
Veteran
Mesaje: 597
Membru din: 13 Feb 2014, 17:41
Zile de abstinență: 11,12,2011
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de Mihai »

Salut Admin ,

Nu e frate funcțională opțiunea "ascunde starea mea on line in această sesiune" .
Bifezi căsuța dar te "vede" toată lumea :)

Dacă nu se poate înțeleg , nu i nici o problema dar dacă se poate folosi opțiunea ,eu unul doresc sa o folosesc !

Toate cele bune !
" Viata e atat de frumoasa fara bautura, orice alcoolic abstinent poate confirma asta" - Mihai Alcohelp.
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună ziua,
Mihai scrie:Am o problemă , cand ma loghez am opțiunea"ascunde starea mea on line in această sesiune " . Bifez căsuța respectiva dar apar vizibil on line in josul pagini .
Stimate domn, bifând această opțiune veți apărea ca fiind deconectat pe forum. Mai exact, ceilalți utilizatori nu vor putea vedea că sunteți online pe forum însă administratorii și dumneavoastră veți putea vedea numele de utilizator afișat jos pe prima pagină a forumului, cu font înclinat.
Aș dori să știu dacă cei de pe forum v-au confirmat faptul că apăreți online pe forum deși ați bifat căsuța corespunzătoare.
Ploicica scrie:Uneori ma loghez dar hop ca apare ceva urgent de facut si nu mai am timp sa citesc. Dupa ce imi termin treaba, vad ca sunt scoasa si iar tre sa imi bag datele. Si am parola grea :ranjet:
D aia mi e greu sa stau tot timpu sa ma loghez...
Utilizatorule drag, pe pagina de autentificare, alături de câmpurile unde trebuie introdus numele de utilizator și parola aferentă contului dumneavoastră, aveți opțiunea „Autentifică-mă automat la fiecare vizită”. Vă rog frumos să o folosiți cu încredere! Înainte de a apăsa butonul „Autentificare” bifați căsuța respectivă. Astfel veți rămâne autentificat o perioadă îndelungată de timp.

Cu toată stima,
Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
Ploicica
Veteran
Veteran
Mesaje: 1103
Membru din: 30 Mai 2013, 08:20

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ploicica »

Da. Asa o fi... Eu prin computer la setari nu pot ca sa umblu ca imi prind urechiusele. La fel si cu telefonu...

Multumesc oricum... Si... Admin, Sunt suparata pe tine ca mi ai sters ultima postare. Poate imi explici unde eram oftopic.....
Sau mai bine, lasa.
Intr un viitor f apropiat, oricum o sa dispar. Mai suportati mi otzara postarile sincere dar suparatoare.
Pacat...
Asemenea unui copil, uita imediat orice jignire! Nu o pastra niciodata in inima,pentru ca va aprinde ura!
Shivananda
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de admin »

Ploicica, am sters toate mesajele off-topic, nu doar pe al tau. Topicul era destinat votarii moderatorilor sau altor mesaje legate de acest lucru.

Nu este vorba de a suporta sau nu pe cineva pe acest forum. Avem reguli care trebuie respectate, acum avem si moderatori votati democratic iar deciziile le vom lua impreuna.

Cu respect
Admin
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de almaM »

Domunul Paul, nu ca ma intereseaza, dar vreau sa stiu :cuminte: .
Eu acuma m-am logat si am activat optiunea privind starea mea (adica invizibil), dar nu-mi vad numele inclinat deloc.
Sunt curioasa cum ma vad, sau daca ma vad ceilalti utilizatori?
Sub nici o forma nu doresc sa polemizez subiectul, insa, as dori sa stiu si eu in ce ape ma scald in cazul in care mai navigheaza vreun coleg pe aicea.
Multumesc si o zi frumoasa va doresc!
Cu respect,
Alma
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

almaM scrie:Eu acuma m-am logat si am activat optiunea privind starea mea (adica invizibil), dar nu-mi vad numele inclinat deloc.
Sunt curioasa cum ma vad, sau daca ma vad ceilalti utilizatori?
Sărut mâinile,

Am rugămintea să vă deconectați de pe forum și apoi să vă reconectați bifând din nou opțiunea despre care vorbim.
În acest moment apăreți ca fiind autentificată pe forum (online). Voi testa în scurt timp setarea pentru a vedea dacă sunt probleme de natură tehnică.

Toate cele bune!
Paul
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
HOPE
Veteran
Veteran
Mesaje: 1692
Membru din: 21 Mar 2013, 22:14
Zile de abstinență: 24,02,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de HOPE »

Dragilor, inseamna ca problema era la voi. Si eu am testat optiunea de "invisible" si apaream online. Deci, oamenii aveau dreptate... :limba:
Fa Rai din ce ai!
Avatar utilizator
admin
Administratorul site-ului
Mesaje: 1161
Membru din: 11 Noi 2009, 17:43
Contact:

Re: Topic destinat problemelor tehnice

Mesaj de admin »

Hope, cum ai testat ?
ALIAT
office@aliatong.ro
021/9335 Alcoline
Încuiat