021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

AZI e o zi MINUNATA!

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de ilyuta »

Multam' Danisor :wink: :lol: si m-ai surprins in modul cel mai placut :lol: :hug: dar nu mi-ai raspuns daca joaca si americanii la campionatul asta , pentru ca eu am ramas cu mare admiratie pentru ei, de pe vremea cind faceam sport. :lol: :lol: :jos-palaria: Eram extaziat cind vedeam drapelul lor si cam mereu erau pe locul 1 :jos-palaria:
Ti pup si vb mai tirziu :lol: :hug:

PS "Ba'" Danisor, am vrut sa-mi pun "bousorul " la avatar dar am uitat parola :lol: :lol: Ce tre' sa fac? :lol:
Poate ii explici tu lui Almisor :lol: :lol:
0.jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

@ Iliutza-Sua este calificata si o sa joace in grupa G cu Germania,Portugalia si Ghana.Stai relaxat ca o sa-i bata toti. :ranjet: In legatura cu:
am vrut sa-mi pun "bousorul " la avatar dar am uitat parola :lol: :lol: Ce tre' sa fac? :lol:
Poti sa faci cipca :ras: :ras: ca eu nu iti stiu parola.

Ieri am citit in prestigiosul :ranjet: cotidian Libertatea un interviu cu o tanti si m-a atras atentia o fraza:
Mărturia femeii care spune că S-A VINDECAT SINGURĂ de CANCER în numai 6 săptămâni:TUMOAREA A FOST CEL MAI MARE DAR AL MEU

Mai mult: http://www.libertatea.ro/detalii/artico ... z34cnRkVQL
Nu o lungesc,ca mi-i perpendicular cum s-a vindecat ea singura ci remarc doar ACCEPTAREA bolii si schimbarea prioritatilor din viata ei.
Când am împlinit 39 de ani, totul s-a schimbat radical. În ciuda vieţii perfecte pe care o duceam, deşi făcusem până atunci lucrurile „ca la carte”, m-am trezit cu o tumoare de dimensiunile unei mingii de baschet. Acesta a fost duşul rece pe care l-am primit, palma care m-a adus în lumea adevărată, dominată de durere şi traumă şi de răni deschise care mă împiedicaseră până atunci să văd cine sunt cu adevărat.
Tumoarea a fost cel mai mare dar al meu, care m-a adus cu picioarele pe pământ şi m-a învăţat să-mi trăiesc viaţa din plin şi să mă bucur şi de cea mai mică realizare.
Ca a scris o carte sau tine discursurii...bla bla ca nu am timp acum,dar cred ca ati sesizat ca si unii dintre noi am multumit lui Dumnezeu de-a lungul timpului ca suntem alcoolici.
O zi minunata!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de moira »

siena
Boboc
Boboc
Mesaje: 2
Membru din: 04 Iun 2014, 20:57

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de siena »

Danisoooooor, mor ca am uitat parola, am incercat sa-mi fac alta si acum nu ma mai pot loga deloc :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sunt eu, iliuta :lol: :lol:

Vezi ca USA joaca luni cu Ghana si azi joaca acum Columbia-Grecia si mai tirziu Itali-Anglia :lol: :lol:
Vezi ca stiu, par prost dar nu sunt :lol:
ti pup si vb mai tirziu :hug:

Ps Danisor, am povestit si eu o intimplare asemanatoare de vindecare a unei femei de cancer, caz similar aici dar tu nu esti atent si nu citesti toate postarile, spre deosebire de mine :lol: :lol:
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

La inceputul unei sedinte AA se spune cam in felul asta ;
DOAR PENTRU AZI NU II VOI CRITICA PE CEILALTI PENTRU CEEA CE FAC SAU NU FAC

Traieste si lasa si pe ceilalti sa traiasca!

DOAR PENTRU AZI NU LE VOI GASI DEFECTE CELORLALTI SI II VOI IERTA PENTRU CEEA CE FAC

Voi merge de-a lungul zilei cu dragoste si rugaciune pentru toti cei intalniti pe Cale. Nu eu ii judec. Nu am de ce sa ma compar cu ei. Fiecare e responsabil pentru propriul comportament.


Oare de ce ? De aia!
O seara minunata!
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
Avatar utilizator
dani
Veteran
Veteran
Mesaje: 4268
Membru din: 24 Iun 2012, 00:14
Zile de abstinență: 20,04,2012
Ani de abstinență: 5 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de dani »

De prin ziare:

Preafericitu' a sfintit noul sediu al postului TV Trinitas cu...trafaletul,ca de busuioc o fi criza. :ranjet: Doamne Ajuta! Oare sa nu-l chemam si la noi pe aici cu trafaletu' ,sau cu ceva vermorel de stropit copacii ? :ras:

In rest sunt tuty-fresh ca unu de o suta de ani si va spun ca mi se cam rupe de ce se intampla pe aici pe forum,ca lu' ics nu-i place de igrec si viceversa ca oricum stiu ca lucrurile se aseaza intr-un fagas firesc si cu noi si fara noi,iar in perioada asta ma intereseaza mai mult Campionatul Mondial de fotbal decat forumul.Deci diseara Germania-Portugalia pronostic ca bate Germania.
Pa pa!
Imagine
Ultima oară modificat 16 Iun 2014, 15:28 de către dani, modificat 1 dată în total.
Pentru sănătatea economiei naţionale consumaţi cât mai multe produse româneşti.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de asido1973 »

i va spun ca mi se cam rupe de ce se intampla pe aici ca oricum stiu ca lucrurile se aseaza intr-un fagas firesc si cu noi si fara noi,iar in perioada asta ma intereseaza mai mult Campionatul Mondial de fotbal decat forumul.
:ras: :ras: :ras: . sezi bland ca nu esti singurul :ras: :ras:

Germania-Portugalia frumos meci , dar ar fi cazul sa dai un pronostic corect ,ca la Olanda nu ai nimerit.
P.S. lucrurile se aseaza de la sine si uneori mult mai bine de cat credem noi ca am fi fost in stare sa le aranjam.
O saptamana faina sa ai !
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de sorel »

Mai Dani carcotasule,busuiocul e la preotul din imagine,patriarhul miruieste cu undelemn sfintit sediul cu pricina. :ras: O zi buna sa ai microbistule! :hug:
georgeta
Veteran
Veteran
Mesaje: 1376
Membru din: 22 Mai 2012, 12:32
Zile de abstinență: 18,12,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de georgeta »

E doar un banc, tratati-l ca atare ! :surprins:


Un taximetrist moare si ajunge la portile Raiului. Bate la poarta si apare Sf. Petru,
care il intreaba:
- Cum te numesti fiule si ce faceai pe Pamant?
- Sunt Gheo si am fost 15 ani sofer de taxi.
- Bravo fiule , uite o pelerina de matase si un sceptru de aur, poti intra!
Imediat dupa aceea vine la poarta un preot.
- Ma numesc Ion si am fost preot 25 de ani. La care , Sf. Petru:
- Bravo fiule, poftim o pelerina de in si un toiag de lemn, poti intra…
Preotul se supara:
- De ce i-ai dat soferului de taxi un sceptru de aur si o pelerina de matase iar mie doar un toiag si un sac ??
Sf. Petru raspunde:
- Vezi dragul meu, aici in Rai noi va primim pe criterii de performanta: in timp ce tu predicai , ceilalti dormeau; in schimb , in timp ce soferul conducea, toti din masina se rugau. :ranjet: :ras:

Cu mult, mult drag! :hug: + :hug:
Tudor.
Veteran
Veteran
Mesaje: 1113
Membru din: 24 Mai 2011, 12:53
Zile de abstinență: 30,06,2016
Ani de abstinență: 4 ani

Re: AZI e o zi MINUNATA!

Mesaj de Tudor. »

Danisoru,
Astia s-au inspirat din programul de 24 de ore.
https://www.youtube.com/watch?v=NMoutV0 ... ata_player

Asta e si ea tare
https://www.youtube.com/watch?v=u-DxcSI ... ata_player

Noi sarbatorim ziua abstinentei.
Placere, fare efecte adverse :smecher:
Scrie răspuns