021/9335 ALCOLINE ALIAT - Linie de asistenta pentru lupta cu dependenta de alcool. Informatii si sprijin pentru persoanele cu probleme legate de consumul de alcool si apropiatii acestora oferite de profesionisti si fosti dependenti. Luni-Vineri 10.00-17.00. Tarif normal.

Sunt o mama alcoolica?

Aici puteti povesti experientele personale.
Scrie răspuns
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de ilyuta »

:ras: :ras: Emilica, salut si asta-i mult prea greu pentru mine! :ras: Astept sa ma ajute Danisorul, pentru ca el este inginer si...destept! :ras: :hug: :impreuna: :lumanari: :ingeras: (inca n-am citit pina la capat dar promit ca o sa citesc :surprins: :ras: )
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
lupica
Veteran
Veteran
Mesaje: 4409
Membru din: 04 Ian 2011, 14:18
Zile de abstinență: 18,10,2014
Ani de abstinență: 6 ani
Contact:

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de lupica »

...inca nu ma gandesc la pensie....dar multumim pentru postare,este interesanta si ne mai descretim fruntile un pic. :pupici:
"capituleaza ca sa invingi"
lupusor_[...]

"Noi nu ne-am vindecat de alcoolism. Tot ce avem în realitate este o gratiere zilnică, posibilă numai atunci când ne menținem într-o formă spirituală bună."
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de emilia »

lupica scrie:ne mai descretim fruntile un pic
Asa este lupica mai radem si noi si apropo de ras este foame la cineva ? Servit va rog !

testoasa.jpg
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de ilyuta »

O seara buna Emilica si alaturi de Danisor , totdeauna ne zenuiesti cu postarile tale si tu! :hug:
Fii atenta sa nu ti se arda tortul, ca placinta lui Danisor! :ras: :ras: :ras:
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de emilia »

Sa fiu mai sigura am cumparat blatul eu fac doar cremele vanilie si ciocolata.
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de emilia »

A iesit foarte bun tortul numai ca nu am mai avut timp sa fac si poze sa-l arat asa ca trebuie sa ma credeti pe cuvant.La cat de pe repede inainte am fost sambata numai de poze nu i-mi aduceam aminte.Si multumesc pentru urare Dani nu a fost nici o aniversare sambata - a fost pur si simplu un rasfat pentru junioara sau mai bine spus ditamai capra de fata :ranjet:
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de ilyuta »

Te credem pe cuvint Emilica, nu-i nevoie de pozisoara! :zambetoi: :jos-palaria:
Noapte buna va doresc cu drag! :hug: :jos-palaria:
Nume anterior: ilyuta
ilyuta
Veteran
Veteran
Mesaje: 2390
Membru din: 17 Mar 2014, 03:20

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de ilyuta »

Emilica, ma bucur mult ca esti bine si sa stii ca si eu am de facut reparatii la mine! :ras: Nu, nu in casa ci la un umar deoarece m-am accidentat si acum fac fizioterapie! :surprins: :ranjet: Vorbeam chiar cu Relus ca tot timpul avem de invatat in viata si ea imi spunea ca "ajungi in timp sa multumesti Domnului si pentru faptul ca ti-a cazut o caramida-n cap si traiesti", lucru cu cre am fost total de acord si asta fa si eu acum si-i multumesc ca m-am ranit numai atit, deoarece putea fi mult mai urit. :surprins:
O zi frumoasa, linistita si abstinenta sa avem Emilica, cum de altfel le doresc tuturor! :jos-palaria: :impreuna: :lumanari: :ingeras:
home-improvement-painting-walls.jpg
Nume anterior: ilyuta
Avatar utilizator
emilia
Veteran
Veteran
Mesaje: 297
Membru din: 30 Iul 2014, 21:48
Zile de abstinență: 18,08,2014

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de emilia »

Multumesc si multa sanatate ilyuta si va doresc la toti de pe forum multa sanatate.Eu sunt la mama mea ne rasfatam amandoua sau mai bine spus ea ma rasfata pe mine.Orice varsta am avea tot fata sau baiatul mamei vom ramane.O seara buna.
Vichy
Boboc
Boboc
Mesaje: 22
Membru din: 06 Dec 2013, 05:40

Re: Sunt o mama alcoolica?

Mesaj de Vichy »

Ce frumos,sa mai fii rasfatat de mami,cine o are,ca eu din pacate nu.Dar ma rasfata familia,sa aveti o zi minunata!!
Scrie răspuns