021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multumesc colica pentru urarea de seara frumoasa :)

Astazi marti plecam spre mare . Este 22 Iulie si ziua de 22 este o zi foarte importanta , pentru ca exact astazi fac 4 ani si 10 luni de abstinenta. Mai e un pic si vine 22 septembrie , cand voi face 5 ani.
Dar traim astazi si astazi va fi o zi binecuvantata.
Mare , soare , aer, cei dragi si abstinenta.
Ma bucur de ea si traiesc frumos !
Va doresc sa aveti si voi zile frumoase si sa va bucurati de soare!

Aliat, va doresc sa aveti si voi zile minunate si in acest an Padina Fest sa va aduca multe realizari si sa fiti multora de folos!
Cu drag, asido!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna

Mesaj de ilyuta »

Buna dimineata Asidelu si in primul rind vreau sa-ti spun ca m-a bucurat tonul cu care mi-ai facut observatia ieri si chiar am apreciat asta foarte mult asta si vorbind cu Danisor mi-a spus si el ca nu se intelegea prea bine din povestirea mea ceea ce am vrut sa spun. :surprins: Pai acum este de inteles, daca nu mi-a placut scoala plus neuronasii pierduti cu bautura. :lol: :ranjet: Bine ca prietenul nostru Catatl este ok si asta este tot ceea ce conteaza. :zambetoi:

Asidelu dar am citit ce ai postat ieri si daca la inceput am fost tentat sa raspund ca eu nu sunt asa, chiar merg la biserica pentru a multumi lui Dumnezeu si a incerca de a fi mai bun, nu sunt rau si nu sunt invidios pe nimeni ci din contra, imi pare bine pentru succesele fiecaruia dintre voi, ma intristez sau ma bucur pentru realizarile voastre, a tuturor,ma induiosez cind scrieti despre copiii vostri si ma gindesc ca si pentru al meu, povestile voastre sunt si ale mele si multe altele dar nu le mai insir acum si ideea era ca, eu cred ca cel care a scris textul nu a cunoscut alcoolici abstinenti deoarece sunt cei mai minunati oameni pe care i-am intilnit in viata mea . :cuminte:
O zi frumoasa iti doresc, cu drag.
iliuta :hug:

10462695_476183592485107_1432214493469535447_n.png
Nume anterior: ilyuta
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Ce frumoasa este marea în abstinență :)!!!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
sa1548
Veteran
Veteran
Mesaje: 276
Membru din: 13 Noi 2009, 21:42
Zile de abstinență: 01,04,2014

Re: Buna

Mesaj de sa1548 »

Iti doresc sa te bucuri de ea !!!!


Alin
Avatar utilizator
dorulet
Senior
Senior
Mesaje: 167
Membru din: 05 Apr 2014, 22:11
Zile de abstinență: 14,04,2014
Contact:

Re: Buna

Mesaj de dorulet »

CONCEDIU PLACUT.

th.jpg
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Vă mulțumesc mult! Anul trecut nu am fost la noi la mare. Dar astăzi când am ajuns m-am îndrăgostit de ea din nou. Nisipul fin, apa curata și calda. Mergeți în Mamaia Nord dacă aveți ocazia, merita. Nu mai spun de hotelurile noi construite la malul marii. E o zona superba.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
almaM
Veteran
Veteran
Mesaje: 1349
Membru din: 28 Mai 2012, 10:49

Re: Buna

Mesaj de almaM »

Asido ți doresc să te desfeți cu fiecare clipă din vacanța voastră !Sunt trăiri ireversibile, fi prezent, gustă-le și bucura-te de ele, în fond cu asta rămânem. Vacanță memorabilă. vă doresc!
Cu drag,
Alma! :hug:
Nu-mi dați sfaturi, decât dacă le cer, în mod expres! Am capacitatea de a greșii și de a mă critica destul de sever și singură! Prefer să aleg în funcție, de ceea ce sunt și,nu de ceea ce par a fi! Mulțumesc!
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: Buna

Mesaj de catatl »

Sa ai zile frumoase si linistite si o vacanta superba.
Avatar utilizator
freedom
Veteran
Veteran
Mesaje: 2923
Membru din: 26 Ian 2012, 08:46
Ani de abstinență: 4 ani

Re: Buna

Mesaj de freedom »

Vacanta placuta, Asidoche ! :jos-palaria: Am vrut sa-ti urez sa te bucuri de fetele tale frumoase si vesele, dar cand mi-am amintit cum arata, ti-as zice mai degraba sa fii cu ochii pe ele, ca-s frumoase si sunt convinsa ca nu trec neobservate. Daca ai nevoie de pusca, ia macar una de-aia falsa din recuzita lui Mazare, sau si mai bine un costum de faraon, c-apoi fac toti temenele in fata ta.
No hai, ce pierzi vremea pe net, citindu-mi mie delirul matinal ?
Trage aer cu aerosoli in piept, da cu namol pe la scartaitori, ca deh, ai si tu un 40..., trage-ti o raza de soare pe spatic sa-ti incalzeasca schinarea si-apoi da-i drumul la apa ca-i vremea spalaturii anuale dintre Paste si Craciun, nu-i asa? Sau tu esti spalat de la debarcader, cand stai sa curga Veul la vali pi Dunari. :zambetoi:
Hai ti pup,
Free :hug:

Si vezi frate, faza aia cu abstinenta sa n-o uiti. O fi ea tare :ranjet: , dar tot trebuie ingrijita ca sa mai creasca :lol: .
(astea ti le dau acum fiindca la Sambata mi-ai lipit frunze de urzica pe spatele frunzei de brustur de la visheul pensiunii :lol: , de am dat alocatia copilului pe alifie dupa aceea :ras: )
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multam , alma, cata,free. Despre mine ce sa va zic pana acum am prins doar vreme superba la mare si apa numai buna de balacit.
Ca si in alti ani am plecat cu ceva bani pentru acest concediu insa de data asta am avut o mare surpriza... :ras: :ras: :ras: Dupa un sejur la un minunat hotel pe malul marii , dupa plimbari prin satul de vacanta si fetele shoping pe unde au apucat , cu toate astea am trait o mare surpriza si asta doar datorita abstinentei. Depsre ea o sa va vorbesc maine :ras: :ras:

P.S. Poate avem maine timp sapunem si ceva poze din aceasta parte minunata de concediu
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Scrie răspuns