021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Subiect destinat problemelor tehnice

A se citi inainte de a posta pe forumul AlcoHelp
Încuiat
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de ilyuta »

Draga Paulica, salut!
Nu stiu de ce la topicul meu, 'Eu sunt ilie", semnatura este "de ilyuta" si nu mai vreau .
iti multumesc daca poti remedia.
ilie :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de sa1548 »

Salut Paul,

As avea si eu o rugaminte daca se poate si nu e prea greu de implementat.

Modul in care citesc eu mesajele este acela de a accesa "mesaje necitite". Si apoi le deschid pe fiecare pe rand. Stiu ca cineva de curand a implementat in feature prin care in momentul cand deschizi un topic te duce direct la ultimul mesaj postat (asta doar daca accesezi topicul din "Prezentati-va"). Se poate face acest lucru si cand topicul este deschis de la "mesaje necitite"?

Multumesc anticipat,
Cu respect,
Alin
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de freedom »

Am doua intrebari, draga Paul:
-de ce nu-mi vad numele in josul paginii cand sunt online? precizez faptul ca nu bifez casuta de invizibil cand scriu si totusi nu ma vad "prezenta". e ca si cum as scrie pe furis :)
-de ce primesc in continuare multe notificari ale postarilor, pe e-mail, desi am selectat de doua ori in meniu sa nu se mai trimita notificare pe mail?
Multumesc frumos si sper sa fie un remediu pentru asta. Daca nu, e ok si asa, fiindca eu sunt ardeleanca si daca nu-mi iese ceva cum vreau eu, spun : "no, poate ca ashe trebe..."
:hug: Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

Bună seara tuturor!
ilyuta scrie:Draga Paulica, salut!
Nu stiu de ce la topicul meu, 'Eu sunt ilie", semnatura este "de ilyuta" si nu mai vreau .
iti multumesc daca poti remedia.
ilie :hug: :jos-palaria:
Mă tem că nu înțeleg. Vă referiți la faptul că sub titlul subiectului apare scris „Imagine de ilyuta » 15 Apr 2014, 16:48”? Dacă da, atunci trebuie să știți că autorul mesajului va fi întotdeauna afișat. Dacă nu, atunci vă rog să explicați din nou ca să pot înțelege. Mulțumesc anticipat!
sa1548 scrie:Salut Paul,

As avea si eu o rugaminte daca se poate si nu e prea greu de implementat.

Modul in care citesc eu mesajele este acela de a accesa "mesaje necitite". Si apoi le deschid pe fiecare pe rand. Stiu ca cineva de curand a implementat in feature prin care in momentul cand deschizi un topic te duce direct la ultimul mesaj postat (asta doar daca accesezi topicul din "Prezentati-va"). Se poate face acest lucru si cand topicul este deschis de la "mesaje necitite"?

Multumesc anticipat,
Cu respect,
Alin
Stimate domn, vă asigur că toate subiectele din toate forumurile, la apăsare (click), duc pe ultima pagină la ultimul subiect. Legat de rugămintea dumneavoastră, tocmai am implementat această facilitate. Să vă fie de folos!

Util: iconița Imagine arată că în secțiune nu există mesaje necitite, iconița Imagine arată contrariul, în timp ce Imagine reprezintă o secțiune blocată în care nu sunt mesaje necitite iar Imagine arată contrariul. Iconița Imagine este o legătură (un link) către o adresă web, cel mai probabil către un alt site web. Dacă iconițele de mai sus sunt însoțite de o altă iconiță asemănătoare suprapusă, situată undeva în partea dreaptă, atunci în acea secțiune există mai multe alte secțiuni (exemplu Biblioteca - ce conține și secțiunea ALCOOLICI ANONIMI).
freedom scrie:Am doua intrebari, draga Paul:
-de ce nu-mi vad numele in josul paginii cand sunt online? precizez faptul ca nu bifez casuta de invizibil cand scriu si totusi nu ma vad "prezenta". e ca si cum as scrie pe furis :)
-de ce primesc in continuare multe notificari ale postarilor, pe e-mail, desi am selectat de doua ori in meniu sa nu se mai trimita notificare pe mail?
Multumesc frumos si sper sa fie un remediu pentru asta. Daca nu, e ok si asa, fiindca eu sunt ardeleanca si daca nu-mi iese ceva cum vreau eu, spun : "no, poate ca ashe trebe..."
:hug: Free
Înțeleg. Aș vrea să urmați legătura Panoul utilizatorului ---> Preferințe forum ---> Modificarea setărilor globale și să-mi spuneți dacă opțiunea Ascunde indicatorul de conectare este bifată pe Da. Dacă este bifată pe Da, vă rog frumos să alegeți Nu, să salvați modificările apăsând butonul Trimite de jos apoi să părăsiți forumul (prin Ieșire - acel buton mare de sus cu un bec aprins pe el) și să vă reautentificați. Ar trebui ca totul să fie okay din acel moment.
Legat de întrebarea cu notificările, ce opțiune ați setat ca să nu mai primiți notificările prin e-mail? În primul rând ar trebui setată pe Nu opțiunea Notifică-mă din oficiu când primesc răspunsuri din Panoul utilizatorului ---> Preferințe forum ---> Modificarea setărilor predefinite la trimitere mesaje.
Într-o altă ordine de idei, tot în Panoul utilizatorului în panoul principal veți găsi secțiunile Administrare subscrieri și Administrare semne de carte unde veți găsi toate subiectele la care sunteți abonată. Puteți renunța a mai urmări anumite subiecte (sau pe toate) marcându-le apoi apăsând butonul Încetarea urmăririi. Mesajul „Nu mai sunteți abonat la subiectele selectate” vă va confirma că ați finalizat cu succes operațiunea.

Multă sănătate tuturor!
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de sa1548 »

Multumesc foarte mult Paul !
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de freedom »

Multumesc frumos, draga Paul. Am procedat cum ai scris, pas cu pas, si acum "ma vad" online.
In ceea ce priveste notificarile pe e-mail, astept sa vad rezultatul.
Sa ai o zi buna !
Free
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
bradul68
Boboc
Boboc
Mesaje: 25
Membru din: 09 Ian 2013, 19:35
Zile de abstinență: 01,01,2014
Ani de abstinență: 1 an
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de bradul68 »

Pentru Petre-Paul

La Multi Ani !, cu Multa Sanatate si cu SPOR in TOATE !
Avatar utilizator
Ivan Petre Paul
Tehnician forum
Mesaje: 106
Membru din: 12 Feb 2013, 16:51
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de Ivan Petre Paul »

bradul68 scrie:Pentru Petre-Paul

La Multi Ani !, cu Multa Sanatate si cu SPOR in TOATE !
Îţi mulţumesc frumos pentru urări! Multă sănătate şi toate cele bune!
Creare site-uri web, introducere date, externalizare servicii call-center, externalizare outbound, externalizare inbound. Externalizare servicii | IPI SOLUTIONS SRL :: https://ipisolutions.ro/ro/acasa/
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de almaM »

Mulți ani frumoși, fericiți și cu satisfacții, îți doresc, de ziua numelui!
Cu stimă!
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Subiect destinat problemelor tehnice

Mesaj de dorulet »

La Multi Ani cu multa sanatate de ziua numelui si multa RABDARE cu noi cei de aici.
Încuiat