021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Eu sunt Ilie!

Aici puteti povesti experientele personale.
Încuiat
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

Doamne fereste, Ovidelu, sa nu cumva sa faci asta! :surprins:
Tu esti un model si un exemplu pentru toti cei care vor sa devina abstinenti si mare parte vin si de dragul tau acolo si nu cumva sa-i dezamagesti. :cuminte:

Nu te preocupa pentru mine deoarece vezi ca eu nu-i raspund si am vorbit si cu Glladisor la telefon si singurul sentiment pe care mi-l stirneste este de mila si nicidecum de suparare.Cine stie ce frustrari si suparari are pe suflet si i s-a pus pata pe mine. :ranjet:
Eu stiu cu sunt, voi stiti cum sunt si fiecare user nou poate trage concluzii din tot ce am scris si scriu pe topicul meu si a celorlalti.
Te rog mult, de dragul tuturor alcoolicilor care si-au pus o speranta in tine, du-te acolo la Revelion si fa ceea ce trebuie sa faci deoarece asta este menirea ta pentru a ajuta alti alcoolici.
Eu am sa apas'semnul exclamarii ca deobicei" si nu ma supara ce scrie 'acel suflet chinuit".Iti dai seama cum eram si noi cind eram in iad si nu stiu cum sa fiu mai multumit si recunoscator lui Dumnezeu si voua pentru viata linistita pe care o am in zilele de atazi. :cuminte:

Uite, acum am terminat de facut ciorba cu perisoare din piept de curcan si plec sa alerg in parc :lol: :lol:
Te imbratisez cu mult drag , te pup si-ti multumesc pentru suport. :hug:
Nu te necaji Ovidelu, pentru ca o sa treaca si asta. :cuminte:
iliuta :hug: :jos-palaria:

Ps La dentist fiind, dr a trebuit sa-mi scoata un implant si sa repun unul nou si cind l-am vazut cum era(dr) l-am intrebat daca este ok si a inceput sa rida si el si asistenta si mi-am adus aminte de episod, incurajindu-te pe tine acum :lol: :hug:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
Ovidiu73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Dec 2011, 09:19
Zile de abstinență: 09,01,2008
Ani de abstinență: 10 ani

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de Ovidiu73 »

Iliutza, ca o rugaminte personala : considera subiectul inchis, nu mai scrie despre el.
Hotararea mea e luata, asa va fi dupa cum am zis.
Si daca vrei sa iti spun un adevar: as fi facut gestul asta pentru oricare dintre membrii forumului.
Mie imi sunteti dragi deopotriva.
Te imbratisez cu drag. :hug:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata si imi era dor pentru ca nu am scris demult. :lol: Asa cum va spuneam zilele trecute, m-am simtit"Cel mai iubit dintre paminteni" in acest scurt cantonament .
In scurta si "neasteptata" vacanta de pe forum :lol: mi s-au intimplat o gramada de lucruri bune si mi-am reamintit ca toate se intimpla pentru ceva, in lumea asta. :cuminte:
In prima zi de odihna, spre deosebire din trecut, cind anumite treburi de la birou le facea un avocat(chestii birocratice pt stat, nu grele dar plictisitoare)eu preferind sa stau pe forum, m-am oferit eu sa le indeplinesc luna aceasta, lucru pt care am fost rasplatit cum se cuvine si banisorii au ajuns in buzunarasul meu(multumesc Ovidelu :lol: )

"Cel mai iubit dintre paminteni ",cel mai iubit si sunt total de acord cu asta si toata viata mea am fost si sunt iubit dar mai importanta ca si iubirea sau cel putin la fel, este SANATATEA. :cuminte:
Asa cum spuneam in trecut, de multe ori pe forum, oamenii care sunt mai educati, in sensul ca au grija de sanatatea lor, isi fac controalele de rutina regulat, traiesc mai mult.Daca barbatii de la o anumita virsta trebuie sa merga la medic pentru a-si controla prostata, femeile momografii , testul Papanicolau si unii si altii analizele de singe periodic si colonoscopie, uite ca eu, eram bucuros de fiecare data sa fac orice altceva decit sa merg la medic.Sunt extrem de fricos si in afara de analizele de singe, am evitat atunci cind medicul meu m-a intrebat de anumite teste pe care trebuia sa le fi facut de mult si veneam cu fel de fel de scuze si mereu imi gaseam cite ceva foarte important care nu suferea aminare :ranjet: , numami ca sa nu le fac. :ranjet:
Avind timp berechet acum, mi-am luat inima in dinti si mi-am facut testele respective si dupa mari emotii in asteptarea a rezultatelor, totul a fost ok. :cuminte:
Nu va puteti inchipui ce reactie am avut si i-am luat in brate si i-am pupat,incepind de la asistenta si dr pe toti si de buna seama ca le voi da cite o cutie cu vin si bere cadou tuturor ca si asa imi prisosesc :lol: (multumesc Ovidelu :lol: )
Fara gluma acum, l-as minia pe Dumnezeu sa vreau mai mult si de aceea nu ma mai supara nimic si inteleg pe toata lumea. :cuminte:
Iti multumesc Doamne si va doresc si voua numai bine! :cuminte:
O Duminica frumoasa tuturor!
iliuta :hug: :jos-palaria:
10341997_759275460769473_7453535481882867769_n.png
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de dani »

Doi km de postari ai bagat astazi...se vede ca erai nescris rau...de te mai tinea Ovidiu mult la brutarie faceai buba si nu mai ieseau analizele bine.
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de dani »

Am vrut sa vad daca pot pune poze si de pe telefon(ai ai ce ocosh is)...Ia sa vad daca ghicesti care ii Ovidiu si care ii Iliuta in poza asta. :haha:
Imagine
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

:lol: :lol: :lol: :lol: Danisooor, esti fenomenal, rid cu lacrimi! :lol: :lol:
Super, super pozisoara si normal ca Ovidelu este Moderatorul :lol: care ne supravegheaza cum mergem
:lol: :lol: :lol:

Ti pup si sa stii ca acum joaca Japonia cu CIV(nu stiiam ce tara este si mi s-a explicat in casa , Cote de Voir sau cum s-o scrie si eu nu auzisem de ea :lol: :lol:
Si multi clienti sa ai, Danisor! :hug:

Plec rizind la nani. :cuminte:
Nume anterior: ilyuta
Gladiator73
Veteran
Veteran
Mesaje: 1735
Membru din: 07 Noi 2011, 21:14

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de Gladiator73 »

Iliuta,ma bucur mult pentru ca esti sanatos si plin de energie!Acum ca ai confirmarea analizelor,si ti-a disparut anxietatea,fireasca,te poti focaliza linistit pe crestere interioara,asa cum vorbeam la telefon.Cat priveste pe cel care iti scrie cu rautate,nu-i da satisfactia de a te supara.Acea persoana,traieste intr-o realitate care nu are nici o legatura cu realitatea ta.Tu stii exact cine esti si cat valorezi.Tu si numai tu,iti poti da masura valorii tale.Daca iti esti cel mai bun prieten,nici o vorba nu te poate atinge.
Te imbratisez!
Mi-ai facut pofta cu ciorba ta de perisoare.Am sa ma uit pe net sa iau reteta si cred ca forjez si eu azi o oala.I pup u!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

Gladisor, te iubesc :hug: , multumesc pentru cuvintele frumoase si acum dorm :lol: da' las' ca-ti dau eu reteta cind ma scol. :lol: :lol: a iesit super buna si dupa ce am terminat de gatit, asa cum am promis, am alergat in parc. :zambetoi:
Te imbratisez cu mult drag, te pup si-ti doresc o zi minunata! :cuminte:
iliuta :hug:

Tu cumpara legume pina ma trezesc, si smintina si piept de curcan :lol: :lol: :lol:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

:lol: :lol: :lol: Eram prieteni dinainte, dupa cum bine stii :wink: :lol: :lol: :lol:
Bobocel USA Sica, ma srie-mi si tu odata nr de tel , pe e-mail ca sa mai stam la taclale pentru ca l-am ratacit :plans: :lol:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Eu sunt Ilie

Mesaj de ilyuta »

Ovidelu, respect si admir hotarirea ta, ceea ce imi arata ca intr-adevar nu glumesti. :jos-palaria:

Inainte de a pleca(imi pare foarte rau si cred ca am sa tac si eu o perioada pina se vor implementa masurile despre care vorbesti) te rog, sterge postarea semnalata la mine, "eu sunt ilie" de catre respectivul.
Multumesc ! :plans: :jos-palaria:

Ps Gladisor, am aceeasi rugaminte si la tine, daca Ovidelu nu mai citeste. :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
Încuiat