021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Buna ! Sunt Victor, alcoolic abstinent

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna au trecut sarbatorile iar eu am reusit sa trec cu bine fara beau gram de alcol .Am fost rugat de fostii colegi de pahar, de prieteni ,de neamuri sa beau si eu un pahar dar stiind ce boala am nu am pus gura pe alcool . M-auenervat ,m-au stresat dar am trecut cu bine .SINT MINDRU DE MINE ESTE O VICTORIE PENTRU MINE CA AM TRECUT SARBATORILE FARA ALCOL ,AU FOST ZI DE ZI TENTATI SI PRESIUNI SA BEAU SA GUST , SA BEAU .

CU STIMA
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

Felicitari Victor!
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Avatar utilizator
tudor
Veteran
Veteran
Mesaje: 3642
Membru din: 10 Dec 2009, 22:06
Zile de abstinență: 14,04,2008
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de tudor »

Felicitari , Victor !

V de la Victor si de la vivtorie.

Victor acum ai grija ca pentru acesta victorie sa nu ai tentatia sa te "premiezi ".Adica sa nu iti spui singur ca daca ai rezistat la presiuni ,rugaminti si tentatii ca poti sa incerci sa bei un paharel ,doar unul si gata .Pericolul nu s-a terminat el exista atata timp cit sintem in viata numai ca trebuie sa ne invatam sa traim cu el .

Cu respect ,

Tudor
ImagineOLD Tudor
-E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra." - Jules RenardImagine
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Buna si va multumesc pentru sprijinul care mil acordati ,si mesajele care mi le trasmiteti . Acuma incerc sa fiu si mai ATENT caci pericolul in cazul meu cel putin este dupa colt si ma pazeste tot timpul O SA AM O GRIJE SI MAI MARE asa cum a zis si TUDOR trebuie sa constientizez ca alcolul este VICLEAN , ca am o boala si nu este de joaca . Va multumesc din suflet
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Multumesc TUDORE SI AYSIDO tot timul ascult sfaturile voastre si incerc sa le pun in practica Sinteti niste oameni deosebiti pentru aceasta comunitate prin felul in care incercati sa ajutati acesti oameni care sint si constientezeaza ca sint DEPENDENT DE ALCOL cel putin eu cu stima
proco
Veteran
Veteran
Mesaje: 848
Membru din: 25 Mar 2010, 17:14

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de proco »

Salut, Victore! LA MULTI ANI! Ne bucuram pt. abstinenta ta si TINE-O TOT ASA! De asemenea, imi place ca l-ai "facut" pe Asido si japonez: "AYSIDO"!! :lol: :lol: :lol: Sa sti ca nu s-a "transferat" inca pe meleaguri asiatice!

Cu respect, PROCO!
asido1973
Veteran
Veteran
Mesaje: 5494
Membru din: 10 Dec 2009, 20:45
Zile de abstinență: 22,09,2009
Ani de abstinență: 10 ani
Localitate: Braila
Contact:

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de asido1973 »

Parca suna mai bine! :lol:
Nu sunt complet inutil….cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.
Pentru alte intrebari sau discutii va stau la dispozitie la orice ora pe adresa de mail: [...]
Tavi
Veteran
Veteran
Mesaje: 570
Membru din: 13 Dec 2011, 17:56

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de Tavi »

:lol: Salutare victor dupa felul cum scrii esti o persoana f ambitioasa , felicitari dar sa AI GRIJE LA CE TE PAZESTE DUPA COLT ; asa cum bine spuneai .
Felicitari si abstinenta senina
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

TOATE CELE BUNE FRATILOR SINT BINE SI TOT TIPUL SINT ALATURI DE VOI A TRECUT SI LUNA IANUARIE CU BINE SIT OK SINT BINE SI SINT CEL MAI FERICIT OM ABSTINENT FARA BAUTURA DAR CU CONSTINTA CA SINT BOLNAV SI NU AM VOIE SA BEAU
dudaev
Senior
Senior
Mesaje: 134
Membru din: 05 Feb 2010, 21:21

Re: MA NUMESC VICTOR

Mesaj de dudaev »

Salutarile mele si sarbatori fericite va doresc Tin sa va anunt ca sint bine si sint alcolic abstinent de 11 luni datorita acestui forum minunat si a unor oameni cu experiente .
Scrie răspuns