021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de Ovidiu73 »

Buna dimineata Moira. :zambet:
Cum iti merge cu abstinenta? Ce mai e pe la mare, a inceput nebuneala ? :zambet:
Sper ca, ne mai citesti din cand in cand. Noi ne-am facut mari, am crescut in numar si in abstinenta, suntem tot mai echilibrati, calmi, stabili emotional, senini uneori, razvratiti cateodata, carcotasi rar de tot,adica adesea, minunati intotdeauna.
Te asteptam sa ne mai scrii, sa ne mai spui despre tine.
Te imbratisez cu drag. :hug:
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Buna ziua Ovidiu,
"....minunati intotdeauna" :lol: Asa-i Ovidiu .... vorba poetului : " ....mereu dureroasa, minunata mereu"
Imi cer scuze ca aseara din cauza unei manevre proaste cu tehnica astja moderna(tableta), mi-a zburat mesajul inainte sa termin ce aveam de spus.Da, va mai citesc, dar asa cum spui, din cand in cand. Nu sunt toate roz in viata mea, dar cui I se intampla numai lucruri frumoase? Una peste alta sunt bine si sper sa revin printre voi si sa va mai scriu cate ceva despre mine. Acum scriu tot de pe tableta si deja am transpirat, revin cand am sa ajung in fata unui laptop. Felicitari, tie si lui Gladi (desi am participat si eu la vot, nu v-am felicitat).
Numai bine la toata lumea, cu mult drag va imbratisez si eu,
Moira
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de Gladiator73 »

Hello,Hello,Moira!Multumesc pentru felicitari si ma bucur ca mai scrii pe aici.Astept vesti despre tine!
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Hello Gladi, domunul delicat al forumului, sau "lebadoiul forumului" ( fac o paralela cu Staval care a fost numita candva "lebada forumului" si mi-a placut foarte mult, eu te consider pe tine varianta masculina a delicatei lui Staval)

Nu stiu ce sa va spun despre mine, am absentat cam mult pe forum. Mi s-au intamplat destule lucruri, intai lucruri care m-au intarit, apoi lucruri care m-au coplesit, m-au incovoiat, dar,din fericire, ca pe o sabie de otel care are proprietatea de a reveni la forma initiala....
Am avansat pe plan profesional, e o recompensa a activitatii mele de un amar de ani pe care multi spun ca o meritam, si am inceput sa cred si eu asta. Aceasta pozitie imi ocupa mult timp si imi ofera o motivatie in plus in integritatea modului meu de prezentare, ma refer la exemplul pe care trebuie sa il dau nu numai din punct de vedere profesional si ci din punct de vedere al integritatii morale a persoanei mele , al conduitei mele.

Da Ovidiu, a inceput nebuneala la mare iar luna iunie, e luna estivala a constantenilor. Din iulie incolo , nu prea mai avem loc de turistii de pretutindeni.... Statiunea Mamaia e un fel de santier, cineva azi glumea spunand ca vara aceasta, la cazarea in hoteluri, turistilor ar trebui sa li se dea casti de protectie ....

Sezonul estival e de bun augur si din punct de vedere al banilor. Ma refer la sotul meu care lucreaza in sfera "serviciilor estivale" si care de cateva zile parca are umerii mai drepti :lol: . Castigul meu e constant, indiferent de anotimp, la el e cu suisuri si coborasuri ....

O astept pe Georgeta weeked-ul viitor la mine, scriu aici ca sa mai aiba inca un motiv sa nu se razgandeasca. Cu cel mai mare drag as dori sa ma pot intalni la o cafea sau un suc cu oricare dintre voi care aveti drum in vara asta la mare. Nu pot participa la alcorevelion deoarece imi astept o prietena de pe alt continent. Va doresc sa aveti o intalnire frumoasa, la fel cum au fost toate intalnirile organizate de Asido 😉 , pe care tin sa il salut cu ocazia asta, hello Asido :zambetoi:

Moira
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de sorel »

Felicitari pentru avansare Moira!Mi-ar placea sa ne intalnim la o cafea pe litoral! :hug:
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Buna Sorel ! Multumesc ! Lasa-mi un mesaj pe forum daca ai drum spre mare, si gasim o posibilitate sa iti dau un contact :zambet: . Nu o sa-ti para rau sa ma cunosti ( mi-au murit laudatorii :lol: )
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de sorel »

:zambet: Si eu iti multumesc Moira!O sa-mi para bine si sunt convins ca meriti laudele! :hug:
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de georgeta »

moira scrie:O astept pe Georgeta weeked-ul viitor la mine, scriu aici ca sa mai aiba inca un motiv sa nu se razgandeasca.


Sa ma razgandesc , Moiras? :rolleyes: In niciun caz ! :limba: Sa ratez nisipurile de aur ? :limba: Sau briza marii si baia in apa sarata si verde ? :limba:De-abia astept !Ca sa nu spun ca de-abia astept sa ne revedem si sa stam, ca fetele, la povesti.Si cate avem sa ne spunem, o Doamne ! :limba:
Te imbratisez cu mare drag ! :hug: Vb.
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Si eu iti multumesc Moira!O sa-mi para bine si sunt convins ca meriti laudele! :hug:

Cu plecaciune domnule rege .....( sper ca nu ma insel cu avatarul tau, esti regele Decebal, nu ?)

P.S. Mi-a fost dor de forum.....
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Getuta, astept fapte, ca vorbe am mai facut noi .....cu drag te astept. :zambetoi:
Scrie răspuns