021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: Buna

Mesaj de catatl »

Te am vazut pe arena :ranjet: sper sa pui cat mai multe poze pana n primavara :ras: da tot nu cred ca trec...
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Eu zic ca se califica si pun pariu pe minim 1000 lei .
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
catatl
Veteran
Veteran
Mesaje: 661
Membru din: 09 Iun 2014, 02:54
Zile de abstinență: 06'04,2015

Re: Buna

Mesaj de catatl »

Am reusit sa aduc un ATM in deal.Daca nu ma cauta nimeni pun pariu pe ce e in el.
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Va doresc sa aveti o sambata frumoasa si sa va bucurati de ea!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
alexandra77
Veteran
Veteran
Mesaje: 304
Membru din: 16 Aug 2014, 20:36
Zile de abstinență: 30.09.2015
Ani de abstinență: 1 an

Re: Buna

Mesaj de alexandra77 »

Si tie,si tie.... :hug:
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Ups.. uite ca trecui pe pagina a doua :ras: :ras: :ras: .

Alexandra multumesc ca mi-ai dorit o sambata frumoasa ca asa am avut , stiu ca stii de ce :ras:
Sunt bine si ma simt minunat traind viata in abstinenta. Fara sa vreau ma uitam pe contoar si am exact 1800 de zile de abstinenta. Mult, putin nu stiu cum e pentru altii dar pentru mine aceste 1800 de zile sunt muuuulte si minunate pentru ca fiecare zi a fost traita pe rand , in abstinenta asa ca voi avea ce sa povestesc nepotilor.
Urmeaza ceva zile mai pline , caut sa-mi indeplinesc inca un vis si cred ca voi reusi in abstinenta si alaturi de cei dragi .
De astazi am inceput un nou capitol si anume zi de zi am hotarat sa merg la alergat. pentru inceput alerg 3000 m zilnic si e destul de greu, dar sper ca incet, incet sa pot mai mult. E un alt capitol pe care l-am inceput si care ma ajuta in abstinenta.
Despre visul meu o sa va povestesc la momentul oprtun si sper sa se realizeze :)
Sa aveti zile minunate si frumoase, va doresc din suflet la toti!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna

Mesaj de ilyuta »

Buna, frate Asidelu si felicitari din partea mea pentru cele 1800 de zile de abstinenta! :jos-palaria: :cuminte:
Sunt foarte multe si mi-am luat calculatorul linga mine ca sa aflu citi ani sunt si mi-a dat 4.93150684931, ca stii si tu exact citi sunt :lol:
Nu voi uita niciodata, cind la venirea mea pe forum, ma credeam deosebit fata de un alcoolic si mi-ai explicat tu(si altii )ca asa ceva este imposibil , concluzie la care am ajuns si eu , ulterior, invatind ceea ce trebuie sa fac pentru a ma mentine abstinent, de la voi.Alcoolul loveste si distruge la fel( este democratic :lol: :ranjet: )
Va multumesc tuturor pentru abstinenta mea! :jos-palaria:
Mult la mai multi ani si zile la fel , iti doresc si eu sincer si cu drag.
Te pup,
iliuta :hug:
images.jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Buna

Mesaj de styx »

Asido ce pot sa spun decat :jos-palaria:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: Buna

Mesaj de asido1973 »

Multam Iliuta si styx.
si mi-a dat 4.93150684931ani
:ras: :ras: :ras: , asa este iliuta ca imediat se fac 5 .
Ca tot vorbim de avantajele abstinente , dar hai sa va vorbesc eu si de dezavantaj.
Fiind suporter infocat al echipei Steaua aseara am luat-o si ca echipa si ca suporteri urat :foarte-amuzant: , un fost jucator de la dinamo ne-a scos din champins league , ba mai mult ala saracul a intrat in poarta nefiind portar. A inscris si un gol, a aparat 2 si Steaua a luat cate a trebuit.
Sa vezi circ si caterinca ce trebuie sa suport eu zilele astea de la "prietenii dinamovisti"si nu numai.
Ei , pe vremuri stateam beat pana uitau si "prietenii"adica vreo 10 zile macar , dar...acum trebuie sa stau cu stoicism sa suport tot. Uita bre ca e :ras: si dezavantaje.
Hai sa aveti o zi buna, si Forta Steaua.
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Buna

Mesaj de ilyuta »

Buna Asidelu si sa stii ca asta-noapte, am iesit sa vorbesc la telefon cu Danisoru si mi-a explicat si el cum a pierdut Steaua si era la fel de ofticat si el :surprins: :lol:Si la fel isi facea aceleasi griji,cu ce va trebui sa suporte astazi de la amici. :lol: Sincer sa fiu, la modul cum a pierdut si cum a fost posibil asa ceva, de buna seama ca atit cit nu le am eu cu fotbalul , cu siguranta ca era de ofticat. :ranjet: Si vreau sa-ti spun, ca in trecut, cred ca as fi baut si eu de suparare pentru Steaua, chit ca sunt cam afon cu sportul asta, dar este stiut ca noi alcoolicii gasim un motiv din a bea din orice. :ranjet:
Am cautat sa-ti pun o pozisoara cu meciul de aseara dar cred ca este mai bine sa ma abtin :lol:
O zi frumoasa va doresc tuturor in continuare si bineinteles, abstinenta.
iliuta :hug:
Nume anterior: ilyuta
Scrie răspuns