021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Servicii de tratament ambulator si rezidential in Bucuresti si Suceava: http://www.clinica-aliat.ro

Centre gratuite ALIAT, de interventii scurte, AlcoInfo: Brasov-Spitalul Judetean, Bucuresti-Spitalul Pantelimon si Institutul Clinic Fundeni, Suceava - Spitalul Judetean. Detalii pe http://www.alcohelp.ro.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.

freedom
Veteran
Veteran
Ani de abstinență: 4 ani
Gen: Nespecificat - Nespecificat

Re: Buna

Mesajde freedom » 23 Iul 2014, 07:56

Vacanta placuta, Asidoche ! :jos-palaria: Am vrut sa-ti urez sa te bucuri de fetele tale frumoase si vesele, dar cand mi-am amintit cum arata, ti-as zice mai degraba sa fii cu ochii pe ele, ca-s frumoase si sunt convinsa ca nu trec neobservate. Daca ai nevoie de pusca, ia macar una de-aia falsa din recuzita lui Mazare, sau si mai bine un costum de faraon, c-apoi fac toti temenele in fata ta.
No hai, ce pierzi vremea pe net, citindu-mi mie delirul matinal ?
Trage aer cu aerosoli in piept, da cu namol pe la scartaitori, ca deh, ai si tu un 40..., trage-ti o raza de soare pe spatic sa-ti incalzeasca schinarea si-apoi da-i drumul la apa ca-i vremea spalaturii anuale dintre Paste si Craciun, nu-i asa? Sau tu esti spalat de la debarcader, cand stai sa curga Veul la vali pi Dunari. :zambetoi:
Hai ti pup,
Free :hug:

Si vezi frate, faza aia cu abstinenta sa n-o uiti. O fi ea tare :ranjet: , dar tot trebuie ingrijita ca sa mai creasca :lol: .
(astea ti le dau acum fiindca la Sambata mi-ai lipit frunze de urzica pe spatele frunzei de brustur de la visheul pensiunii :lol: , de am dat alocatia copilului pe alifie dupa aceea :ras: )
“Creand lumea perfecta in inima noastra,
putem sa o vedem luand forma si in exterior.”

Sunt autorul acestui subiect
asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 22,09,2009
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 10 ani

Mesajde asido1973 » 24 Iul 2014, 18:56

Multam , alma, cata,free. Despre mine ce sa va zic pana acum am prins doar vreme superba la mare si apa numai buna de balacit.
Ca si in alti ani am plecat cu ceva bani pentru acest concediu insa de data asta am avut o mare surpriza... :ras: :ras: :ras: Dupa un sejur la un minunat hotel pe malul marii , dupa plimbari prin satul de vacanta si fetele shoping pe unde au apucat , cu toate astea am trait o mare surpriza si asta doar datorita abstinentei. Depsre ea o sa va vorbesc maine :ras: :ras:

P.S. Poate avem maine timp sapunem si ceva poze din aceasta parte minunata de concediu
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

catatl
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 06'04,2015
Zile de abstinență:

Mesajde catatl » 24 Iul 2014, 18:59

Asidutule sa ai cat mai multe surprize placute n vacanta binemeritata

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 25 Iul 2014, 14:48

Pai surpriza era următoarea. Am plecat la mare pregătiți cum plecam odată. Așa că ieri după ce ne-am distrat, plimbat, mâncat, cazat la un frumos hotel, am zis să fac monetarul :ras:. După ce am numărat mare surpriza. Aveam mulți mai mulți bani decât ma așteptam. De obicei cheltuiam destul. Zic de unde mai am atâția bani??? Aaaaaa, pai nu mai beau. Și uite asa am aflat eu cam cati bani dădeam eu numai pe băutură înainte într-un sejur la mare. Mulți, tare mulți, atât de mulți încât ne-a rămas bani și de un sejur la Constantin și Elena în Bulgaria. Asa ca dacă nu am mai dat bani pe băutură astăzi va salut de pe plaja Sara din Bulgaria. Maine o sa vizitam castelul Reginei Maria de la balcic și grădinile minunate de acolo.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]

styx
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 6 ani

Mesajde styx » 25 Iul 2014, 14:58

Distractie placuta in continuare!
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!

CRISS99
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 30,06,2014
Zile de abstinență:

Mesajde CRISS99 » 25 Iul 2014, 15:32

:zambetoi: Chiar ca nu mai am rabdare o saptamana...rau mai esti Asido :zambetoi: .
Vacanta frumoasa in continuare si da,ai dreptate.Cati bani s au dus pe alcool,dar eu ma gndesc cat timp am pierdut aiurea,cata suferinta a adus cu sine alcoolul...etc.
:hug:
*Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti*-Octavian Paler.

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 25 Iul 2014, 21:30

:hug: Criss, mai ai rabdare un pic!

asido1973
Veteran
Veteran
Zile de abstinență:

Mesajde asido1973 » 26 Iul 2014, 12:53

Sunt la Balcic lângă un minunat castel. După ce l-am văzut, am poposit la o terasa din apropiere. Ce sa spun, ca e minunat? Puțin spus, alături de fetițe, soție, abstinent eu. Dacă cineva nou intrat pe forum, m-ar întreba ce sa facă ca sa fie bine? I-aș răspunde doar arat : Răbdare!!! E minunată viața fără băutură, dar trebuie răbdare. Va îmbrățișez cu drag și abia aștept sa ajung acasă.

P. S. Proco, mulțumesc mult. A fost totul minunat.

DALIA
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 20,08,2013
Zile de abstinență:

Mesajde DALIA » 26 Iul 2014, 12:58

vacanta placuta!.. este minunat la Balcic!
UNII ISI TIN VIATA IN VULTURI, ALTII VULTURII IN VIATA! Calistrat Hogas

georgeta
Veteran
Veteran
Zile de abstinență: 18,12,2012
Zile de abstinență:
Ani de abstinență: 1 an

Mesajde georgeta » 28 Iul 2014, 14:05

:hug:

Înapoi la “POVESTEA MEA”