021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Am prins ceva timp acum intr-o pauza si profit de asta pentru a scrie putin pe forum.

Dupa 3 luni de psihoterapie, am decis impreuna cu psiholoaga ca pe moment nu are cu ce sa ma ajute mai mult, adica mi-am revenit destul de bine. Relatia a ramas deschisa in sensul ca in momentul cand am nevioe o sun si imi fac o programare. Au mai ramas 3 luni de tratament psihiatric dupa care gata. Momentan imi merge destul de bine desi ma mai apuca uneori stari mai nasoale ... insa sunt trecatoare.

Incerc sa ma relaxez ... sa rezolv problemele rand pe rand si uite asa incet incet trece vremea :-) Am 3 luni jumate de abstinenta. Sper ca totul sa decurga bine si pe viitor.

Va doresc si voua o vara frumoasa si fara alcool :-)
Alin
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de ilyuta »

Felicitari Alin si stii care este psihologul meu? :surprins: Ovidelu si daca vrei iti dau eu numarul lui de telefon(Ovidelu, hello, ma lasi sa i-l dau? :zambetoi: ) Acum sper sa nu te supere dar sunt sigur ca iti intelegi pacientii :lol: Si Relus este psihologul meu. :zambetoi: de fapt eu fur de la fiecare ceea ce mi se potriveste mie. :zambetoi:
Ovidelu, chiar vroiam sa completez la tine , eu merg la psiholog dar tine telefonul deschis :lol:
Va imbratisez pe toti cu mult drag.
iliuta :hug:
Nume anterior: ilyuta
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Noapte buna prieteni !!!

Alin
Avatar utilizator
sorel
Veteran
Veteran
Mesaje: 1425
Membru din: 21 Iun 2013, 23:39
Zile de abstinență: 22,06,2013

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sorel »

Noapte buna Alin! :hug:
Avatar utilizator
CRISS99
Veteran
Veteran
Mesaje: 1974
Membru din: 17 Feb 2013, 09:49
Zile de abstinență: 30,06,2014
Contact:

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de CRISS99 »

Toate bune Alin. :zambet: :zambet:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Dragi prieteni,

Mai impatrasesc si eu din intamplarile traite in ultima perioada. In general sunt bine u exceptia starilor anxioase care ma mai cuprind uneori ... dar e ok ... e ceva normal dupa doar 3 luni jumate de abstinenta. Cate o zi e mai bine ... cate una mai rau. Asta este ! acceptam. Sambata m-am simtit putin mai ciudat ... dar Duminica m-am simtit extraordinar. Fiind si mare sarbatoare ne-am hotarat sa mergem la o manastire la vreo 100 km distanta unde se sarbatoreste Hramul Sf. Ilie. Acolo am fost nevoiti sa lasam masina la 3 km distanta ... foarte aglomerat. Din pacate majoritatea oamenilor erau gura casca la gratarele sfarainde si la butoaiele cu bere aburinde. Am avut bucuria de a asista la Sf. Liturghie oficiata chiar de Ierarhul locului. ... impresionant. La sfarsit in predica i-a mustrat putin pe asa-zisii enoriasi care au venit doar pentru gratare si bere. La sfarsit s-a facut rugacinea de pomenire a celor care au plecat dintre noi in cimitirul din incinta manastirii. Am fost invitati la sfarsit si la masa unde am servit bunatati. Dupa accea parca a fost o alta lume ... liniste totala relaxanta. Am ramas inca cateva ore la discutii profitand de faptul ca ne-am intalnit cu mai multi parinti slujitori pe care ii stiam. Ne-am simtit minunat ! La intoarcere am luat cu noi si niste stundenti ASCORisti care au participat acolo la pregatiri si la curatenia de dupa ! Am ajuns acasa pe la 6 seara ... cu un sentiment de implinire si de impacare ca am petrecut ziua asa cum ar trebui petrecuta o zi de mare sarbatoare !

Cu drag,
Alin
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de colica zis alcoolica »

Am 3 luni jumate de abstinenta.
Felcitari Alin si din partea mea , felcitari in primul rand pentru ziua de astazi ca nu am baut cu totii si nu in ultimul rand pentru trairile spirituale care ai inceput sa le ai si ceea ce faci .
Bune 24 de ore iti doresc ! :hug:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Mia
Senior
Senior
Mesaje: 192
Membru din: 27 Apr 2014, 12:57
Zile de abstinență: 11,01,2015

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de Mia »

Neatza Alinutzu!!

sunt mandra de tine!!

te imbratisez cu drag, Mia
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de sa1548 »

Hey Miutza,

Ce-i cu semi-inactivitatea asta la tine? :-)

Si eu te imbratisez cu drag,
Alin
Avatar utilizator
CRISS99
Veteran
Veteran
Mesaje: 1974
Membru din: 17 Feb 2013, 09:49
Zile de abstinență: 30,06,2014
Contact:

Re: Doamne ajuta, bine v-am gasit !

Mesaj de CRISS99 »

Ma bucur pentru tine Alin,ai petrecut o zi minunata,cu mare incarcatura spirituala. :hug:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.
Scrie răspuns