021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de ilyuta »

Moiras, Craciun fericit si va imbratisez cu mult drag!Scuze pt ca sunt in criza de timp dar ne auzim curind. :hug:
Love,
barza... :hug: :ras: :ras: :impreuna: :lumanari: :ingeras: :ranjet:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de lupica »

De Sfintele Sărbatori să deschidem ușa pentru oaspeți dragi, și inima pentru speranță, bucurie și lumină. Să fim mai buni și să privim înainte cu încredere, știind că dacă avem credință, drumul din fața noastră va fi presărat cu împliniri.
:bradut:
:hohoho: :bradut: :cadou:
:salutare:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Multumesc Iliutza, multumesc Lupica si alaturi de urarile de sarbatori, iti trimit felicitari pentru evolotia ta. Doamne ajuta !

Sarbatori fericite in continuare si numai impliniri, tuturor !
La multi ani !

Moira
Avatar utilizator
styx
Veteran
Veteran
Mesaje: 2673
Membru din: 01 Iul 2014, 20:28
Zile de abstinență: 30,06,2014
Ani de abstinență: 9 ani

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de styx »

La multi Ani ! Sanatate, impliniri si bucurii! :lumanari:
Alcoolul nu este raspunsul , el doar te face sa uiti intrebarea!
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Multumesc Styx si urez si eu tuturor, La Multi Ani ! Din toata inima!
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de ilyuta »

La multi ani Moiras din suflet, tie si tuturor... 😉 Sper ca n-ai uitat ce simt eu pt tine:
Love, love, love! :hug: :lumanari:

happy-new-year-2015-1920-1080-3088.jpeg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4401
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de lupica »

:bradut:
:pupici:
:zurgalai:
:brad:
:lumanari:
:impreuna:
Imagine Imagine

Dacă toată lumea îţi doreşte ca această zi să fie una minunată, eu îţi urez ca toate zilele ce urmează să fie pline de bucurii şi realizări, astfel încât acest nou an să îţi umple sufletul de voie bună! La mulţi ani 2015!
Ultimele zile ale anului sunt gata să treacă prin clepsidra timpului! Anul 2015 este aproape să-şi deschidă primele file albe, încă necunoscute. Vă doresc sănătate, bucurii şi împliniri!
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Multumesc Lupica, multumesc celor care mi-au scris dar si celor care nu mi-au scris dar care s-au gandit intr-un fel sau altul la mine, pentru ca eu am simtit asta.
La Multi Ani, va iubesc si va multumesc ca sunteti prietenii mei.

Moira
colica zis alcoolica
Veteran
Veteran
Mesaje: 2344
Membru din: 11 Iul 2011, 11:23
Zile de abstinență: 25,06,2012
Ani de abstinență: 1 an

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de colica zis alcoolica »

Buna Moiras ,
Mi-ai facut o asa surpriza placuta cand mi-ai spus ,,La multi ani ! " de ziua abstinentei mele incat as vrea sa dau macar putin inapoi din bucuria mea , cu o imbratisare virtuala :hug:
O zi buna Moiras , sper ca esti bine ! :hug:
,,Cine tine prea mult la viata sa si-o va pierde "
Avatar utilizator
moira
Veteran
Veteran
Mesaje: 858
Membru din: 26 Oct 2010, 11:01

Re: Recidiva...mai exista o a doua sansa?

Mesaj de moira »

Buna Colica,
Ma bucur tare mult ca te-am surprins in mod placut si iti doresc multi ani senini inca odata !
Sunt bine Colica numai ca m-am cam instrainat de forum, nu stiu daca e bine sau rau dar asta s-a intamplat. De multe ori ma gandesc ca forumul a fost o etapa in evolutia mea, o etapa foarte importanta dar pe care era normal ( sau nu ?) sa o depasesc. Adica sa nu inlocuiesc o dependenta cu alta. Sa-mi iau zborul singura, desi aici se spune ca este mai usor in stol......
Alteori ma gandesc cati oameni minunati am cunoscut aici, iar tu te numeri printre ei, si mai intru sa citesc, sa vad ce mai fac. Cum sa ma abtin sa nu-i felicit pentru realizarea sau renasterea lor ?
Au aparut membri noi, a caror poveste nu o cunosc (sigur seamana cu povestile noastre) dar ma bucur ca au gasit acest loc si le doresc din toata inima sa resuseasca.
Te imbratisez si profit de ocazie sa le transmit numai bine tuturor prietenilor care mi-au intins o mana de ajutor si care mai sunt pe forum.
Va doresc numai bine la toti,
Moira.
Scrie răspuns